Nohama zpět na zemi, Energie prohrála v Ústí

HC Ústečtí Lvi - HC Energie 2:1 s.n. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Nedá-li Jiří Hanzlík gól, Energie nevyhrává. Tak by se s trochou nadsázky dala charakterizovat poslední utkání karlovarských hokejistů. Na ledě nováčka přitom nezačali vůbec špatně, hosty v jedenácté minutě do vedení poslal tribunám dobře známý Jakub Grof. Ve prospěch domácích však nakonec hovořila produktivita ve vyložených šancích. Zatímco energetici nevyužili ani jednu ze tří dvojnásobných přesilovek, domácí Lvi v podobné situaci vyrovnali a lépe si i poradili se závěrečnými samostatnými nájezdy. V nich se prosadili hned dvakrát, zatímco střídačku Energie rozradostnil pouze Jan Košťál.
O2 extraliga, 9. kolo, ne 7.10.2007
Ústí n. L.
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 33. Janků (Vágner), rozhodující nájezd Zápotočný - 11. Grof (Zucker) . Rozhodčí: Jeřábek - Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:9, navíc Mrázek (Ústí) 10 min. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Ústí n. L.: Přikryl - A. Novotný, Vágner, J. Evan, Hořava, Zeman, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - F. Mrázek, A. Nedorost, Hašek - Špirko, T. Martinec, Klimt - Šaffer, J. Heřman, Klobouček
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Hanzlík, Němec, Řezníček, Grof, Duben, Mudroch, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Procházka, Pech, Zucker

Utkání začali hosté náporem, z čehož pramenil první faul domácích. Domácí se osmělili ve 4. minutě, hned po návratu Klimta z trestné lavice, když Novotný pálil od modré těsně vedle. V 9. minutě vyslal na Mensatora projektil Hašek, k odraženému puku si najel Hořava, ale z blízka trefil jen brankáře. Vzápětí se na druhé straně slibnými šancemi blýskli i hosté. V 10. minutě našel Janků zpoza branky Pazourka, ten však z první mířil jen do gólmana. Západočeši ihned poté vyrazili do protiútoku a volný Jakub Grof tváří v tvář svému bývalému spoluhráči proměnil - 0:1. V dalších minutách se nadechli k náporu i domácí, zrazovala je ale vychýlená muška. Největší šanci první třetiny promarnil Heřman, když před odkrytou bránou nestačil zkrotit poskakující kotouč. V 17. minutě, při hře 4 na 4, nalil Vágner od zadního mantinelu Pazourkovi, ale ten v tísni přestřelil. O minutu později málem potrestal zmatky před Přikrylem Melenovský. V poslední minutě prvního dějství si ještě klepl o puk Kumstát, jeho sólo však s přehledem zlikvidoval Přikryl.

Hosté si do úvodu druhé třetiny přinesli dohrávku dvojnásobné přesilovky, ale zužitkovat ji nedokázali. Naopak domácí hokejisté se v následné hře 4 proti 5 dostali do přečíslení, ale Hašek Mensátora neprostřelil. Vynikající zákrok si Přikryl připsal ve 24. minutě, kdy se po nečekaném odrazu dostal kotouč ke zcela volnému Melenovskému. Další, téměř minutovou, dvojnásobnou přesilovku si zahráli energetici ve 28. minutě, ale domácí se opět ubránili, když je podržel zejména jejich brankář. O 4 minuty později si i Lvi zkusili stejnou výhodu a po 45 vteřinách se mohli radovat z vyrovnání, když se z blízka trefil domácí ostrostřelec Pavel Janků. Hosté znervózněli a po dalším nedovoleném zákroku se museli opět bránit ve 3. Ve 35. minutě se po návratu z trestné lavice dostal k odraženému puku Skuhravý a dělovkou orazítkoval horní tyčku domácí svatyně. Konec druhé třetiny zastihl domácí hráče opět pouze ve 3 hráčích v poli a Přikryl se vyznamenal především proti pokusu Grofa.

Třetí třetina přinesla oboustranně opatrný začátek, obě mužstva se snažila především neudělat nějakou fatální chybu. Hokej postupně přerostl v boj o každý milimetr ledu. Nutno dodat, že o trochu více hry měli domácí. Ve 49. minutě si Energie zahrála poslední ze svých dvojnásobných přesilovek, ale ani tato jim gólový efekt nepřinesla. Když se třetí třetina přehoupla do své druhé poloviny, sevřeli Západočeši svého soupeře v jeho obranném pásmu. V 54. minutě si Přikryl opět připsal vynikající zákrok, tentokrát proti pohotové střele Dobroně z voleje. Tři body měl na své hokejce v 55. minutě Špirko po přesné přihrávce Martince. Šanci mu ale nedovoleným způsobem zhatil Duben. S blížící se 60. minutou bylo znát, že obě mužstva už přemýšlí o prodloužení.

To po přestávce začalo pouze se 3 hráči na každé straně. Při kratičké přesilovce stihli hosté orazítkovat tyč Přikrylovy branky. Hosté měli více sil, ale Lvy v prodloužení nepřetlačili. Následovaly samostatné nájezdy, v nichž se po trefách Špirka a Zápotočného radovali domácí - 2:1. Za hosty se trefil Košťál, Hanzlík ani Řezníček Přikryla nepřekonali.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): Dnes jsme podali kvalitní výkon. Dobře jsme bruslili a i při hře pět na pět jsme si vytvářeli tlak. Hodně nás pozvedla ubráněná oslabení. Co se týká nájezdů, Špirko patří ke stálicím, Daniela Zápotočného jsme zvolili, protože v poslední době proměňuje pravidelně nájezdy na tréninku.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): Diváci viděli velmi kvalitní utkání, kterému chybělo více branek. Ústečtí předvedli hokej jaký jsme očekávali, hodně bruslili, byli agresivní. Naší obrovskou slabinou byly neproměněné přesilovky, s bodem jsme tedy spokojeni. Výborný výkon předvedl Petr Přikryl.