HC Energie Karlovy Vary

Starší dorostenci na Moravě zaznamenali další výhru

SD: VHK Vsetín - HC Energie 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Karlovarské starší dorostence čeká série čtyř venkovních utkání. V rámci 7. kola nástavby NOEN Extraligy staršího dorostu se vydali do dalekého Vsetína. Každou třetinu zde energetici vstřelili jeden gól, což na poražení domácího týmu to stačilo. Svůj dvoubrankový náskok ve třetí třetině dokázali udržet až do konce utkání, a tak berou celé tři body.
Extraliga staršího dorostu, II. 7 , pá 22.1.2016, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
Karlovy Vary
1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 27. Dubnický (Krůžela, Kovář) – 20. Tlačil (Petrov), 35. Prošek, 43. Tamáš (Kurfürst, Pátek). Rozhodčí: René Libiger – Jiří Novák, Zbyněk Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 1:3.
Vsetín: Huzlík – Mikulenčák, Pařízek, Krůžela, Weintritt J., Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Najvar, Dostál, Matiaško, Hrňa, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Humplík, Kovář
Karlovy Vary: Beran (2. Kašpar) – Bernáth, Vápeník, Hrůša, Pátek, Štaif, Kala – Tamáš, Petrov, Tlačil, Bečka, Salnikov, Prošek, Horký, Hotěk, Šik, Kurfürst

Komentář k utkání

Start do utkání byl od obou týmů vlažný. Hosté, ještě zřejmě unaveni z dlouhé cesty napříč celou republikou, nechávali domácí hrát s pukem a dopředu se příliš nepouštěli. V této fázi zápasu na obou stranách barikády vázla kombinace a šancí bylo pouze poskrovnu. Hosté v druhé polovině první třetiny přidali na důrazu v blízkosti soupeřova brankoviště, z čehož pramenilo několik zajímavých šancí. V 11.minutě musel jednu takovou hasit Marek Huzlík včasným zachycením kotouče. Aktivitou v týmu karlovarských vyčnívali především Michal Horký a Jan Bečka.

Hosté se dostali do důležitého vedení až v samotném závěru první třetiny. Do zaznění sirény zbývalo 18 sekund, když se s kotoučem na holi objevil před vsetínskou svatyní Jan Tlačil a hoden svého jména protlačil puk se štěstím až za Huzlíkova záda. Hosté tedy odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Prostřední třetina začala v o poznání vyšším tempu a byli to hokejisté Vsetína, kteří byli v této fázi utkání aktivnější. Ve 25.minutě se v těsné blízkosti branky ocitl Tomáš Kašpar a střelou z otočky nastřelil pouze levou tyčku branky střežené jeho jmenovcem, Jakubem Kašparem. O dvě minuty později se už však Valaši mohli radovat ze vstřelené branky v přesilové hře po vyloučení Salnikova. Nahození Krůžely od modré čáry sklepl ze vzduchu Matěj Dubnický, Kašpar už si s touto tečí nedokázal poradit a musel poprvé a naposled v dnešním utkání kapitulovat.

Vyrovnávací branka hosty probudila k lepšímu a soustředěnějšímu výkonu. Energetici si vypracovali velký nápor a domácí gólman Huzlík byl v plné permanenci.. Když už se zdálo, že hostující tlak odezněl, prosadil se ve vlastním oslabení Radek Prošek a poslal svůj tým opět do vedení. Stav 1:2 z pohledu vsetínských vydržel až do konce druhé třetiny.

Domácí začali třetí periodu utkání přesilovou hrou, avšak žádnou vážnější příležitost si v ní hokejisté VHK Vsetín nevypracovali. Důležitý předěl v utkání znamenala 43.minuta, kdy se hosté poprvé v utkání dostali do dvoubrankového vedení. Perfektní přihrávku Matěje Kurfürsta dokázal zužitkovat Tibor Tamáš. Valaši se ihned pokoušeli o korekci skóre, šance Matiaška i Augustina však zlikvidoval velmi jistě chytající Kašpar. Čas na srovnání se Valachům stále krátil a krátil. V 58.minutě si domácí lodivod Jiří Weintritt vyžádal oddechový čas a odvolal Huzlíka z branky, Valachům se však nepodařilo pořádně uchytit v útočném pásmu a zamknout hostující obranu. Hosté si již v úplném závěru utkání hlídali dvoubrankový náskok a nedovolili domácím korigovat skóre utkání. Karlovy Vary tedy potvrdily výbornou formu z předchozích zápasů a i nadále bojují o postup do bojů o mistra ČR. Vsetín zůstává v nadstavbové části i nadále bez bodu.