Série proher ukončena, Energie si poradila se Zlínem

Karlovarští přivítali v rámci 35. kola Tipsport extraligy na svém ledě Zlín. Po první třetině to vypadalo na vyrovnanou bitvu, další průběh zápasu už ale určil jasného vítěze. Energetici si dvojicemi slepených gólů ve druhé i třetí třetině zajistili tříbodový zisk. Premiérovou extraligovou trefu si připsal Matěj Zabloudil a první extraligový bod zaznamenal Martin Weinhold.
Tipsport extraliga, 35. kolo, pá 15.1.2021
Zlín
5:1
1:1, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 12. Vondráček (Graňák, Skuhravý), 22. M. Zabloudil (Hladonik, Weinhold), 27. Flek (T. Mikúš), 46. Koblasa (Pulpán), 47. O. Beránek (Graňák) – 14. Fryšara (Dobiáš)
vhazování31:28
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – M. Zabloudil, Hladonik, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček
Zlín: Huf – Gazda, Řezníček, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), M. Novotný, Suhrada – Vopelka, Fořt, Kubiš (A) – Dufek, Karafiát, Okál – Herman, Fryšara, Dobiáš – J. Ondráček, P. Sedláček, Sebera

Od úvodního vhazování měli hru pod kontrolou energetici. Hráli aktivněji a vytvářeli si více střeleckých příležitostí. A nátlak se vyplatil, jelikož ve 12. minutě Graňákovu střelu od modré ztečoval za Hufova záda Tomáš Vondráček. Berani se hnali za rychlým vyrovnáním, což se jim podařilo. Vojtěch Dobiáš vybojoval kotouč v předbrankovém prostoru, odkud nabil Štěpánu Fryšarovi, který srovnal střelou mezi Novotného betony. Poté Zlínští hráli znovu pod karlovarským tlakem. Ten však ubránili úspěšně a další zápis na střeleckou listinu domácích nedovolili.

Úspěšný obraný blok Beranům ve druhé části moc dlouho nevydržel. Jan Hladonik našel Matěje Zabloudila, jenž si skvěle sjel před bránu a zblízka trefil odkrytou síť. Pro karlovarského forvarda se jedná o premiérovou trefu v extralize. Energetiky to dostalo do herní pohody a na svém tempu ještě přidali. O chvíli později šli do dvoubrankového vedení. Tomáš Mikúš vyslal přihrávkou o mantinel do samostatného úniku Jakuba Fleka, který z levého kruhu prostřelil brankáře Hufa. Hosty to nabudilo a v nátlaku se ocitli naopak domácí. Zlínští Energii dokonce v druhé části přestříleli, gólman Novotný ale držel pevně jako skála a žádný puk za svá záda nepustil.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky vyšel opět lépe Karlovarským. Západočeši nedovolili Zlínu pokračovat v tlaku z druhé části a výhru si v pohodě jistili. Místo stáhnutí se do obrany přidali další dva rychlé góly. Ve 46. minutě si v přesilovce sjel Petr Koblasa do pravého kruhu, odkud svou typickou střelou z nápřahu poslal Energii do čtyřbrankového vedení. Hned na to přišla další trefa, tentokrát se prosadil Petr Šenkeřík. Hostující brankář byl ale ve svém brankovišti nedovoleně bráněn, a trefa tak po trenérské výzvě nebyla uznaná. O jedenáct vteřin později se už KV Arenou rozezněla slavná česká předělávka písničky Downtown zcela oprávněně. Dominik Graňák posunul mezi kruhy na Ondřeje Beránka a ten svou dělovkou upravil na 5:1. Pak už si nikdo žádnou větší šanci nevytvořil a Karlovy Vary tak po šesti prohrách berou tři body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Za výkon našeho mužstva podpořeným Filipem Novotným jsem rád. Čekali jsme velmi houževnatého a dobře organizovaného soupeře silného v osobních soubojích. To se nám potvrdilo, Zlín byl nebezpečný po celou dobu utkání. Myslím si, že jsme konečně odehráli na kotouči velmi dobré utkání. Dokázali jsme vstřelit pět branek, což je velmi povzbuzující. Jsem rád, jak to naše mužstvo zvládlo, odbojovalo a že jsme konečně zlomili tu černou sérii a získali tři body.“

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): ,,Karlovy Vary zaslouženě vyhrály. Odehráli jsme velice špatný zápas, ve kterém nás držel Daniel Huf. Jinak by mohl rozdíl ve skóre mnohem větší. Bylo to do nás celkově špatně utkání.“