Starší dorostenci na návštěvu z Prahy nestačili

St. dorost: HC Energie - HC Sparta Praha 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Svěřenci kouče Václava Eismanna se ve čtvrtek utkali s pražskou Spartou a utkání určitě nezvládli podle svých představ. Energie na vlastním ledě prohrála 1:4, a mohou za to především přesilové hry. Zatímco domácí využili jednu početní výhodu ze sedmi, Pražané hned tři ze čtyř. Jediný gól Energie vstřelil Michael Čejka (na fotografii).
Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, čt 3.10.2013
Sparta
1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 20. Čejka (Binias) - 5. Procházka (Kolář, Bureš), 32. Procházka (Jandus), 39. Zářecký (Svoboda), 59. Seniov (Svoboda, Hrala). Rozhodčí: Petružálek - Coubal R., Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Karlovy Vary: Frček – Bahounek, Vodička – Rulík (C), Soudský – Adam, Truhlář – Prachař, Beer – Rubeš, Osmík (A), Svoboda K. – Čejka, Dimitrov (A), Trapl – Nguyen T., Binias, Pfister – Hubáček, Pastyřík, Čupa.
Sparta: Pírs (Nahodil) – Kalina, Duben – Khobloch, Kolář – Bureš – Jandus M., Jandus T., Svoboda M. – Zářecký, Lojka (C), Havel – Seniov, Györi, Hrala – Zídek, Procházka.

Utkání z velké části ovlivnily přesilové hry. Hostující Sparta měla k dispozici čtyři početní výhody, z nichž tři využila. Hned z té první Pražané vstřelili branku, to když na trestné lavici seděl Luboš Adam. Svojí první branku v zápase dal Ondřej Procházka, asistenci si připsali Michal Kolář a Nicolas Bureš. Energie ještě do konce první části stačila vyrovnat stav skóre, stalo se to opět při nerovném počtu hráčů na ledě, za domácí se trefil Michael Čejka, asistoval obránce Binias.

Druhou třetinu ovládli hosté. Ve druhé polovině druhé periody byl karlovarské lavici udělen trest za příliš mnoho hráčů na ledě a hosté z hlavního města ukázali, že přesilovky jsou jejich doména. Svou druhou trefu si připsal Ondřej Procházka , do šance ho dostal Martin Jandus. Sparťanský tlak vyústil ve třetí gól, který padl ke konci prostřední periody, Jaroslav Zářecký překonal střelou z levého kruhu Frčka, a bylo to 1:3.

Energetici ve třetí třetině soupeře přestříleli, zápas už se jim ale zdramatizovat nepodařilo. Naopak v dalším oslabení opět inkasovali. Minutu a tři sekundy před koncem závěrečné sirény ještě kosmeticky upravil výsledek Daniel Seniov . Byla to kuriózní branka, Seniov jí totiž vstřelil v pádu a navíc břichem.