Přestřelku v Praze zvládly lépe energetičky

HC Kobra Praha - HC Energie 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)
Na ledě pražských Kober vedly hokejistky Energie hned dvakrát o tři branky, přesto se v závěru musely strachovat o výsledek. Díky velké bojovnosti se však nakonec hostující hráčky o druhou výhru v lize žen připravit nenechaly. Branky Energie vstřelily Bauerová, Hajdová, Tumpachová, Wadowská a vítěznou trefu zaznamenala Ivana Kotrbáčková.
Liga žen - skupina B, 2. kolo, so 20.9.2008
Kobra
4:5
0:2, 1:2, 3:1
Branky: : Benešová 2, Čapková, Černá - Bauerová, Hajdová, I.Kotrbáčková, Tumpachová, Wadowská. Asistence: : Benešová, Černá, Kovaříčková, Václavíková, Žáčková - Bauerová 2, Brichová, Tumpachová, Wadowská 3. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Zásahy brankářek: Bulejčíková - Krouparová 23:21.
Karlovy Vary: Krouparová - I.Kotrbáčková, S.Kotrbáčková, Hornová, Schildhabelová - Tumpachová, Wadowská, Bauerová – Brichová, Pöpperlová, Hajdová

Druhé kolo odehrály Dračice na ledě HC Kobra Praha. Po první třetině díky trefám Hajdové v 6. minutě a Bauerové ve 14. minutě vedly 0:2.

Když brzy po začátku druhé třetiny Wadowská zvýšila na 0:3, zdálo se, že vítězství je na dosah. Do konce druhé třetiny stačily sice Kobry snížit Benešovou na 1:3, ale ve 39. minutě Tumpachová v oslabení vrátila energetičkám tříbrankové vedení.

Do třetí třetiny vlétly Kobry s velkým nasazením a v početní převaze a po 16 sekundách upravily na 2:4. Jejich velká aktivita pokračovala a v 45. minutě Čapková snížila na rozdíl jediné branky. Na ledě se ode-hrával nelítostný boj. V 51. minutě Ivana Kotrbáčková využila přesilovou hru, radost Dračicím však zkazila o minutu později Benešová a drama pokračovalo. S vypětím všech sil a s notnou dávkou štěstí ubránily hostující hokejistky i závěrečnou power play domácích a dotáhly utkání do vítězného konce.

Petr Skopal (HC Energie): Přes menší výpadek na začátku 2. třetiny jsme si vypracovali po 40 minutách tříbrankový náskok. Soupeř se stále zlepšoval a s našimi ubývajícími silami přibývalo šancí před naší brankou. Velkou bojovností celého týmu, ale v posledních minutách i s notnou dávkou štěstí se nám po-dařilo jednobrankový náskok udržet.