Nezdar v posledním kole. Energie padla po šesti inkasovaných brankách

V závěrečném utkání základní části Tipsport extraligy dorazil do Karlových Varů Hradec. Po první třetině, která končila pouze za jednobrankového vedení Mountfieldu, se ale hosté rozjeli a ve zbylém čase nasázeli energetikům další čtyři branky. Energie tak završuje první fázi soutěže vysokou prohrou 1:6.
Tipsport extraliga, 52. kolo, ne 7.3.2021, KV Arena
Mountfield HK
1:6
1:2, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 12. Flek (T. Mikúš, O. Beránek) – 1. Orsava (J. Sklenář, V. Růžička), 6. Smoleňák, 31. Kevin Klíma (J. Sklenář, F. Pavlík), 34. R. Pilař (Smoleňák, Koukal), 48. Kelly Klíma (Kevin Klíma), 60. Orsava.
vhazování28:25
Karlovy Vary: F. Novotný – D. Mikyska, Šenkeřík, Krajčík, Plutnar, Zábranský, Kowalczyk, Tureček – O. Beránek, T. Mikúš, Flek – Osmík, Hladonik, Šik – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, Graňák, Čáp, Gaspar, Kukla – Kelly Klíma, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – M. Zachar, Lev, J. Veselý – R. Pilař, Koukal, Smoleňák

První třetina 52. kola v Karlových Varech odstartovala skvěle pro hosty z Hradce. Z úvodních dvaceti minut neubyla ani první minuta a Mountfield už vedl. Energetici totiž špatnou rozehrávkou vytvořili příležitost pro soupeře přímo před Novotným, ten sice dokázal obětavě zastavit většinu střeleckých pokusů hostí, ale na dorážku Jakuba Sklenáře už nedosáhl. V 6. minutě se už Hradec Králové dostal do dvoubrankového vedení. Po Flekově neúspěchu před Mazancem se do protiútoku vydal Radek Smoleňák, který v souboji jeden na jednoho zasunul puk mezi Novotného betony. Po ledové sprše se ale karlovarští hokejisté probudili a začali se tlačit do útoku. Ve dvanácté minutě nakonec skóroval Jakub Flek, který si bleskově sjel z levého kruhu do předbrankového prostoru a poslal Mazancovi kotouč mezi nohy. Hra se pak poměrně vyrovnala a do první sirény už branka nepadla.

Na to, co Hradec rozjel v první dvacetiminutovce, dokázal skvěle navázat i v prostředním dějství. Do poloviny druhé periody se sice hosté neprosadili, jakmile však dostali šanci hrát svou první početní výhodu utkání, využili této příležitosti na výbornou. Domácí Daniel Kowalczyk se snažil před bránou zabránit gólu, po jeho zákroku se ale puk nešťastně odrazil přímo na hokejku Kevina Klímy, který střelou zblízka navýšil na 3:1. O dvě minuty později slavil Mountfield znovu. Radek Pilař nejprve nastřelil beton domácího gólmana, následnou dorážkou už ale kotouč do sítě domácích procpal. Karlovarští se v závěru druhého dějství snažili dotáhnout, ani rána kapitána Skuhravého ale v bráně neskončila.

Zvrat nepřišel ani v poslední části. Karlovarští se sice snažili tlačit do útoku, Mazance se jim však znovu prostřelit nepodařilo. Naopak na druhé straně se náskok ještě navyšoval. Kelly Klíma se uvolnil v útoku a následně dokázal parádně proměnit nabídku od svého dvojčete Kevina střelou k tyči. Energetici se stále pokoušeli Mazancovi zavařit, dařilo se jim obsazovat útočnou třetinu, vinou časté ztráty puků se ale nedostali k pořádnému zakončení. Necelou minutu před koncem mohli hosté upravit na 6:1 poté, co Novotný chyboval při rozehrávce zpoza vlastí brány. Kotouč se dostal do nikým nechráněného brankoviště, tam se ale včas dostal Hladonik a poslal puk do bezpečí na druhou stranu ledové plochy. Nakonec se však Východočeši šesté trefy přeci jen dočkali, deset sekund před koncem se při signalizované výhodě dostal až před bránu Jakub Orsava a zavěsil pod víko Novotného klece. Poslední kolo základní části tak zvládl lépe Mountfield, který si domů odváží poslední tři body před play-off.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Utkání jsme nezvládni od začátku. Pustili jsme Hradec brzo do vedení, a ten si potom výsledek pohlídal. Nebyli jsme dostatečně produktivní a nepodali jsem rozhodně takový výkon, jaký jsme chtěli, a který budeme potřebovat ve zbytku sezony. Doufám, že to pro nás bude ponaučení a ve středu nastoupíme jako úplně jiný tým, s jiným výkonem, protože tohle by na play-off rozhodně nestačilo.

David Kočí (Mountfield HK): Jsme rádi za vítězné utkání, před tou nadstavbou. Trochu jsme si spravili chuť po třech porážkách. My jsme dnes proměňovali šance, padaly nám tam góly, a proto jsme dnes vyhráli takovýmto rozdílem.