Těsná bitva pro energetiky, junioři přetlačili Liberec

Karlovarští junioři porazili ve druhém utkání ve dvou dnech i druhého soupeře ze severních Čech. S Libercem však svedli energetici těsnou bitvu, kterou rozhodlo až prodloužení, v němž se v 64. minutě prosadil David Novotný.
Turnaj O Pohár DHL, 17. kolo, so 2.11.2019
Liberec
3:2p
0:1, 1:0, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 32. Rozhon (Holub), 58. Rozhon (Černý, Záruba), 65. Novotný – 17. Křepelka (Rossmy), 56. Vomáčka.
Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Kokrment
vyloučení6:5
využití0:1
střely na branku38:31
diváci84
Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Cestr, Kořán, Pohanka, Stejskal, Patzelt – Holub, Černý, Rozhon, Adámek, Novotný, Bačo, Seidler, Šťastný, Konášek, Korčmaroš – Záruba
Liberec: Čajan (Franc) – Charvát, Had, Hladík, Ira, Böhm – Rossmy, Křepelka, Drábek, Liška, Putz, Vomáčka, Masař, Nezbeda, Jansa – Adamec

Souboj o první místo. Karlovarští byli před duelem s Libercem na druhém místě tabulky a usilovali o poskočení do čela. Jenže paradoxně aktivnější byli po většinu úvodní třetiny hosté. Liberec měli herně navrch, Jakub Kašpar v karlovarské brance musel být neustále v pozoru. Pozornost domácího gólmana zkoušel třeba Masař z bezprostřední blízkosti či střelou z první zpoza mezikruží. Energetici mohli otevřít skóre v 16. minutě, avšak dvě velké příležitosti Petra Rozhona v brance neskončili. Nakonec jako první udeřili hosté. Po zakázaném uvolnění domácích se hra přesunula před Kašpara a Bílí Tygři dokázali šanci využít. Bennet Rossmy vyhrál vhazování a Jan Křepelka nechytatelnou střelou pokořil bezmocného Jakuba Kašpara. Západočeši zamkli Liberec při vyloučení Filipa Jansy, nicméně vyrovnání se nedočkali.

Druhou dvacetiminutovku začali aktivněji co se pohybu týče hostující šelmy, nicméně do šancí se dostávali na začátku spíše Karlovarští. V útočné třetině nebezpečně kroužil Lukáš Adámek, ten nejprve řešil situaci 2 na 1 střelou mimo Čajanovu svatyni, načež o chvíli později zkoušel najít svým pasem jednoho ze spoluhráčů, ale kus černé gumy skončil na chráničích Bílých Tygrů. Energetici se přeci jen vyrovnání dočkali. V čase 31:38 se přesídlili Západočeši do útočného pásma, kde předvedli domácí velmi pohlednou kombinaci. Šikovnou přihrávkou se prezentoval David Holub, jenž našel u vzdálenější tyče zcela nehlídaného Petra Rozhona. Forvard s jednadvacítkou na zádech neměl sebemenší problém trefit poloodkrytou klec. Znovu odskočit mohli Bílí Tygři na přelomu 34. minutě, kdy domácí obraně pláchl Bennet Rossmy, ale tváří v tvář nevyzrál na připraveného Jakuba Kašpara. Prostřední část tedy skončila za stavu 1:1.

Od začátku třetí třetiny se to šancemi jen hemžilo. Vše odstartoval již necelou půl minutu po úvodním vhazování Daniel Černý, jenž vzal zodpovědnost při přečíslení na sebe, nicméně Čajan ho vychytal. O necelé dvě minuty později zase musel být na druhé straně ledové plochy v pozoru Kašpar, protože se na něj řídil hostující Filip Jansa. Domácí maskovaný muž se proti libereckému střelci vytáhl důležitým zákrokem. Třetí perioda byla plná dalších přečíslení a především přibývalo hráčů na trestné lavici, párkrát musel zasahovat i hlavní sudí. A diváci v KV Areně viděli i branku, v čase 55:12 se nejlépe v předbrankovém prostoru zorientoval Benjamin Vomáčka. Energetici se ale nevzdali a nakonec poslali utkání do prodloužení. Ani ne tři minut před koncem třetího dějství se trefil podruhé během večera Petr Rozhon. První střela Richarda Záruby sice skončila jen na chráničích hostujícího hráče, ale následně kotouč sebral a našel právě naprosto nehlídaného útočníka s jednadvacítkou na zádech, jenž opět z první trefil odkrytou klec.

V prodloužení byli častěji na puku domácí. První příležitost si vypracoval David Novotný, když si elegantně vybruslil do středu útočného pásma a prověřil Čajanovu pozornost. To ale nebylo Novotného poslední slovo, dvacet jedna vteřin před koncem prodloužení totiž obral hostujícího hráče o puk a samostatný únik přetavil ve vítěznou trefu. Karlovy Vary tak z velmi těžké a náročné bitvy proti Liberci získaly dva cenné body.

Milan Čejka (HC Energie): Během dvou dnů jsme odehráli dvě rozdílná utkání se dvěma rozdílnými soupeři. Liberec byl výborný. My jsme měli špatný vstup do utkání, první třetinu jsme neodehráli podle našich představ. Neměli jsme nasazení, nechodili jsme do soubojů, nic. Po přestávce jsme si k tomu něco řekli, postupně se ta hra zlepšovala a nám se povedlo vyrovnat, vrátit se do zápasu. Myslím, že Liberec měl talent na své straně a jsme rádi, že jsme si vzali ten druhý bod, toho si vážíme.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): Zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce, ale bylo to vyrovnané, takže se to rozhodlo v prodloužení. Vary hrály výborně, byl to dobrý hokej. Podali jsme lepší výkon, než o den dříve v Plzni, kluci bojovali a semkli se. Měli jsme tam spoustu šancí, asi čtyři samostatné nájezdy a zápas jsme mohli rozhodnout dříve. Ale kluky jsem pochválil, odehráli dobrý zápas. Byl to krásný juniorský hokej.