Parádní juniorská bitva. Derby těsně vyhrála Plzeň

Karlovarští junioři šestou výhru v řadě nepřidali. V tradičním západočeském derby proti lídrovi soutěže z Plzně ale dlouho drželi naději na bodový zisk, o těsné výhře 4:3 rozhodl v 52. minutě plzeňský Matěj Korčák.
DHL Extraliga juniorů, 30. kolo, út 11.1.2022
Plzeň
3:4
1:1, 2:2, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Benda, 23. Kupčo (Pohanka), 38. Bulka (Kupčo, Rymon) – 5. Malát (Adamec, Pánek), 26. Ženíšek (Malát), 28. Slanina (Ženíšek, Vajner), 52. Korčák (Ženíšek).
Rozhodčí: Čáp, Micka - Gerát, Hnát
vyloučení8:6
využití0:1
střely na branku19:45
diváci105
Karlovy Vary: Dybal (Bočan) – Benda (C), Dorot, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík – M. Adámek, Bulka, Csabi, Kupčo (A), Rymon, Šmajda, Príhoda, Botoš (A), Kusak, Zolnaj, Varvařovský
Plzeň: Němeček (23. Lokajíček) – Malák (C), Kvasnička, Palák, Dolhý, Houdek, Hamšík, Vajner – Malát, Eremiáš, Adamec, Kopic (A), Ženíšek, Slanina (A), Dvořák, Soukup, Dáňa, Korčák

Derby mezi Indiány a Energetiky nabídlo velice zajímavou podívanou. Hosté v roli lídrů tabulky zahájili první třetinu ve velmi svižném tempu. Tým domácích nezůstal pozadu a zdatně sekundoval. Hned v úvodu bylo vidět několik zajímavých šancí. Ty brankáři obou týmů ale hravě zlikvidovali. Ve čtvrté minutě si první branku připsal tým Indiánů. Adama Dybala střelou z levého kruhu překonal Sebastian Malát. Z vedení se hosté ale neradovali dlouho. V šesté minutě skóre za Energetiky srovnal Vítek Benda. V první polovině třetiny měli diváci možnost vidět dokonce i bitku. Do boje se pustili domácí Matteo Kočí a hostující Jan Slanina. Oba bojovníky rozhodčí shodně odměnili dvojitým menším trestem. Zbytek třetiny nabídl několik zajímavých akcí, které se však ani jednomu z týmů nepodařilo zakončit kýženou brankou. Po velmi akční první třetině byl stav vyrovnaný 1:1.

Divácky velmi atraktivní hokejový souboj pokračoval i ve druhé třetině. Hráči obou týmů navázali na tempo z předchozí třetiny. Skóre otevřel v čase 22:28 Lubomír Kupčo, který překonal obránce Indiánů a prostřelil Josefa Němečka. Brankář hostů byl při zákroku zraněn a byl vystřídán Janem Lokajíčkem. Před koncem přesilové hry hostů skóroval útočník Indiánů Adam Ženíšek. Další branku si hosté připsali díky úniku Jana Slaniny. Následovaly velmi zajímavé kombinace na obou stranách, ale brankáři dělali svou práci a své svatyně uhájili. Stav se změnil necelé tři minuty před koncem třetiny a zároveň dvě vteřiny po vypršení pětiminutového trestu pro Josefa Dáňu, kdy Dominik Rymon vybojoval puk a nabil Kryštofovi Bulkovi, který překonal brankáře hostů Jana Lokajíčka. Stav tak po druhé třetině byl 3:3.

Třetí třetinu zahájili Energetici v útočném pásmu hostů, ti je však ale brzy vytlačili do obranného pásma a zahájili sérii útoku na branku Energetiků. Adam Dybal však byl ve střehu a díky jeho zákrokům zůstal stav vyrovnaný i po několika velmi nebezpečných kombinacích Indiánů. I zásluhou brankáře Energetiků hosté nevyužili svou přesilovou hru, která trvala dlouhé čtyři minuty. Velkou šanci skórovat přinesl Ľubomíru Kupčovi jeho únik do obranného pásma hostů, ale jeho střela z mezikruží skončila pouze na betonech Jana Lokajíčka. Pár vteřin na to se hosté protlačili do útočného pásma a Matěj Korčák překonal Adama Dybala a vstřelil vítěznou branku zápasu. Hosté se pokusili zvýšit vedení, ale nedostali se přes obranu Energetiků. Napětí na ledě s blížícím se koncem třetiny vrcholilo a docházelo k potyčkám. Energetikům se nepovedlo využít následnou přesilovou hru a ani hru se šesti hráči, když byl před koncem zápasu na střídačku odvolán Adam Dybal. Indiáni si svůj náskok uhájili a díky stavu 3:4 si do Plzně odvezli tři body a potvrdili tak postavení lídra tabulky.

Václav Eismann (HC Energie): „Narazili jsme na tým, který zaslouženě vede Extraligu juniorů. Náš soupeř byl zkušeným týmem a samozřejmě i výrazně starším týmem než naše dnešní sestava. Ale musím říct, z pohledu trenéra juniorského týmu Energie, že naši hráči podali mimořádně statečný výkon a já jsem na to, co jsme předvedli hrdý, protože jsme se rvali opravdu proti kvalitnímu soupeři do poslední, a to utkání rozhodla klasická situace „nedáš, dostaneš“, kdy jsme měli samostatný nájezd, nedali jsme. Soupeř otočil hru a vstřelil vítěznou branku. Jak říkám podali jsme statečný výkon, tak samozřejmě se sluší pogratulovat soupeři k zisku tří bodů.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Opticky to byl hezký zápas. Divákům se to líbilo. Byly tam hezké hokejové akce. Myslím, že jsme byli lepším týmem na ledě, aktivnějším, s větším počtem šancí a takže i ten výsledek se asi i nakonec přiklonil na naší stranu. Myslím, že jsme klidně mohli ten závěr sehrát bezpečněji. Bylo tam spoustu takových nevynucených chyb, kdy jsme soupeři dali moc šancí, tam jsme mohli být víc zkušenější.