Ofenzivní smršť proti kališníkům, Energie vyhrála po skvělém úvodu

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Souboj 47. kola WSM ligy mezi Karlovými Vary a Litoměřicemi měl pro obě mužstva velký význam, domácí mohla případná výhra posunout blíže play-off, energetici zase bojovali o navrácení na špici tabulky. Utkání nabralo jednoznačného průběhu již krátce po svém začátku, kdy se vůbec poprvé v karlovarském dresu prosadil Michal Plutnar a odstartoval gólovou kanonádu Západočechů. Rozhodnuto bylo již v první třetině, v níž si energetici vybojovali hned třígólový náskok. Ten už neztratili, naopak jej navýšili, a s jistotou si tak dobruslili pro jasnou výhru 4:0, čímž si připsali letos již osmý zápas bez inkasované branky.
WSM Liga, 47. kolo, st 7.2.2018
Litoměřice
0:4
0:3, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Plutnar (T. Rachůnek, Vrdlovec), 13. Stloukal (Šenkeřík, F. Novotný), 14. Skuhravý (Kohout, Gríger), 38. Sičák (Stloukal, Kverka). Rozhodčí: Pražák, Vokřál – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1057. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 0:4.
Litoměřice: Škarek (Michajlov) – Smetana, Gaspar, M. Jandus, Jebavý, L. Chalupa, D. Málek – Kusý, J. Veselý, Machala – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný – R. Pilař, Miškář, Voženílek – M. Havelka, Hanták, Toman – Václavek
Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, Šenkeřík, A. Rulík – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Skuhravý, Gríger – Osmík, Tuominen, Šik

Úvodní dvacetiminutovka začala z obou stran ve velmi svižném tempu. Hra se přesouvala od jedné brány ke druhé. Menší převahu však měl hostující celek. V šesté minutě přišlo první vyloučení, a to nejtrestanějšího hráče litoměřického týmu, Martina Havelky. Energie přesilovku využila velmi rychle. Michal Plutnar se jako první zorientoval před brankou Litoměřic a dostrčil puk za brankovou čáru. Ve dvanácté minutě hrály Karlovy Vary již třetí přesilovkou, kterou stejně jako tu první dokázaly využít. Petr Stloukal obelstil tři litoměřické beky a zvýšil náskok Energie na 0:2. O necelou minutu později se Energetici prosadili potřetí. Karlovarský matador Václav Skuhravý svou přesnou střelou k pravé tyčce poslal Energii do tříbrankového vedení. V devatenácté minutě si první přesilovku zahráli i kališníci. Do zaznění první sirény však už nestihli nic moc vymyslet a první třetina tak skončila za stavu 0:3.

V začátku druhé třetiny dohrál Stadion přesilovku z třetiny předchozí. Po uplynutí trestu se karlovarské mužstvo přesunulo před bránu Jakuba Škarka, kterou obléhalo po docela dlouhou dobu. Ve třicáté páté minutě dostali kališníci možnost snížit náskok hostí, a to v podobě přesilové hry. V té si Litoměřičtí dokázali vytvořit jednu obrovskou šanci, kterou ale neproměnili a skóre tak bylo stále 0:3. Karlovy Vary přidaly gól i ve druhé dvacetiminutovce. Na 0:4 zvýšil Vladimír Sičák a tento stav platil i po čtyřiceti minutách.

V třetí třetině se domácí snažili vytvořit si tlak před bránou Filipa Novotného, což se jim v úvodních minutách závěrečné části zápasu poměrně dařilo. Ve čtyřicáté deváté minutě si kališníci zahráli další přesilovku, po vypršení poloviny trestu se ale Energetici provinili ještě jednou a šli tak do tří. Stadion však ani tuto příležitost nedokázal využít. Do konce zápasu se už ani jedno z mužstev neprosadilo a utkání skončilo za stavu 0:4.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): S tak kvalitním soupeřem jako jsou Karlovy Vary si nesmíme dovolit nastoupit do utkání tak lehkovážně jako dnes. Mají mnohem kvalitnější mužstvo. Prvních deset minut zápasu dnes rozhodlo celé utkání. Snažili jsme se o návrat do zápasu, tím že bychom vstřelili gól, což se nám bohužel nepovedlo. V předbrankovém prostoru jsme dnes byli hodně slabí. Přestože jsme si pár šancí vypracovali, gólmana soupeře jsme pod tlak vůbec nedostali.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Zápas se nám dnes hodnotí dobře. Myslím si, že od začátku utkání jsme dnes podávali výborný výkon. Dali jsme několik krásných gólů a myslím, že jsme jich mohli přidat i víc. Domácí si vytvářeli minimum šancí, a když už si nějakou vypracovali, tak nás podržel náš skvělý golman Filip Novotný. Dnes jsme hráli to, co jsme chtěli a myslím, že jsme podali výborný výkon.