Šest minut, tři góly. Junioři díky skvělé druhé třetině porazili Přerov

Dát tři branky během šesti minut hry, to se moc často nevidí. V pátečním utkání s Přerovem se o to však postarali junioři Energie, kteří v úvodu druhé třetiny rozhodli touto kanonádou o své výhře 5:1. Vše pak domácí završili krásnou kombinací za čtvrtý bod, a díky tomu se stále drží na čele tabulky o konečné umístění.
DHL extraliga juniorů, 17. kolo, pá 1.2.2019
Přerov
5:1
0:0, 3:0, 2:1 - N 1:0
Branky a nahrávky: 23. Černý (Remeš, Novák), 28. Holub (Křehlík, Záruba), 29. Hotěk (Černý, Rozhon), 58. Bernáth (Prošek, Holub), 60. Remeš (Černý), 61. Hotěk (Bernáth) – 46. Chytil (Indrák, Ryšavý).
Rozhodčí: Zubzanda - Hřebík, Matys
vyloučení3:5
využití2:0
střely na branku34:23
diváci89
Karlovy Vary: Bednář – Bernáth, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Novotný, Prošek (A), Rozhon, Halberštát, Hotěk, Křehlík (A), Holub (C), Černý, Remeš
Přerov: Šimonů – Jaroněk, Takáč, Bieniek, Gréč, Kleiner (A), Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil (A), Borot (C), Indrák, Krátký, Chytil, Fencl, Zmeškal, Tarnoczy, Kočica, Navrátil

Utkání začalo v poměrně poklidném tempu, na obou celcích byla znát jistá vzájemná neznámost, které se chtěly zbavit postupným oťukáváním. I proto tak hra neměla zpočátku příliš pevnou konzistenci, puk střídal své majitele i brankáře, ke kterým létal. Jakmile se však týmy navzájem poznaly, začala poměrně zábavná hra, která přinášela vyrovnanou směsici kombinací a rychlých akcí. Nejprve sice měli navrch spíše Zubři, poměrně rychle ale svou dominanci ztratili a energetici převzali iniciativu. I vinou dvojice vyloučení se Přerovu ve druhé polovině dějství dařilo stále méně často dostávat se k Bednářovi a když už se mu to povedlo, právě vytáhlý gólman Energie hatil veškeré naděje hostů. Podobně se trápili i Karlovarští, ti sice dotírali na Daniela Šimonů s podstatně větší frekvencí, úspěchu ale zaznamenávali stejně - nula. Navíc když už gólman přerovského týmu na nějaký ten kotouč nedosáhl, zachránila jej branková konstrukce. To znamenalo, že první dvacetiminutovka se musela obejít bez jediné změny skóre.

To druhé dějství bylo pro takřka stovku diváků v karlovarské aréně podstatně zábavnější, ani tři minuty totiž netrvalo, než Energie vyrazila do bleskového brejku a ten nakonec zakončil přesně podle svých představ Daniel Černý. Prolomení střelecké smůly domácí výběr výrazně nakoplo a v následujících minutách hra prakticky neopustila hostující předbrankový prostor. Takový nápor nebylo možno dlouho vydržet a vskutku, po sérii dorážek už Daniel Šimonů nedosáhl na pokus kapitána zelenobílé skvadry Davida Holuba. Jenže to nebylo poslední eso schované v rukávu dresu s éčkem na hrudi, sotva o minutu a osmnáct sekund později totiž Michal Hotěk procpal kotouč do sítě potřetí během pouhých šesti minut, ačkoliv mu to musel názorně ukázat sám. Právě tato skvělá šestiminutovka zajistila domácím klíčový náskok. Zubři sice udělali to nejlepší, co mohli, totiž začali veškerou svou aktivitu směřovat do útoku, ovšem naráželi na seniorskou extraligou líznutého Jana Bednáře, jenž držel jako skála. A Zubrům začaly pochopitelně na konci dějství docházet síly, ovšem toho energetici nevyužili, leč vadit jim to nemuselo, do šaten se podruhé vraceli s pohodlným tříbrankovým náskokem.

Třetí třetina sice co se aktivity týče začala lépe pro domácí, nicméně po chvilce se rozehráli i hokejisté Přerova a navázali na svou ofenzivní práci ze druhé poloviny prostřední periody. I díky tomu se jim přesně po pěti a půl minutách hry podařilo vrátit do utkání, když nahození Indráka těsně před gólmanem Energie dokázal sklepnout přímo do sítě Filip Chytil. Branka jmenovce velkého talenta ve službách New York Rangers ale zůstala pro hostující mužstvo v utkání nakonec jediná, ačkoliv to tak zpočátku nevypadalo. Po vstřeleném gólu totiž přišlo na řadu takřka deset minut dlouhé období modrožluté nadvlády, v níž prožil Jan Bednář v brankovišti Západočechů hned několikrát poměrně horké chvilky. Vůbec nejblíže kontaktní brance byl v závěru 53. minuty Daniel Indrák, jenž dostal puk do nikým nehlídaného prostou těsně u levé tyčky domácí klece, ovšem s kotoučem si dostatečně rychle neporozuměl a nevypálil kvůli tomu dříve, než se gólman Energie stihl přesunout. V posledních minutách utkání navíc energetici pojistili tříbodový zisk, nejprve dvě a půl minuty před koncem naprosto omylem skóroval Filip Bernáth, když jeho nahození na teč spadlo od modré přímo do spodního rohu branky a v poslední minutě využil přesilovou hru nadvakrát před brankovištěm zapomenutý Alexandr Remeš.

Karlovy Vary pak vše završily těsně po začátku nadstavbového prodloužení, když fantastickou kombinaci předvedli Filip Bernáth a Michal Hotěk a druhý jmenovaný vše zakončil doklepnutím do zcela prázdné branky, díky čemuž po výhře 5:1 v základní hrací době a vyhrané nadstavbě zůstaly všechny čtyři body v lázeňské metropoli.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Jsme spokojeni se ziskem čtyř bodů, jsme spokojeni i s počtem vstřelených branek. Kde jsme měli v zápase rezervu, to byla hra v první třetině a dále nekonzistentní úseky utkání, kdy jsme po minutě dobré hry spadli do lehkovážnosti. To by zítra soupeř určitě potrestal a v tom se tedy musíme zlepšit.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): První třetinu měl soupeř převahu, kterou ale nezužitkoval. Utkání rozhodlo vlastně deset minut druhé třetiny, kdy jsme dostali tři rychlé góly po našich chybách. To si musíme rozebrat na videu a poučit se z toho do dalšího zápasu.