Souboj s lídrem rozhodla až třetí třetina, kterou Tygři jasně ovládli

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:7 (1:2, 1:1, 0:4)
V domácím utkání hokejisté Energie lídrovi z Liberce dlouho vzdorovali, bojovali a díky trefám Rachůnka a Gorčíka se drželi na dostřel. Ve třetí třetině však Liberec čtyřmi rychlými zásahy zlomil odpor Karlovarských a dokráčel ke třem bodům.
Tipsport extraliga, 39. kolo, ne 24.1.2016
Liberec
2:7
1:2, 1:1, 0:4
Branky a nahrávky: 12. Rachůnek, 24. Gorčík (Huna) – 7. Radivojevič (Bakoš), 18. Vampola (Radivojevič, Bakoš), 23. Lakatoš (Bakoš, Radivojevič), 46. Bulíř (Radivojevič), 48. Bulíř (Radivojevič), 50. Jelínek (Šimek, Radivojevič), 52. Vitásek (Radivojevič). Rozhodčí: Vladimír Pešina, Petr Lacina – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. Diváci: 2673. Střely na branku: 22:38. Zblokované střely: 11:15. Hity: 14:11. Vhazování: 38:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7.
Karlovy Vary: Habal – Bičánek "C", J. Tomeček, Gulaši, Baránek, Sičák "A", Dvořák, Weinhold – Svoboda, Rachůnek, Gríger – Rohan, Kůs, Bartek – Gorčík, Huna, Marosz – Flek, Vachovec, V. Tomeček Trenér: Peter Oremus
Liberec: Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk "C", Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola "A", Bulíř – Radivojevič "A", Lakatoš, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Stránský Trenér: Filip Lešán

Po prvních minutách oťukávání si musela Energie už brzy vyzkoušet oslabení. To sice ještě v poklidu přečkala, obzvláště pak když se skvělým napadáním prezentovali Gorčík s Rohanem. Poté ale domácí přestali být v defenzivě tak disciplinovaní a Liberečtí toho ihned využili. Velmi šikovně si v brejkové situaci dvakrát vyměnili kotouč v rychlosti Bakoš a Branko Radivojevič, který po naražení se spoluhráčem bez zdržování přesně do brankářova protipohybu vypálil a otevřel skóre. Pak už měl navrch spíše tým domácích, jemuž se aktivita nakonec velmi vyplatila. Při signalizovaném trestu hostů se dostal k puku překvapivě Tomáš Rachůnek, který navezl kotouč před brankáře, neznačil kličku do bekhendu a puk nechal pomalu doklouzat podél betonu brankáře až do branky.

Domácí pak měli ještě několik šancí, například když udělal parádní kličku přibržděním u mantinelu soupeřům Vachovec a dostal se tak k dobré pozici, ze které tvrdě vypálil a několikrát mohl ještě dorážet Flek. Dobrou střelou se později prezentoval také Bartek a daleko od nadějného zakončení neměl v oslabení ani Vojtěch Tomeček. Ale v koncovce nebylo domácím přáno. Sudí pak navíc nabídl Liberci dvě rychlé přesilové hry v řadě a Tygři neměli problém se díky druhé z nich vrátit do vedení, když se stačil ještě za kruhy s pukem otočit Petr Vampola a tvrdou ranou hravě rozvlnil síť. Domácí si ještě v závěru vyzkoušeli přesilovou hru, ale k dalšímu vyrovnání už to nestačilo.

Druhé dějství načali lépe Severočeši, kteří byli velmi nebezpeční. Krenželokovi se sice ještě v dobré šanci vsítit nepodařilo, ale zanedlouho už rozjásal hostující fanoušky důrazný a zároveň nehlídaný Dominik Lakatoš, jemuž se podařilo Habala překonat až po několika dorážkách. S odpovědí na sebe však energetici nenechali dlouho čekat. Huna zachytil pohotově rozehrávku hostů a ihned vyslal před branku Sebastiana Gorčíka, který sice nejprve Lašáka neprostřelil, ale s možností dorážky už naložil daleko lépe. Poté dokázali domácí dostávat soupeře pod tlak a vytvářeli si velké množství téměř stoprocentních šancí, ale v cestě tál pokaždé skvělý Lašák, který svůj tým dokázal zejména při hře v oslabení výrazně podržet. Ve velké pohodě byl ale také Habal, který si také poradil s několika nepříjemnými střelami, a tak už se ve druhé dvacetiminutovce nikdo neprosadil.

Sudí nabídl prohrávající Energii hned zkraje přesilovou hru, ale domácí se v ní příliš neukázali. A tak dostal následně stejnou šanci také Liberec. Tomu se sice vsítit podařilo, ale ani v jeho podání to nebyla ukázková početní výhoda. I k brance pomohla hostům atypická akce v přesilových hrách, když se z protiútoku prosadil rychlý Michal Bulíř, který si všiml včas, že Habal ještě neklečí, a tak jej překonal prudkou přízemní střelou. Hned při svém dalším střídání se dostal Michal Bulíř k puku znovu a opět ukázal svou rychlost a šikovnost, když unikl znovu a svou akci zakončil povedeným bekhendovým blafákem. Vzápětí nabídl sudí hostům další přesilovku, v níž se nádhernou tečí přímo do růžku po střele Šimka blýskl Petr Jelínek. Domácí byli na kolenou, ale hosté je šetřit nehodlali. Už za malou chvíli se po dobré přihrávce Radivojeviče do kruhu opředl do puku Ondřej Vitásek, který Habala dokonale zaskočil už sedmý zásahem. Ve druhé polovině závěrečné třetiny už však hosté polevili a utkání se spíše už dohrávalo.

Peter Oremus (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, jaká je kvalita Liberce. Po dvě třetiny jsme se soupeřem drželi tempo a měli jsme i šance na vyrovnání. Škoda, že jsme je neproměnili. Třetí třetina pak rozhodla.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Výsledek vůbec neodpovídá průběhu zápasu, domácí nám po většinu zápasu byli vyrovnaným soupeřem. Utkání trpělo častým přerušováním, nemělo tempo a nudili se podle mě jak hráči, tak diváci. My jsme byli zpočátku lepší, pak se hra vyrovnala a byli jsme rádi, že domácí nesrovnali i skóre. Po druhé třetině jsme si v kabině něco vyříkali, do třetí třetiny jsme nastoupili více srovnaní a rozhodli jsme zápas.