Tomu se říká srdce energetika! Vary přestřílely Zlín

RI Okna Zlín – HC Energie 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)
Pořádně divokou koledu si užili na ledě Zlína karlovarští hokejisté. Přestože v průběhu utkání prohrávali již o dva góly, dokázali svému soupeři v útoku výborně konkurovat a skvělým výkonem ve třetí třetině získat i rozhodující náskok. Parádně se představila zejména první karlovarská lajna, která byla u pěti branek. Dva zásahy a jednu asistenci si připsal Jan Košťál (na snímku), který byl také vyhlášen za nejlepšího hráče z mužstva energetiků. Karlovy Vary zaznamenaly po sedmi zápasech plný bodový zisk a snad se položily na vlnu povánoční hokejové pohody. Ve čtvrtek vám přineseme pozápasový rozhovor s Janem Košťálem.
O2 extraliga, 33. kolo, st 26.12.2007, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
4:6
2:1, 2:3, 0:2
Branky a nahrávky: 9. Mokrejš (M. Pšurný), 19. Mokrejš (Nosek), 23. Leška (Balaštík), 37. Rachůnek (Leška) - 4. Košťál (Kumstát), 27. Jiří Hanzlík (Košťál), 31. Košťál (Dobroň), 33. Kumstát (Dobroň), 43. Skuhravý (Jiří Hanzlík), 45. Pech (Duben). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Padevět. Vyloučení: 13:12. Využití: 2:3. Diváci: 4067.
Zlín: Murín (33. - 45. J. Čech) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Klouček, Vosátko, Lučka, od 22. min. navíc Ďurák - Balaštík, Leška, Rachůnek - M. Pšurný, F. Čech, Kubiš - Okál, M. Čech, Mokrejš, od 22. min. navíc R. Pšurný, Balán.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Ustrnul, Prošek, Grof, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Zucker, Pech, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Tvrdek, Milan Procházka.

Utkání začalo v pořádném tempu a jen málokdo by čekal, že tak atraktivní hra bude diváky těšit po celých šedesát minut. Bavila se ale především karlovarská hrstka nejvěrnějších. První důvod k radosti přišel už ve 4. minutě, kdy svůj důraz prokázal Jan Košťál a poslal energetiky do vedení. Přestože se i nadále hosté tlačili do zakončení, přišla pro ně první studená sprcha. Mokrejš se stejně jako předtím Košťál zorientoval mezi kruhy a překonal Mensatora.

Pozorný Murín pak likvidoval jednu šanci Karlovarských za druhou, ale trefili se opět domácí. Mokrejš tentokrát tečoval Noskovu ránu a do šaten šli spokojenější okenáři. A aby toho nebylo pro Západočechy dost, spokojenější byli domácí i po návratu na led. Hned ve 23. minutě pálil v přesilovce přesně Leška - 3:1.

A pak to přišlo! Během šesti minut se v přesilovce trefil tvrdou ranou od modré Hanzlík, ve stejné situaci využil Dobroňovy ideální přihrávky podruhé v zápase Košťál a ve 34. minutě už slavil Kumstát střelou z křídla vedoucí gól Energie.

Domácí ještě jednou odpověděli. Tři minuty před pauzou našel Leška pěkně najetého Rachůnka, který příklepem trefil víko. Druhou přestávku orámovaly dva samostatné uniky Kumstáta. Toho už ale Čech, jenž vystřídal Murína, pěkně vychytal.

Mladý brankář si své smolné chvíle ale také užil. Hanzlík vyzval Skuhravého ke skórování a ten potvrdil, že se skutečně nachází v životní formě. A 45. minuta přinesla další zelenobílou radost. Dokonce ve vlastním oslabení zakombinoval Duben s Pechem a druhý jmenovaný ukončil střeleckou hegemonii první karlovarské formace.

Energetici si v dalších minutách vypracovali i další šance, ty už ale Murín, který znovu nahradil Čecha, pochytal. Karlovy Vary přežily i dvojnásobné oslabení, a tak mohly po dlouhé době vychutnat radost z plného bodového zisku.

Stanislav Přikryl (Zlín): "Vedli jsme, ale ve druhé části jsme bohužel měli řadu vyloučených. Ve třetí třetině už nejsme schopni s výsledkem něco udělat. Musím uznat, že Karlovy Vary hrály velmi dobře, zatímco my jsme nenašli síly na zvrat. Chybí nám v posledních zápasech i trochu štěstí."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Jsme spokojení. Pravdou je, že náš pátý a šestý gól byl s velkým štěstím. Měli jsme však více šancí a vytvořili jsme si i gólové nájezdy."