HC Energie Karlovy Vary

Plzeň úspěšnější i v derby juniorů, Energie ztratila šestku

Junioři: HC Energie - HC Plzeň 1929 2:3pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Juniorům Energie se v KV Areně nepodařilo odčinit porážku, kterou zde v pátek v západočeském derby utrpěl A-tým. Díky brankám Daniela Záhory (na snímku) a Miroslava Hudáka dokázala alespoň srovnat náskok indiánů a dovést poslední utkání první části sezony do prodloužení. V něm už ale kralovala Plzeň. Svěřenci Karla Mlejnka tak vyklidili pozice mezi šesti nejlepšími a o play off se poperou s šesti dalšími soupeři ze skupiny B.
Noen Extraliga Juniorů, 21. kolo, po 17.1.2011
Karlovy Vary
Plzeň
2:3p
0:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 40. Záhora (Hudák, Schusser), 42. Sýkora - 21. Němec (Špaček), 29. Vizinger (Němec, Ruprecht), 62. Pacanda (Slavík, Bernard). Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Fiala. Vyloučení: 5:10, navíc Sedláček (PLZ) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Habal (Endal) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák (A), Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec (C), Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán
Plzeň: Mazanec (Makarovič) - Hucl (C), Ruprecht, Ružička, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal - Blumentrit, Sedláček, Hošťálek (A), Baxa, Petruška (A), Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernard, Vizinger, Němec, Lev

Komentář k utkání

Už úvodní minuty utkání ukázaly, že se bude jednat o vyrovnanou bitvu. Zpočátku ale zápas nenabídl příliš šancí. Karlovarští velmi dobře napadali rozehrávku soupeře a u kotouče byla o něco více Plzeň. Na první větší šanci zápasu jsme si museli počkat až do desáté minuty, kdy Kverka vyjel mezi kruhy, odkud nebezpečně vystřelil na Mazance, dostal se k dorážce, ale plzeňský gólman vykopl kotouč betonem.

U další velké příležitosti byli opět energetici, když se Vachovec se Sýkorou probojovali do akce dva na jednoho. Sýkora ale přihrál nepřesně, a tak Vachovec aspoň vystřelil z první na Mazance. Energetici si poté zahráli v početní převaze, ale útočné pásmo paradoxně obsadili Plzeňští. Například Vizinger z mezikruží jen těsně minul levou spojku Habalovy branky. První třetina ale branky nepřinesla.

V té druhé již po devatenácti sekundách otevřel skóre juniorského derby z mezikruží Martin Němec a Plzeňští měli převahu i nadále. To dokázala i další branka indiánů. V oslabení se před brankou ocitl osamocený Petr Vizinger a střelou pod víko zvýšil na 2:0. Na Karlovarských byla po inkasované brance vidět nervozita, z které se dostávali poměrně dlouho.

V závěru třetiny se ale energetici vrátili do hry, když Daniel Záhora z akce dva na jednoho zakončil z první přesně pod víko. Po dvou třetinách tak Plzeň vedla o gól. Tento stav ale vydržel jen do druhé minuty třetího dějství, kdy Tomáš Sýkora z brejku napálil Mazance, od kterého se kotouč odrazil, a ten si Plzeňští nešťastně srazili do vlastní branky.

Zbytek třetiny nabídl vyrovnanou bitvu a branka již nepadla. Utkání tak zamířilo do prodloužení. Kotouče se jako první ujali energetici, jenže přišli o něj a Bernard rozehrál kotouč na Slavíka, který nabral na rychlosti a prosvištěl do útočného pásma, z kruhu vystřelil na Habala a k odraženému kotouči se dostal Tomáš Pacanda, který z dorážky zamířil přesně, a zajistil tak Plzni druhý bod.

Fotogalerie