HC Energie Karlovy Vary

Potřebné body v boji o první místo, Energii čekají kališníci

Energetici zavítají v rámci 47. kola na led Stadionu Litoměřice. Kališníci dokázali první vzájemné střetnutí s karlovarským celkem na svém ledě vyhrát a sekundu před závěrečnou sirénou vybojovat tři body. Energetici povzbuzení získanými body proti rivalům z prvních míst tabulky ale nedají nic zadarmo. Utkání začne v 18:00, pakliže nevyjedete přímo do dějiště, je pro váš připravený textový i video přenos.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

O soupeři

Sestava Stadionu z předešlého utkání

  • Škarek – Smetana (C), Gaspar, Jandus, Jebavý (A), L. Chalupa, Málek – Machala, Veselý, Pavlík – Šimeček, Hanták, Stříbrný – Pilař, Miškář, Voženílek – Toman, Václavek, Zajan

Litoměřice začínají pomalu zapomínat na play-off. Severočeši jsou na jedenácté příčce s dvaašedesáti body, na postupovou pozici mají ztrátu osmi bodů. Postup do vyřazovací části určitě není nereálný, ovšem s ohledem na nekonzistentní výkony Stadionu a formu Havířova se Vsetínem, je to spíše nepravděpodobné. Svěřenci Miloše Říhy dokázali porazit ve 45. kole Třebíč, potenciálního soupeře o místo v play-off, nicméně o kolo později nedokázali na výkon navázat a podlehli třináctému Ústí nad Labem 1:3. V závěrečných šesti zápasech čekají Litoměřické čtyři mužstva z elitní šestky, základní část pak zakončí na ledě momentálně osmého Havířova. S Energií se utkají kališníci naposledy. Karlovarské fanoušky musí budit ze spánku branka Jana Veselého vteřinu před koncem prvního vzájemného souboje Severočechů a Karlových Varů. Dva duely na kluzišti KV Areny dokázali přetavit ve výhru hokejisté z lázeňského města.

Sestřih z posledního souboje s Litoměřicemi

Koho sledovat

Jakub Škarek, foto: Karolína Štolcová

Mezi třemi litoměřickými tyčemi se letos ukázalo již sedm maskovaných mužů. Začínající jednička Milan Klouček nyní z Pardubic hostuje na Kladně. Jako náhrada přišel z extraligové Dukly Jihlava Kloučkův spoluhráč z mistrovství světa juniorů v Buffalu - Jakub Škarek. Osmnáctiletý talent stihl za Stadion odchytat šest zápasů, po kterých má 93,79% úspěšnost zásahů. Nadějného gólmana čeká v létě draft a po posledních odhadech je dost možné, že Škarka uvidíme na nějakou dobu v české lize naposledy. Severočeskou ofenzívu zasáhla velká rána. Nejproduktivnější hráč Vítězslav Bílek odešel do Německa a Stadion tak přišel o zkušeného forvarda, jenž nasázel čtrnáct branek a na dalších patnácti se podílel asistencí. Litoměřice tak budou potřebovat výkony Jana Veselého, který má na kontě šestadvacet kanadských bodů. Právě Veselý byl karlovarským katem v posledním vzájemném souboji s energetiky, kdy vteřinu před koncem rozhodl o vítězství Stadionu 2:1.

Poznatky asistenta trenéra

„Litoměřice jsou pro nás v letošní sezoně velmi nepříjemným soupeřem, odehráli jsme s nimi tři nesmírně vyrovnaná klání, z čehož jsme dvě po velkém boji vyhráli,“ říká Tomáš Mariška a vzpomíná i na poslední nešťastný duel na litoměřickém ledě. „Poslední utkání na kluzišti Stadionu jsme nešťastně prohráli gólem z poslední vteřiny. Víme o nepříjemnosti soupeře, který proti nám vlastně nemá co ztratit, velmi dobře brání a hrozí z brejkových situací, na tohle si musíme dát pozor. Myslím, že jsme se dost poučili z utkání s Přerovem, kdy to bylo velmi podobné. Věřím, že navážeme na vítězství s Kladnem a Přerovem a přivezeme body i z Litoměřic,“ hlásí asistent trenéra. „Myslím si, že bude záležet především na tom, jak k zápasu přistoupíme my, abychom hráli naší hru, aktivně a nepouštěli soupeře do zbytečných brejkových situací a hlavně chodili více do branky, proměňovali šance,“ vysvětluje Mariška.

Statistické okénko

HC Stadion Litoměřice
Úspěšnost přesilovek 11 % (14. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 83,4 % (7. místo v lize)
Tresty 709 TM (2. místo v lize)
Zblokované střely 504 (2. místo v lize)
Střely na branku 29 za zápas (7. místo v lize)
Úspěšnost střelby 8,4 % (12. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 47,3 % (11. místo v lize)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 16,67 % (10. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 92,23 % (1. místo v lize)
Tresty 482 TM (14. místo v lize)
Zblokované střely 306 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,66 za zápas (1. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,4 % (5. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,22 % (2. místo v lize)

Související články