Sedmý zápas, sedmá výhra! Dorost ve šlágru přehrál Boleslav a je stále první

Plný počet bodů vyneslo dorostu vítězství nad týmem BK Mladá Boleslav. Repríza loňského čtvrtfinále dopadla lépe pro energetiky, kteří souboj o první místo skupiny zvládli na jedničku. A i když to podle výsledku nevypadá, tak Bruslaři byli velmi těžkým soupeřem a rozhodně nešlo o jednoznačnou záležitost. Karlovarští mladíci ale předvedli parádní týmový výkon a vyhráli i sedmý duel sezony!
Extraliga dorostu, 7., čt 28.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena
BK Mladá Boleslav
6:1
2:1, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 01:43 Čihař (F. Čermák; 5/5), 03:55 Slavík (Wardas, Pelikán; 5/5), 26:24 Dyk (Blažek, Tomek; 5/5), 37:02 Čihař (Poizl; 5/5), 54:28 Postl (Čihař, Slavík; 5/5), 54:57 Kůrka (Dyk, Blažek; 5/5) – 08:54 Kristek (Maxin, Zhdanov; 5/5). Rozhodčí: Glanc – Belko, Matys. Diváci: 88. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
diváci88
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, F. Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Kožík, Slavík, Poizl, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.
BK Mladá Boleslav: Sklenička – Kovář, Hora, Doležel, T. Čermák, Šilhavý, Macháček – Maxin, Churáček, Vasiak, Matějka, Kurka, Hanyš, Beran, Kristek, Hájek, Zhdanov, Trefil.

Už od prvních vteřin zápasu se ukázalo, že spolu soupeří dva nejlepší celky skupiny. Jak Michal Oršulák tak Marek Sklenička museli být ve střehu. Ve druhé minutě střílel z hranice kruhu k bližší tyčce Vojtěch Čihař, kotouč se od hostujícího gólmana odrazil a podjel pod holí jednoho z Bruslařů zpět k Vojtovi, který ho poslal do branky. Po dvou minutách u své branky vybojoval kotouč Matěj Pelikán a Viktor Wardas s kotoučem na holi si sjel kolem mantinelu do kruhu a odtud nabil do jízdy Lukáši Slavíkovi, který kotouč z těsné blízkosti poslal kolem tyčky do branky.

Před polovinou třetiny se svého gólu dočkal Jakub Kristek. Ten dostal nabito od Imricha Maxina do mezikruží, kde zůstal nehlídán a poslal kotouč do horní části branky. Bruslaři následně zahájili dobývání karlovarské branky, ale Michal Oršulák svou svatyni uhájil. Před koncem třetiny zahrozili i energetici, ale stav zůstal 2:1.

Podobný obraz hry nabídla i druhá třetina. Úspěšnější byli i tentokrát energetici. V čase 26:24 získal kotouč Petr Tomek a poslal do pásma Vlastimila Blažka, ten si obhodil soupeře a dostal se s kotoučem až do kruhu. Odtud přihrál Kryštofu Dykovi, který v mezikruží ujel svým hlídačům a prostřelil Marka Skleničku.

Ke slovu se hlásil i boleslavský sniper Adam Kurka, ale jeho střela byla zblokována. Tlak Bruslařů utnulo jejich oslabení. Krátce po jeho skončení se David Poizl ujal kousek od středního pásma kotouče. U modré čáry si ho převzal Vojtěch Čihař, který byl sice mezi dvěma soupeři, ale hravě je přebruslil a z mezikruží poslal kotouč do rohu branky. Po druhé třetině tak byl stav 4:1.

Ve třetí třetině si Bruslaři hlídali karlovarské střelce a napadáním jejich nahrávek jim znemožňovali založit větší akce. Sami několikrát zahrozili, ale přes Michala Oršuláka kotouč do jeho branky dostat nedokázali. Na druhou stranu předvedli výborné nasazení při bránění oslabení, když se zvládli necelou minutu ubránit i ve třech. V čase 54:28 kousek od modré pálil Daniel Postl a poté co kotouč proletěl mezi bránícími hráči zapadl za záda Marka Skleničky - 5:1. Pro Daniela šlo o první gól v extralize dorostu a nahráli mu na něj Vojtěch Čihař a Lukáš Slavík.

Uteklo pouhých dvacet devět sekund a energetici se znovu radovali. Vlastimil Blažek narýsoval přihrávku k modré na Kryštofa Dyka. Ten kotouč předal Lukáši Slavíkovi najíždějícímu ke druhému kruhu. Lukáš si sjel ke středu kruhu a dobře mířenou ranou poslal kotouč do branky. Až do poslední chvíle se mladoboleslavští mladíci snažili změnit skóre, ale jejich snahy vyšly na prázdno a tak se z bodů radovali energetici.

„Věděli jsme, že Mladá Boleslav bude těžký soupeř i s ohledem na jejich předchozí výsledky. Nám se poslední dva zápasy moc nedařilo, takže jsme do toho prostě šli naplno a povedlo se nám to.“ Hodnotí náročný zápas s úsměvem Daniel Postl, premiérový střelec dnešního duelu.

Mladičký obránce hrál v loňské sezoně v Lize dorostu a přestože naskočil i do několika extraligových duelů, tak poprvé skóroval až v tomto utkání. „Samozřejmě jsem šťastný. Padlo to tam. Dostal jsem to krásně k modré čáře, tak jsem to tam poslal.“ Usmívá se Daniel při popisu svého prvního extraligového gólu.

Šikovný obránce do týmu přešel z ligového dorostu a tak mě zajímalo, jak Daniel vnímá rozdíl mezi ligou a extraligou. „Je to rozdíl. Extraliga je rychlejší, ale už se do toho začínám dostávat.“

Energetici si díky získaným bodům upevnili první místo ve skupině. Už v sobotu je čeká další zápas. Tentokrát vyrazí pod Ještěd, aby si změřili síly s dorostem libereckých Bílých Tygrů.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Věděli jsme, že Mladá Boleslav je těžký a disciplinovaný soupeř, a že zápas bude hlavně o pohybu. Konečně se nám to podařilo nastartovat hned od začátku a dovolím si říci až do konce. I když nám to někdy úplně nevycházelo defenzivně a dostávali jsme Boleslav do šancí, ale tam nás podržel gólman. Co se týče hry dopředu, tak už to zase začalo mít ty parametry, které po klucích chceme. Jsme rádi, že dnes bereme tři body

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav):

Myslím, že na utkání bylo vidět, že se střetly dva celky ze špičky tabulky. My jsme bohužel nechytili začátek zápasu, kde jsme dvakrát inkasovali. Dovolím si říci, že jsme poté ve zbytku první a ve druhé třetině byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem i s větším množstvím šancí. Bohužel ani jednu jsme už pak nedokázali využít a soupeř byl v tomto daleko lepší a produktivnější. Třetí třetina už bohužel neměla v našem podání takové parametry, abychom zkomplikovali domácím cestu za vítězstvím.