Starší dorost: Energie v přestřelce zdolala Chomutov

Starší dorost: HC Energie - KLH Chomutov 6:4 (4:2, 2:2, 0:0)
Odložené utkání staršího dorostu Energie s Chomutovem začalo lépe pro domácí. Už ve druhé minutě se prosadil Táborský. Chomutov ale vyrovnal a dostal se do vedení o které brzy přišel, když Energie třikrát skórovala. Ve druhé části domácí v úvodu opět vstřelili gól na který Chomutov brzy odpověděl. V půli utkání zvýšil na 6:3 Táborský a závěru třetiny snížil Sakaev. Ve třetím dějství se skóre už nijak neměnilo a Karlovy Vary i přes závěrečná vyloučení dokráčely k výhře 6:4. O všechny góly Energie se postarala útočná trojice Táborský (na snímku), Vrána a Csamango.
Extraliga staršího dorostu, 19. kolo, pá 29.10.2010
Chomutov
6:4
4:2, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Táborský (Vrána), 12. Vrána (Táborský), 16. Vrána (Táborský), 19. Csamango (Vrána), 21. Vrána (Csamango, Matyáš), 30. Táborský (Matyáš, Vrána) - 4. Hejcman (Hlava), 11. Mazánek (Lehnert, Bauer), 21. Huňady (Šaržík), 40. Sakajev (Huňady). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
Karlovy Vary: Fečo (od 21. Rausher) - Matyáš, Vilhem, Čoudek, Novák, Sturma, Gombár, Troška - Táborský, Zikmund, Winkler, Lintemer, Bečka, Hroch, Csamango, Vrána, Kubáč
Chomutov: Brabec (od 21. Hamal) - Doskočil, Hlava, Souček, Drobný, Sakaev, Tverďák - Toušek, Lenhert, Navrátil, Hejcman, Huňady, Hlava, Mazánek, Šaržík, Bauer

Karlovy Vary začaly utkání aktivněji. Už ve druhé minutě dorazil kotouč do prázdné branky Chomutova Oto Táborský, Chomutovští brzy vyrovnali zásluhou Darka Hejcmana z přečíslení dva na jednoho. Následoval ohromný tlak Karlových Varů, ale do vedení se dostal Chomutov, když Jan Mazánek vypáliil do tyče, která zajistila odraz do branky a tedy i gól Chomutova. Netrvalo dlouho a Energie odpověděla. Akci dva na jednoho zakončil do prázdné branky Lukáš Vrána a bylo opět vyrovnáno. Brzy Karlovy Vary přidaly ještě dva góly. Nejprve si Táborský udělal z chomutovské defenzivy dobrý den a z následného přečíslení dva na jednoho poslal kotouč na Lukáše Vránu, který střelou pod víko skóroval. O tři minuty později v závěru třetiny vstřelil Štěpán Csamango dělovkou z mezikruží další gól a určil skóre po první dvacetiminutovce na 4:2.

Druhá třetina začala opět rychlou brankou Energie. V brankovišti se prosadil Lukáš Vrána a zvýšil na 5:2. Následovala rychlá odpověď Chomutova. Patrik Huňady vystřelil přes obránce a kotouč se pod betony karlovarského gólmana dostal do branky. Únik Kubáče z 26. minuty, který svůj samostatný nájezd zakončil střelou, rozezněl tyč. Ve 30. minutě se Energii povedlo vstřelit už šestý gól, když Oto Táborský zvedl odražený kotouč pod víko. Následně Winkler poslal do samostatného úniku Lukáše Vránu, jenže jeho beckhendový blafák nebyl úspěšný. Necelou minutu před koncem se ještě prosadil Dinis Sakaev a skóre po dvou třetinách tak bylo 6:4.

Třetí dějství nabídlo z počátku aktivní a vyrovnaný hokej, kde obě mužstva měla spoustu šancí. Chomutovští mohli při velkém závaru před karlovarskou brankou snížit na rozdíl jediné branky, leč nestalo se tak. Závěr utkání si sice Energie zkomplikovala vyloučeními Vrány a později i Trošky, ale na stavu utkání se už nic nezměnilo. Tři body tak za vítězství 6:4 zůstávají v KV Areně

.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Já si myslím, že naše vítězství bylo zasloužené. Hráči do toho šli od začátku s velkým usílím. Snažili se dávat kotouče před bránu a to se vyplatilo. Před zápasem jsme si řekli, že dnešní zápas bude záležet na útoku Táborský, Vrána, Csamango. Oni svůj úkol splnili, dali všech šest gólů a za to bych je chtěl pochválit.