První osmifinálovou výhru juniorů trefil v nájezdech Babka

JUN: HC Kometa Brno - HC Energie 1:2sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Karlovarští junioři vstoupili do play-off úspěšně a v osmifinálové sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení. Na hřišti soupeře dominovali oba gólmani, Kuchař i Slavíček za svá záda během 70 minut pustili jediný puk. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, ve kterých se dvakrát trefil karlovarský útočník Daniel Babka. Série pokračuje ve středu v Brně zápasem od 18:00.
DHL extraliga juniorů, OF1, út 8.3.2016
Kometa Brno
1:2sn
0:0, 1:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 24. Garčic (Boltvan, Kratochvíl) – 36. Vrána (Pajk), rozh. náj. Babka. Rozhodčí: Škach - Lainka, Otáhal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 97. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Kometa Brno: Slavíček – Petrla, Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka, Šnajnar – Pokorný, Lunter, Nováček, Král, Horký, Garčic, Kusko, Kratochvíl, Boltvan (C), Grünwald, Hroudný
Karlovy Vary: Kuchař – Michálek, Pajk, Truhlář, Rulík (C), Dudek, Vodička, Weinhold, Osmík, Nguyen, Svoboda, Čejka, Vrána, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka

Do první třetiny vešli lépe domácí, kteří se hned po buly doslova vrhli na soupeře. Hosty to evidentně překvapilo a nestíhali pokrývat útoky Brna a museli faulovat. Brnu se tak naskytla možnost přesilové hry pár vteřin po úvodním buly. Na domácích bylo vidět, že vyhrát chtěli, ale chybělo jim hokejové štěstí. Domácí byli herně lepší v první třetině a vypracovávali si velké šance, které vždy ale likvidoval výborně chytající Kuchař. Hosté se snažili hrát spíše na zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky. Ale i na druhé straně jim jejich akce vždy zhatil Slavíček. V první třetině branka nepadla a hráči šli do šatny za stavu 0:0.

Prostřední část začali hosté stejně jako v první periodě. Byli zaskočení hrou Komety a opět se dopustili faulu. První branka utkání padla právě v přesilové hře, když Kratochvíl od modré nahodil puk na Kuchaře, který puk jen vyrazil před sebe na Boltvana, který se nezalekl velké šance a přihrál na úplně volného Richarda Garčice, který měl lehký úkol, vstřelit puk do úplně prázdné brány. Bylo to tedy 1:0 a na domácích bylo vidět, že chtějí přidat ještě pár gólů navíc. Domácí se dvakrát dostali do veliké tutovky, ale vždy se jim nepodařilo překonat Kuchaře, kterému vycházelo snad úplně vše. A domácí to mohlo mrzet, neboť pár minut po velkých akcích inkasovali. Slavíček po střele hostí ztratil hůl, čímž nabídl hostům větší šanci na skórování. Pajk si všiml, že před ním čeká na přihrávku zcela volný Vrána, a tak mu po vyjetí zpoza brány puk přihrál přesně na hůl a Jakub Vrána se trefil z mezikruží přímo do pravého horního růžku brány. Domácí potom stále tlačili, ale chybovali vždy v koncovkách. A tak po druhé siréně odcházeli hráči do kabiny za stavu 1:1.

Oba týmy začaly třetinu poměrně vlažně a nikam se netlačily a vypadalo to, že se bude zápas spíše jen dohrávat. Chyb bylo na obou stranách mnoho a hráči se nechali zbytečně vylučovat. Bylo na obou týmech vidět, že ani jeden z nich nechce udělat chybu, a tak se nikam netlačily a spíše se soustředily na obrannou hru. Tomu také odpovídalo tempo a počet akcí. Domácí na konci třetiny dlouho tlačili hosty v jejich obranném pásmu, ale z jejich tlaku nakonec nic nebylo. Siréna na konci třetiny znamenala, že se bude v Brně prodlužovat a možná dojde i na samostatné nájezdy.

Prodloužení nenabídlo prakticky žádnou šanci. Hra byla velice pomalá a nepřesná. Oba týmy se snažily spíše dohrát prodloužení a zvítězit v samostatných nájezdech. Ty zvládli lépe hráči hostí, když Daniel Babka dokázal dvakrát překonat Slavíčka. Na straně Brna se pouze jednou trefil Kusko, a tak si energetici v prvním zápase připsali cenné vítězství na ledě soupeře.

Karel Beran (HC Kometa Brno): Odehráli jsme dobré utkání, měli jsme větší převahu, několik dobrých šancí, ale rozhodla koncovka. V ní se nám vůbec nedařilo. Rozhodly nájezdy, v nich je to většinou loterie. Věřím, že ve druhém utkání budeme efektivnější.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Jsme šťastní za první bod v sérii. Hráli jsme srdcem, vyčkali jsme si na správnou chvíli na gól a poté jsme byli úspěšní v nájezdech. Druhý zápas budeme chtít hrát podobně a usilovně půjdeme za druhou výhrou. Celý tým odehrál dobré utkání, gólman nás výborně podržel.