Omlazená Energie otočila zápas v Litvínově a ovládla derby!

Karlovarští nasadili pro další utkání letní přípravy omlazenou sestavu proti Litvínovu, který naopak hrál téměř v plné síle. Od začátku bylo podkrušnohorské derby velmi vyrovnané. V druhé části si Verva sice vzala vedení, v poslední dvacetiminutovce ale energetici se dokázali vzchopit a průběh otočit ve svůj prospěch. Na konečných 3:1 pak do prázdné branky upravil David Tureček (na snímku).
Příprava na sezonu, přát., út 15.8.2023
HC VERVA Litvínov
1:3
0:0, 1:0, 0:3
Branky a nahrávky: 23. Gut – 50. Kofroň (Kverka, Přikryl), 56. Kverka (Bernovský, Mikyska), 59. Bernovský (Kružík, Mikyska).
vyloučení6:5
využití0:1
diváci707
HC VERVA Litvínov: Zajíček (Klika) – Zile, Baránek, Czuczman, Jaks, Strejček, Zeman – Kudrna, Sukel' (C), Abdul, Koblasa, Kaše, Helt, Válek, Gut, Hlava (A), Zygmunt, Jurčík, Havelka
HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Mikyska (C), Tureček, Krajčík, Weinhold, Benda, Anton, Dorot – Kofroň (A), Koffer, Kružík (A), Kverka, Přikryl, Bernovský, Adámek, Váňa, Varvařovský

Do první části utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si po pěti minutách vytvořili dvě dobré šance, ale ani jeden ze závarů před karlovarskou brankou neskončil za zády brankáře Habala. V polovině první třetiny se osmělili také hosté, konkrétně Filip Koffer, který zkoušel vystřelit od levého mantinelu, ale jeho pokus skončil vedle litvínovské svatyně. Ke konci první periody se ke střele dostal Petr Koblasa, ale ani on si nepřišel na Habala, který skryl touš do své lapačky.

Po dvou minutách druhé třetiny se mohl domácí stadion konečně radovat. Michal Gut se ocitl sám před hostující brankou a zamířil přesně k pravé tyči - 1:0! Hostům se v polovině druhé části naskytla velká možnost k vyrovnání, když po faulech Baránka a Strejčka dostali možnost přesilové hry pěti proti třem, která trvala více než minutu. Domácí brankář Zajíček ale zavřel svoji klec a nepustil za sebe ani jeden z karlovarských pokusů. Litvínovští tedy oslabení přežili a poté se i jim naskytla přesilová hra, ale dopadla stejně, jako u soupeřů. Dále už se ve druhé části nic moc nestalo.

Na startu třetí části dostali výhodu přesilové hry domácí. Brankáře Habala v této přesilovce ohrozila jen střela Davida Kašeho, kterou si brankář hostů pohlídal. Do další šance domácích se dostal Ondřej Jurčík, který se zjevil sám před Habalem, ten ale sklapl svoje betony včas a nepřipustil změnu skóre. Ta přišla až v padesáté minutě, ale na druhé straně. David Kofroň dostal zpoza branky hezkou nahrávku do prostoru mezi kruhy, odkud poslal nechytatelnou ránu, která skončila za zády Zajíčka - 1:1!

V šestapadesáté minutě dostaly Karlovy Vary možnost přesilové hry a rázem tu byl obrat. Po nahození Mikysky od modré čáry se puk dostal do skrumáže před bránu, kde si kotouč nejrychleji našel Jaromír Kverka, jenž i v pádu dokázal dostat puk do branky - 1:2!

Domácí v závěru zkusili risk bez brankáře, ale ten se nevyvedl podle představ. Jan Bernovský dostal nahrávku, projel do útočného pásma a trefil přesně prázdnou litvínovskou branku - 1:3!

Karel Mlejnek (HC VERVA Litvínov): Celé utkání z naší strany nebylo dobře rozehrané. Chyběly nám základní věci, v první třetině nám chyběl pohyb a všude jsme byli pozdě. Pro soupeře bylo velmi jednoduché hrát. Ve druhé části se malinko obraz hry změnil, v útočném pásmu jsme si vytvářeli příležitosti. Bohužel ve třetí třetiny náš obraz hry nebyl dobrý. Dvě branky inkasované z předbrankového prostoru rozhodly o výsledku utkání.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Byť jsme inkasovali jako první, tak jsme po celé utkání poctivě pracovali. V závěrečné třetině jsme byli odměněni. Toto vítězství je pro nás povzbuzením do další práce.