Pohár zůstává v Sokolově po obratu ve třetí třetině

Ač dlouho Energie sahala po poháru, ve třetí třetině přišel velký zvrat v podání Sokolova. Karlovy Vary přišly o vedení, byť se jim podařilo dvě vteřiny před koncem třetí části srovnat. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Baník. Pohár hejtmana Karlovarské kraje zůstává v Sokolově.
Příprava na sezonu, přát., čt 3.9.2020, Zimní stadion Sokolov
Sokolov
5:4sn
0:1, 0:1, 4:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 46. Šik (Osmík), 51. Kverka (Rulík), 52. Klejna (Kadeřávek), 56. Kverka (Vracovský), rozh. náj. Pohl – 19. Redlich (Hladonik), 24. Vondráček (Skuhravý), 54. Mikúš, 60. Skuhravý.
Rozhodčí: Kostourek, Grech – Juránek, Baxa
vyloučení4:6
oslabení1:1
Sokolov: Cichoň – Pohl, Zeman – Klejna, Kadeřávek – Přindiš, Klodner – Tureček – Vracovský, Kverka, Kadlec – Osmík, Vrána, Tůma – Švec, Tomáš Rohan "C", Šik – Rulík, Kropáček, Petrov
Karlovy Vary: Hamrla (30. Horák) – Pulpán, Benda – Martin Rohan, Plutnar – Mikyska, Weinhold – Redlich, Skuhravý "C", Vondráček – Hladonik, Mikúš, Beránek – Vildumetz, Zabloudil, Adámek – Novotný, Rozhon

Před úvodním vhazování nastala minuta ticha za zesnulého trenéra Miloše Říhu. Do první periody nastoupil velmi aktivně Baník, několik málo vteřin po vhazování prověřila pozornost mladého brankáře Harmlu jedna z největších posil Sokolova, kterou je Kadlec. Na druhé straně se to zkoušel Mikúš, ale gólman v sokolovské brance byl připravený k zákroku. Ve 4. minutě přišla další velká šance Baníku, tentokrát Kropáček hrozil tvrdou ránou z mezikruží. V dresu Karlovarských debutoval Vítek Benda, který se v úvodu zasloužil o velkou šanci, nepodařilo se mu však poslat rychlý kotouč z předbrankového prostoru za Cichoně. V polovině prvního dějství nechala obrana Sokolova trestuhodně za sebou Ondřeje Beránka, který tváří tvář baníkovskému brankáři neuspěl. O chvilku později si velkou šanci připsal další debutant v karlovarském dresu, tentokrát Petr Rozhon, ale ani jemu se nepodařilo překonat maskovaného muže v bráně sokolů. Necelých šest minut před sirénou zhřešil Martin Rohan, Sokolov se tedy dočkal početní převahy. Sokolí muži však nedokázali využít přesilovou hru. Dvě minuty scházely do konce třetiny, když Tomáš Redlich, předsezonní posila energetiků, přehodil kotouč nad Cichoňův beton, a otevřel tak skóre zápasu. V závěru se blížil vyrovnání Marek Švec, který byl v předbrankovém prostoru faulován.

Sokolovu se nepodařilo využít ani další přesilovou hru. Ve 24. minutě ve vlastním oslabení skóroval po velké chybě Pohla Tomáš Vondráček. O tři minuty později se o navýšení pokoušel Jan Hladonik, který se dostal do úniku, ale sokolovského brankáře nepřekonal. Ve 30. minutě došlo ke střídání gólmanů na straně Energie, kdy Hamrlu vystřídal Horák. V útočném pásmu se snažil prosadit Rozhon, který se uvolnil, brankář hostů nastavil beton proti jeho střele. Během signalizovaného trestu hledal Plutnar před bránou připraveného Jakuba Fleka, Plutnarovu nabídku zastavil jeden z bránících hráčů Sokolova. Ačkoliv vstup zápasu patřil spíše Sokolovu, ve druhém dějství Energie nejenže srovnala krok, ale také přidala na aktivitě a stala se dominantnějším celkem na ledové ploše.

Do závěrečné části přicházel Sokolov s dvougólovým mankem, neměl však mnoho příležitostí náskok hostů stáhnout. Energie nastoupila do třetí třetiny ve stejném tempu, jako do periody předchozí. V útočném pásmu si pohrál s kotoučem Vondráček, který neuspěl v koncovce. Domácí zahrozili až po čtyřech odehraných minutách poslední dvacetiminutovky, brankář Karlových Varů si ale s počínáním domácích poradil bez větších obtíží. Ve vlastním oslabení ve 46. minutě ujeli dva na jednoho Osmík s Otakarem Šikem a druhému jmenovanému se podařilo zavěsit kotouč do levého růžku, Baník se tak dostal na dostřel jedné branky. Při signalizovaném trestu Karlových Varů obkroužil karlovarskou klec Kadlec a snažil se propasírovat puk za záda Horáka. Vteřinu před koncem přesilové hry Sokolova došlo před sokolovskou střídačku na bitku mezi Ondřejem Beránkem a Janem Pohlem. Oba hráči si vysloužili dvě minuty na lavici hříchů za hrubost. Baník velmi chtěl vyrovnat, což se nakonec povedlo. Rulík vyslal dělovou ránu od modré čáry, kterou před Horákem ještě tečoval Jaromír Kverka. O dvacet šest vteřin později František Klejna překvapil střelou od modré čáry karlovarského brankáře, a poslal tak Sokolov poprvé v utkání do vedení. Po obrovské hrubé chybě Vracovského srovnal skóre Tomáš Mikúš. Gólová smršť ve třetí třetině pokračovala. Pět minut před koncem navýšil Jan Kadlec pravděpodobně po odrazu kotouče o záda jednoho z hráčů. Minutu před koncem hrály Karlovy Vary se šesti bruslařích v poli. Sokolov dobře napadal rozehrávku hostů. Posledních pět vteřin odehrála Energie v přesilové hře, kdy na trestnou lavici zamířil Rulík. Karlovarští hráli v šesti a dvě vteřiny před koncem doklepl kotouč do Cichoňovy branky Václav Skuhravý.

Šedesát minut nerozhodlo o vítězi poháru, na řadu přišly samostatné nájezdy. Do karlovarské brány se znovu postavil Patrik Hamrla. První nájezd v podání Otakara Šika skončilo pod horní tyčkou. Následoval Václav Skuhravý, jeho posku ale Cichoň zakročil. Za sokolovské Jan Pohl, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Na druhé straně Lukáš Pulpán, který se pokoušel rozhýbat sokolovského brankáře, ten zůstal v klidu a kotouč bez problémů zastavil. Kadlec to zkoušel stejně jako Pulpán, ale i brankář Energie byl přesný jako švýcarské hodinky. Mikúšův pokus zůstal těsně u levé tyčky Baníku. Kadeřávek mohl rozhodnout, ale střela mu absolutně nevyšla. Energie snížila díky gólu Ondřeje Beránka. Vracovský překombinoval svou akci a Hamrlu nepřekonal. Nakonec Cichoň vychytal Tomáše Vondráčka a pohár zůstává v Sokolově!

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary:) Vstup do zápasu patřil domácím, kdy my jsme do utkání vstoupili lehkovážně. Prvních 5 - 6 minut byl Sokolov lepší. Následně jsme si vytvářeli tlak a šance. O dnešní utkání jsme přišli kvůli velkému množství neproměněných šancí, protože jsme byli extrémně neproduktivní. Byť jsme si dokázali vytvořit šance, už jsme je neproměnili. To byl velký kámen úrazu. Kdybychom za stavu 2:0, kdy jsme odehráli v podstatě tři přesilové hry po sobě, dokázali odskočit o ještě jednu branku, veřím, že bychom zápas dotáhli do šťastného konce. Lehkovážnou početní převahou jsme nechali soupeře, aby snížil. Tím se soupeř dostal na koně. Sokolov si poté zaslouženě vzal utkaní pod svou kontrolu. Bojovali jsme až do konce, podařilo se nám vyrovnat. Na jeden gól v penaltách se těžko vyhrává. Baníku výhru přeji. Zaslouženě vyhrál. V letošní sezoně má dobře postavené mužstvo a věřím, že se mu bude daři mnohem víc, než v loňském ročníku.