Starší dorostenci si lehce poradili s Pískem

Karlovarští hráči využili domácího prostředí a vyhráli 4:0. Písek se sice snažil, nedařilo se mu ale hlavně v obraně. K úspěchu Energie výrazně přispěl gólman Fečo, který vychytal nulu a také kapitán Oto Táborský (na snímku), ten zase vstřelil dvě branky.
Extraliga staršího dorostu, 38. kolo, so 22.1.2011, KV Arena
Písek
4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Táborský, 16. Táborský (Winkler), 33. Csamango (Gorčík), 42. Koblasa (Zadražil). Vyloučení: 4:2 Využití: Bez využití. Diváci: 79 Průběh utkání: 4:0
Karlovy Vary: Fečo (Rauscher) - Matyáš, Lintemer, Vilhelm, Čoudek, Novák, Sturma, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Winkler, Bečka, Koblasa, Gorčík, Csamango, Hroch, Vrána, Kubáč.
Písek: Havelka (Havelec) - Jirků, Pícha, Lejsek, Turek, Švanda, Janásek, Bernad - Vlček, Paukner, Krcho, Záhora, Ciboch, Vlk, Hanus, Kubec, Flegl, Chalupský, Reiniš.

Diváci v KV Areně se nestačili ani pořádně usadit a už viděli první branku. Po nedorozumění v obraně hostů se přesně trefil domácí kapitán Oto Táborský. Písek se snažil odpovědět, ale Vlček který si najel před branku, skórovat nedokázal. Písečtí to ale nevzdávali a dál to zkoušeli. Se střelami Reiniše a Krcha si však domácí gólman Fečo poradil. A tak udeřilo opět na druhé straně. Karlovarší se přihnali do útočného pásma a Táborský dorazil puk po předcházející střele do sítě. Následovala přesilovka hostů, kteří si sice vytvořili tlak, větší šance ale neměli a první část tak skončila 2:0.

V úvodu druhé třetiny byla hra vyrovnaná. První větší příležitost měli hráči Energie. Po závaru před Havelkou ale kotouč jen proletěl brankovištěm pryč. Písek to zkoušel z protiútoků a málem mu to vyšlo. Ale únik dvou na jednoho nezakončili jeho hráči přesně. Z dálky to poté zkoušel Záhora, Fečo jeho střelu výborně vyrazil. A domácím se opět podařilo odskočit. Štěpán Csamango dostal přesnou přihrávku před poloodkrytou klec a poslal puk do branky. Písečtí se dále snažili, trápila je však rozehrávka. Na konci třetiny se dostali před karlovarskou branku a vznikl z toho obrovský závar. Ani ten však gólem neskončil.

Třetí třetina začala podobně jako ta první. Gólem do sítě Písku. Petr Koblasa využil přesného pasu a z mezikruží se trefil přesně. Následující minuty byly velmi zajímavé. Nejdříve písecký Vlček lehce projel domácí obranou až k Fečovi – ten ho však vychytal. Poté se ve vlastním oslabení objevil sám před brankou hostů Táborský, třetí branku se mu ale vstřelit nepovedlo. O chvíli později byl tentýž hráč faulován v úniku a rozhodčí nařídili trestné střílení. Na Havelku se rozjel sám faulovaný hráč, střelou mezi betony ho ale nepřekvapil. Zkoušel to i domácí Troška, jeho dělovka jen olízla tyčku a skončila na zadním mantinelu. V závěru utkání se ještě hosté snažili dát alespoň čestný gól, Píchovu střelu ale lapil Fečo. Zápas tak skončil 4:0

Vávlav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Zápas byl vyrovnaný pouze v první třetině. Poté už jsme měli jasnou převahu. Soupeře asi zlomili dva góly, které inkasoval v první třetině. Nejsme spokojení s produktivitou, dnes jsme mohli dát devět gólů. Ale vzhledem k tomu, že jsem vyhráli, to tolik nevadilo.