První den Vemex Cupu svědčil českým týmům

V pondělí večer se postavila Vlčí smečka k prvnímu zápasu Vemex Cupu proti Red Bullu Salzburg. Zápas dlouho vypadal na bezbrankovou bitvu, dokud se vedení v půlce zápasu neujali hosté. Energii se ovšem podařilo ve třetí třetině srovnat a zápas dospěl do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí hokejisté. Rozhodující nájezd proměnil Martin Kečkeš. V odpoledním utkání si Piráti poradili s Petrohradem.
Příprava juniorů na sezonu, Vemex Cup, po 4.8.2014, KV Arena
Salzburg
2:1sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 34. Filin – 48. Zadražil (Molnár), rozh. náj. Kečkeš. Rozhodčí: Florián – Belko, Schopf. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Fučík – Michálek, Šimek, Rothlisberger, Šafář, Vaněk, Kečkeš, Priškin, Rulík – Harkabus "C", Zadražil, Rubeš – Vrána, Osmík, Beránek – Molnár, Táborský, Csamangó – Janata, Babka, Orság
Salzburg: Šaripov (65. Feichter) – Birnbaum, Glassi, Lindner, Huuhka, Wolf, Konradsheim, Jakubitzka, Widen – Zauner, Hochkofler, Plesa M. – Plesa P., Kainz, Filin – Ramoser, Pavlů, Hudeček – Körner, Plesa N.

Zápas začali energetici stejně aktivně jako v neděli se Spartou. Již od začátku tlačili soupeře a nedávali mu žádný prostor ke hře. První velkou šancí byl závar před Šaripovem, kde si první karlovarská formace vytvořila veliký tlak do brány, ale hosté tuto akci zvládli. Další velkou šancí byla akce Oty Táborského, který dostal ideální pas před bránu, avšak tváří v tvář Šaripovovi neuspěl, ruský brankář puk skvěle vytěsnil lapačkou. I nadále byli domácí lepším týmem a vytvářeli s stále více šancí, ovšem žádná z nich neskončila gólem. Oba týmy měly možnosti přesilových her, ale ani na jedné straně žádná z nich neskončila vedoucím gólem. Až minutu před koncem první třetiny se zrodila velká příležitost pro energetiky, když střelu od modré čáry před Šaripovem tečoval Harkabus, puk prošel brankáři mezi betony, avšak došoural se těsně vedle tyčky. O dorážku se pokoušel Rubeš, ale ani on se neprosadil. Více už se toho v první třetině nestalo, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá část začala přesilovou hrou pro domácí celek, ale rakouský tým jí dokázal v pohodě ubránit. Ve třicáté první minutě mohli hosté zahrozit z předbrankového prostoru, avšak do obrany se vrátil Orság a tygřím skokem gólu zabránil. Salzburg začal být velice nepříjemný v útočném pásmu a další šanci si vytvořil o minutu později, když Ramoser stál sám před Fučíkem, snažil se ho vymíchat, avšak Fučíkovy betony nepřekonal. Jenže hned záhy se krásnou sólovou akcí blýskl Vladislav Filin, když svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou mezi Fučíkovy betony. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale Red Bull výborně bránil střední pásmo.

Do poslední části vstoupila Energie jako vyměněná. Začala více bruslit a napadat. Odměnou jí bylo ve čtyřicáté deváté minutě vyrovnání. Molnár uvolnil přesným pasem Matěje Zadražila a ten přesnou ranou k tyči srovnal stav utkání na 1:1. Ke konci třetiny měl ještě velkou šanci Vrána, který se ocitl sám před Šaripovem, ale nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče. Tento stav vydržel až do konce základní hrací doby. Následovalo pětiminutové prodloužení. V tom byli aktivnější hosté, ale rozhodnout nedokázali. Všichni tedy napjatě čekali nájezdy, ve kterých měli větší štěstí domácí, když v šesté sérii rozhodl Martin Kečkeš.

Odpolední utkání

SKA-1946 - Piráti Chomutov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 56. Macháček (Bednář) Vyloučení: 3:4 Využití: 0:0.

5. SKA-1946     1   0:1   0

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme se utkali jednoznačně s dosavadně nejlepší celkem letošní přípravy. Myslím si, že v první třetině jsme měli ze začátku problém s pohybem, nezachytili jsme začátek utkání. Pak jsme si k tomu něco řekli, upravili organizaci hry. Od druhé třetiny jsme se začali lépe hýbat a byli jsme vyrovnanějším soupeřem. Budiž ke cti našich hráčů, že dokázali otočit takhle těžké utkání. Takovéhle vítězství se určitě cení.