Rekord zlomen, Energie poprvé v historii zvítězila šestkrát za sebou!

HC Energie - HC BENZINA Litvínov 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Energetici se vezou na vlně a vítězí dál! A co víc, úterním vysokým vítězstvím nad Litvínovem stanovili nový klubový rekord, který činí šest výher v řadě. Zpočátku to vypadalo na vyrovnanou hru, když i po dvou třetinách vedli energetici o pouhý jeden gól. V posledním dějství však převzali iniciativu a rozhodli o své výhře. Potěšující je i bilance v přesilovkách, jelikož Varští vstřelili pět ze šesti branek v početní převaze. Velkou měrou na výhře přispěl i domácí kapitán Václav Skuhravý (na snímku), který si připsal hned tři kanadské body.
Tipsport extraliga, 10. kolo, út 12.10.2010, KV Arena
6:3
2:1, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 13. Cyganov (Hřebejk, Skladaný), 20. Skladaný (Skuhravý), 27. Pech (Hřebejk, Sailer), 31. Hruška (Sailer), 43. Kokko (Hruška D., Skuhravý), 60. Skuhravý (Kumstát, Sloboda) - 17. Jánský (Hübl V.), 27. Majdan (Rindoš, Gula), 33. Švarný (Lukeš). Rozhodčí: Husička, Mikula - Gebauer, Leder. Vyloučení: 5:10 + Švarný (LIT) OT. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3202. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Skuhravý, Košťál, Kumstát - Sloboda, Gřegořek, Zaťovič, Pech, Hruška - Kokko, Parýzek, Melenovský, Dej, Sailer - Dobroň, Prošek, Cyganov, Hřebejk, Skladaný
Litvínov: Hübl - Černošek, Švarný, Kousalík, Kubát, Kroupa, Gula, Skuhrovec, Jareš - Trávníček, Vopat, Lukeš, Gerhát, Rindoš, Černý, Hübl V., Jenáček, Kubinčák, Majdan, Kracík, Jánský

Dnešním dnem šla Energie za dalším klubovým rekordem. Pokud by vyhrála, byla by to již šestá výhra v řadě, což se jí zatím nikdy nepodařilo. Litvínov však nehodlal nic dát zadarmo. Důkazem toho byla střela Viktora Hübla, kterou ještě nebezpečně do prázdné brány dorážel Jánský, ale Mensator se stihl včas vrátit na své místo a na poslední chvíli kotouč vyrazil.

O chvilku později své štěstí vyzkoušel Kubinčák, který si nikým nehlídaný počkal na přihrávku, ale trefil pouze tyč. Na druhé straně se střílelo až v páté minutě. Skórovat mohl z otočky Hruška, jehož střelu Hübl vyrazil zpátky na jeho hůl. Hruška si s kotoučem na holi objel bránu a vyzkoušel to znovu, ale ani na podruhé litvínovského brankáře nepřekonal.

V osmé minutě se ve skvělé příležitosti ocitl Zaťovič, který obdržel přihrávku od Melenovského do jízdy, ale trefil pouze Hüblovu hruď. Ve třinácté minutě se již snažení domácích obrátilo v úspěch. Hřebejk se probojoval skrze dva litvínovské obránce a přihrál volnému Dmitriji Cyganovovi, který střelou pod horní tyč otevřel skóre utkání.

V sedmnácté minutě se hostům podařilo vyrovnat. Hübl vyhrál buly a přihrál volnému Peterovi Jánskému, který v mezikruží kotouč skvěle zpracoval a karlovarský brankář nestihl zareagovat.

To, že se nedisciplinovanost nevyplácí, zjistili hosté dvacet vteřin před koncem třetiny. František Skladaný se v početní výhodě s kotoučem na holi probojoval přes celé hřiště až do útočného pásma a svou skvostnou jízdu dokonal střelou z pravého kruhu za Hüblova záda.

Začátkem druhé třetiny se podařilo energetikům znovu skórovat, ale bylo to těsně po odpískání, takže branka neplatila. Ve dvacáté šesté minutě mohl Dej ujet do nájezdu, ale byl faulován Kroupou. Ani tento nedovolený zákrok se nakonec Severočechům nevyplatil. Gřegořek vystřelil od modré na bránu, kde nadvakrát dorážel kotouč Lukáš Pech.

Litvínov na inkasovanou branku zvládl rychle odpovědět. Po vhazování přihrál Rindoš volnému Jurajovi Majdanovi, který z hranice pravého kruhu snížil na 3:2.

V polovině utkání se skvělou brankou blýskl David Hruška, který zpoza branky poslal kotouč před bránu, ale místo dorážky se kotouč se štěstím odrazil od hole litvínovského brankáře přímo za jeho záda.

Po dvou minutách hosté zvládli svého soupeře přehrát a během přesilové hry od modré vystřelil Ivan Švarný. Mensator přes klubko těl před bránou na kotouč neviděl, a ten tak skončil v bráně. Do konce třetiny se již nikomu nepodařilo stav utkání změnit.

Třetí třetinu naprosto ovládli domácí, kteří využívali častého vylučování svého soupeře. Ve čtyřicáté třetí minutě poslal po faulu Lukeše rozhodčí hosty do tří. Toho energetici okamžitě využili. Pátou branku přidal Petri Kokko, čímž využil v pořadí čtvrtou přesilovou hru.

Hosté již se stavem nedokázali nic udělat. Jejich trápení dokonal půl minuty před koncem utkání Václav Skuhravý, jenž využil další přesilovou hru, a vybojoval tím pro svůj tým rekord v podobě šesti vítězných utkání v řadě.

Robert Reichel (HC Benzina Litvínov): Já to shrnu jednoduše. Přesně to, co jsme řekli hráčům před zápasem a na co jsme je upozorňovali už ráno, tak se stalo. Byli jsme často vylučovaní a dostali jsme pět branek, čímž jsme si to prohráli sami.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Nám se povedlo natáhnout sérii výher a jsme moc rádi, že hala je konečně nějakým způsobem odčarovaná, protože jsme si dokázali, že zvládáme domácí zápasy. Musíme však říci, že Litvínov byl velice nebezpečný, hlavně tím, jak dokázal vždy okamžitě snížit. Když jsme odskočili na dvě branky, tak jsme hráče upozorňovali, ať se nikam nehrnou. Jak už jsem řekl, Litvínov dokázal rychle snížit a to pro nás byla vždy psychická sprcha. Ale v tom závěru to už kluci dokázali zvládnout.