První zápas po pauze juniorům nevyšel. Body putují do Mladé Boleslavi

Prvním soupeřem, kterého svěřenci Václava Eismanna po reprezentační pauze přivítali na svém ledě byl tým BK Mladá Boleslav. Po trošku rozpačité první třetině, kdy se o první branku postarali Bruslaři, nasadily oba týmy svižnější tempo. Energetikům se podařilo ve druhé části vyrovnat. Vítězný gól padl ve třetí třetině z hokejek hostů a díky tomu tři body z dnešního zápasu putují do Mladé Boleslavi.
DHL Extraliga juniorů, 21. kolo, st 16.11.2022
Ml.Boleslav
1:2
0:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky:29. Krajčík (Botoš) – 13. Hruška (Vyroubal, Hrouda), 42. Zvagulis (Polák, Moravec) .
Rozhodčí: Micka, Červenka – Klouček, Teršíp
vyloučení4:3
využití0:0
střely na branku34:33
diváci87
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Krajčík, Bulka, Dorot (A), Tůma, Kočí, Vogel, Anton – Adámek, Šlechta, Varvařovský, Botoš (C), Šmajda, Sapoušek (A), Váňa, Skuhravý, Menc, Šmíd, Handl, Kusak
Ml.Boleslav: Stuchlík (Hora) – Němec, Hrouda, Sypecký, Vochvest, Vlasák A., Hlinský, Moravec (C), Gardoň, Hruška, Vítek, Půček (A), Lisler, Vlasák M., Polák, Vimmer, Zvagulis, Hradec (A), Vyroubal, Malínek

Hned v první minutě utkání byl zraněn Samuel Šmajda a v doprovodu lékaře opustil hrací plochu. Kvůli úpravě ledové plochy byla hra přerušena. Na ledě to následně pár minut vypadalo jako na veřejném bruslení. Toto přerušení mělo zřejmě vliv i následné tempo hry. Ani jeden tým se nedokázal usadit v pásmu na tak dlouho, aby vůbec pomýšlel na nějakou akci. Po pár minutách se hráči začali dostávat zpět do tempa a hosté se postarali o zábavu pro Adama Dybala. Jeden z prvních zásahů vytáhl gólman domácích proti Markovi Vlasákovi, který ho zkoušel překvapit poté co se vynořil zpoza branky. Druhého mladíka v masce prověřil obránce Filip Krajčík. V početní výhodě zahrozil Matteo Kočí. Kotouč pak získali hosté a Dybal měl plné ruce práce. Závaru, který v jednu chvíli před jeho brankou nastal, využil Jakub Hruška a propasíroval kotouč do branky energetiků. Ti se snažili o rychlou odpověď, ale Marek Stuchlík všechny jejich pokusy likvidoval a co nezvládl on, tak o to se postarali bránící hráči. Stejně to fungovalo i na druhé straně hřiště a stav tak zůstal až do konce třetiny nezměněn.

Druhá část hry přinesla úplně jinou podívanou. Hrál se svižný a bruslivý hokej a karlovarští si hlídali kotouč jako ostříži. Bruslaři sice napadali jejich přihrávky, ale energetici si kotouč většinou po chvíli získali zpět. Před brankou hostů však zůstala situace nezměněna a na betonech Marka Stuchlíka si postupně vylámali zuby Filip Krajčík, Robin Sapoušek i Jakub Vogel a bylo jedno odkud kotouč přiletěl, hostující gólman byl neustále ve střehu. Oblafnout se ho podařilo přece jenom Filipovi Krajčíkovi, který využil jeho přesunu a poslal kotouč do odkryté části branky. I když oba týmy měly k dispozici početní výhodu, tak skóre zůstalo vyrovnané.

Hned v úvodu třetí třetiny to Robin Sapoušek zkusil od modré čáry a i tentokrát zaduněly pouze betony. Na druhé straně předvedli Bruslaři rychlou kombinaci, na jejímž závěru poslal Marek Vlasák střelu těsně kolem Dybalovy branky. Další rychlá útočná akce Bruslařů byla úspěšnější a Kristers Zvagulis zařídil svému týmu vedení. Ve zbývající části utkání se oběma týmům povedlo několik zajímavých kombinací, ale gól žádná z nich nepřinesla. V závěru třetiny sáhl karlovarský kouč po power-play, ale energetikům se nepovedlo svůj tlak přetavit v gól, neboť jejich snahy končily u Marka Stuchlíka. Podařilo se jim i krýt nahození Bruslařů, kdy několikrát odvrátili hrozbu inkasování do prázdné branky. I přesto utkání skončilo za stavu 1:2 a body z dnešního duelu si připsali Bruslaři.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. My jsme předvedli, hlavně v první třetině, naprosto bezkrevný výkon, který neměl šanci na úspěch. Přál bych si, abychom se vrátili k tomu projevu, který jsme měli, když nám někteří hráči chyběli. Myslím si, že výkon v tomto utkání byl nejhorším výkonem v sezóně.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že z obou stran to bylo dobré utkání. Dobře zachytali gólmani na obou stranách. Oba týmy hráli zodpovědně. My jsme byli šťastnější, takže jsme dali dva góly a pak jsme to zodpovědnou hrou dotáhli do vítězného konce.