První krok juniorům nevyšel

Energie - Olomouc 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Stav série: 0:1.
Přes noc před druhým zápasem čtvrtfinálové série mají karlovarští junioři o čem přemýšlet. Rychlé manko z úvodu utkání s Olomoucí sice dokázali smazat, ale na další zásah hostujícího celku už po více než polovinu hrací doby nedokázali odpovědět. Hosté pevně drželi příznivý stav ve svých rukou a odolali i závěrečné drtivé powerplay Energie ve třech proti šesti. Jediným úspěšným střelcem v bílém dresu se v pondělí večer stal Martin Šnajdr, který v 7. minutě vyrovnal na 1:1. Na víc už Energie nedosáhla. Série pokračuje na karlovarském ledě ve středu od 18:00 hodin.
Extraliga juniorů, ČF1, út 6.3.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Olomouc
1:3
1:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Šnajdr (Bauer, Sláma) - 2. Rajnoha (Venkrbec), 23. Janáček (Venkrbec, Sršeň), 45. Luňák (Kovalovský). Rozhodčí: Rejthar (od 39. Florián). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Karlovy Vary: Benda - Brňák, Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš - Šnajdr, Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Sláma, Polák, Tomiš, Mareček, Rohan, Budínský, Topinka
Olomouc: Slovák - Musil, Prinke, Koktan, Janáček, Horník, Spurný, Ryšánek - Tobiáš, Pánek, Hrbatý, Luňák, Kundrátek, Sršeň, Skácel, Coufal, Šula, Kovalovský, Menšík, Venkrbec, Rajnoha

Jedenadvacet bodů, tolik je rozdíl karlovarské Energie a olomouckých Kohoutů po základní části. Jenomže play-off je soutěž zcela jiná a ani vítěz základní části nemá s pátým celkem soutěže nic jisté.

Již úvodní vteřiny avizovaly velmi vyrovnaný a bojovný zápas. Útočněji začal domácí celek, ale z branky se po necelých dvou minutách hry radovali hosté. Domácí obrana se nechala zcela vyšachovat a před brankou mohl volně operovat Venkrbec a Rajnohou. Proti kombinaci a následné střele Kamila Rajnohy byl domácí fantom Marek Benda zcela bezmocný - 0:1. Olomouc vzápětí vystavěla obranné valy na modré čáře a nedovolovala domácím prosadit se před gólmana, a když bylo nejhůře, zatáhla se záchranná brzda v podobě zakázaného uvolnění.

Zlom přinesla až dvojnásobná přesilová hra v šesté minutě. V ní ještě branka nepadla, ale v pokračující početní výhodě již ano. Jakub Bauer zatáhl po křídle puk do třetiny, naznačil přihrávku na modrou čáru, jenomže ve skutečnosti touš nasměroval na nekrytého Martina Šnajdra před brankou. Pro střelce deseti branek v základní části již nebyl problém zamířit do odkryté svatyně – 1:1. Stejnou výhodu dostali téměř v zápětí i hosté, ale branky se nedočkali. Na dlouhé minuty ovládla zimní stadion v Karlových Varech obranná hra, a když se na konci třetiny neprosadil kvůli zablokované holi před odkrytou brankou soupeře Sláma, odcházelo se do kabin za spravedlivě nerozhodného stavu.

I druhou třetinu začali lépe hosté, k čemuž jim významně pomohl faul domácího Barana. Početní výhodu dokázala Olomouc využít zásluhou tvrdého příklepu Martina Janáčka od modré čáry, do návratu slovenského útočníka v západočeských barvách chybělo pouhých devět vteřin – 1:2. Jestli po první brance vystavěli Kohouti na modré čáře obranný val, tak po brance druhé to již byla celá série valů, pastí a důmyslných zábran. Vyrovnat sice ještě mohl do konce pětadvacáté minuty Schmidt a Zucker, ale to bylo vše. Na domácí hokejky se vloudila tolik nechtěná nervozita a smůla. Puky najednou odskakovaly, kam neměly, přihrávky nacházely hráče v opačných dresech, střely nemířily na tyčemi ohraničený cíl. Naopak Olomouc převzala aktivitu a nejednou mohla zvýšit brankové skóre, jako v případě nájezdu Luňáka, jemuž na poslední chvíli ve skórování zabránil parádním vypíchnutím za obránce zaskakující Tomáš Rohan.

Utrpení pro domácí v podobě druhé třetiny nakonec skončilo o 102 vteřin dříve. Olomoucký obránce Michal Ryšánek vypálil od modré čáry, Marek Benda vyrazil puk ramenem do rohu, kde velmi nešťastně trefil ústa hlavního rozhodčího Rejthara. Hlavní arbitr utkání jen stěží se zkrvavenými ústy hledal cestu do své šatny.

Plzeňský sudí Rejthar již nebyl, ani po patnáctiminutové pauze, zdravotně natolik v pořádku, aby mohl pokračovat v zápase a tak byl povolán karlovarský kolega Jiří Florián. Přítomnost známé tváře na ledě jakoby karlovarským juniorům vlila novou energii do žil. Ještě na konci dohrávané druhé třetiny mohl vyrovnat David Zucker, ani nadvakrát však puk za záda Slováka nedotlačil. Hned po bezprostředním zahájení třetí třetiny mohl vyrovnat ze samostatného úniku opět Zucker, jeho střelu nad lapačku gólman vyškrábl nad branku. Do třetice vyložených šancí se ocitl sám před brankářem Baran, ale trestuhodně netrefil odkrytou branku a logicky přišel trest! Chybu v rozehrávce využil Kovalovský vybruslením před branku. Jeho střelu ještě Benda kryl, ale proti dorážce Lukáše Luňáka neměl nárok – 1:3.

Na karlovarské hokejky se opět vrátila smůla s nervozitou a pokusy o vyrovnání se rozplynuly jako pára nad hrncem. Teprve na konci třetiny ve dvojnásobné přesilové hře přišel návrat ztraceného hokejového umění nejlepšího týmu základní části. Jenomže olomouckému muži v masce vydatně pomáhalo i štěstí. Nepomohla ani hra bez brankáře a Kohouti tak získali první z potřebných tří bodů k postupu do dalších kol play-off.