Úspěšná série ukončena, Energii pokořil Liberec

L i b e r e c - Poprvé pod vedením Richarda Fardy podlehla karlovarská Energie svému soupeři v základní hrací době. Karlovým Varům se opět nepovedl nástup do zápasu a již ve 4. minutě prohrávaly. Ani druhá třetina nepřivedla očekávaný nástup, ten přišel až v poslední třetině, ale proti pozorné obraně domácích se hostům prosadit nedařilo. Přesto ještě minutu před koncem korigoval Jan Košťál a umožnil tak hru bez brankáře. Domácí obrana však závěr utkání pohlídala a Karlovy Vary prohrály v Liberci 3:4, po třetinách 1:2, 1:2, 1:0. Utkání sledovalo pouhých 2592 diváků.
Tipsport Extraliga, 32. kolo, út 9.12.2003
Liberec
4:3
2:1, 2:1, 0:1
Branky: 4. Čermák (Jiruš, Hašek), 20. Verčík (Vampola), 24. S. Procházka (Kašpařík, Novák), 39. Ťupa (Jiruš) - 14. Kumstát (Kraus, Skuhravý), 29. Skuhravý, 59. Košťál (Tvrdík).
Rozhodčí: Nečas - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2592.
Liberec: O. Svoboda - Čakajík, J. Moravec, Jiruš, L. Šmíd, Ťupa, J. Nedvěd, Holub, Ovčačík - J. Hašek, Plodek, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Vampola, Verčík - M. Hájek, Šulc.
Karlovy Vary: Franěk - Ptáček, Hájek, Kivoň, Krajíček, Vantroba, Galvas, Toms, Punčochář - Tvrdík, Alinč, Košťál - Netík, Lipianský, Bednařík - Polák, Bacul, Němčický - Kumstát, Skuhravý, Kraus.

Bílí Tygři přivítali na svém ledě Energii Karlovy Vary. V řadách domácích se neobjevili zraněný Lubomír Korhoň a odcházející Igor Rataj, na straně hostů Dmitri Rodin, Richard Bauer a Ladislav Svoboda.
I přes tato dvě oslabení domácích se liberečtí mohutně vrhli na svého soupeře a již po třech minutách se ujali vedení, když si Čermák vychutnal hostujícího brankáře Fraňka střelou pod břevno, 1:0.
Hosty rychlá branka nezaskočila a aktivní hrou v obranném pásmu soupeře si vytvořili několik slibných šancí. Zejména Netík byl velice aktivní. Jeho několik příležitostí před domácím brankářem O. Svobodou závánělo gólem.
Domácí gólman náporu soupeře dokonale odolával a jistými zákroky tak držel svůj tým ve hře o tři mistrovské body.
Hra se přelévala z jednoho rohu kluziště na druhý, a jak už to bývá, potvrdilo se otřepané nedáš-dostaneš a po skvělé střele Čermáka na straně Liberce se prosadil Kumstát na straně Karlových Varů, když v 14. minutě vyrovnal na 1:1. Svoboda se jen bezmocně podíval za svá záda, kde se v jeho síti třepotal puk, znamenající vyrovnání skóre zápasu.
Tygři ale neustali ve svém náporu a do šaten si odnesli jednobrankový náskok, když 12 sekund před koncem první třetiny zvýšil po přihrávce Vampoly na 2:1 Verčík.

Druhá třetina si nezadala nic se třetinou první a již po třech minutách a třicetidvou vteřinách si Svijanská aréna zakřičela "GÓL" potřetí. Po spolupráci Kašpařík - Procházka se domácí příznivci mohli radovat již z dvoubrankového vedení. Domácí fanoušci však ještě ani nestačili plně vstřebat radostné opojení ze třetí branky a už museli znovu zapojit své hlasivky, neboť Karlovarští se znovu dotáhli na rozdíl jednoho gólu. Ve 29. minutě se prosadil Skuhravý, který se nejlépe zorientoval po buly a zaskočil domácího brankáře Svobodu, 3:2.
Hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou, nebyla nouze na šance. Ve 37. minutě dokonce Ćermák vstřelil gól, ten však nebyl uznán pro posunutí branky. V té samé minutě byl však vyloučen hostující brankář Franěk, za něhož na trestnou lavici putoval Polák. Domácí se nabídnuté přesilové hry zmocnili tak, jak jen to nejlépe šlo a ve 39. minutě vstřelil branku domácích Ťupa, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankářem Fraňkem, 4:2. Do konce druhé třetiny se ještě odporoučel na trestnou lavici hostující Punčochář, ale branka již nepadla.

Domácí začali třetí třetinu s taktikou ubránit vítězství. Karlovarští přečkali zbytek oslabení a ihned se vrhli do útoku. Zodpovědná obranná hra domácích jim však mnoho prostoru pro útočné akce nepovolila. Do několika šancí se, i díky více otevřené karlovarské obraně, dostávali domácí borci, avšak přesné zakončení jim scházelo.
Tygři s postupem času ztratili svou pozornost před bránkářem Svobodou, čehož využili karlovarští hokejisté a upravili výsledek zápasu na 4:3 pro domácí. Minutu a půl před koncem utkání vykřesal teoretickou naději pro hostující Karlovy Vary Košťál, který prostřelil z nenápadné akce domácího Svobodu. Tento stav dával tušit nápínavému konci zápasu. Karlovy Vary se dostaly do útočného pásma a hra byla přerušena. Hostující trenér Rulík se rozhodl pro hru bez brankáře. Vary měly celých 44 sekund výhodu hry pěti proti čtyřem. Liberec byl přitlačen ve své obranné třetině, ale své hubené vítězství i přes závěrečný mohutný tlak Varů uhájil.
Karlovy Vary tak poprvé poznaly pod novým trenérem hořkost porážky.

Karel Dvořák (Liberec): "Sehráli jsme dobrý zápas. I když jsme si nechali dát třetí gól a trochu si závěr zkomplikovali, nakonec jsme vítězství vybojovali větším nasazením. Vedle Korhoně, který se zranil na Kladně, nám dnes vypadl ze sestavy také útočník Rataj, který odjel domů do Znojma za manželkou k porodu. Má kluka a mužstvo mu vítězství tak trochu věnovalo."
Radim Rulík (Karlovy Vary): "Domácí vyhráli zaslouženě, dvě třetiny byli lepším mužstvem. My jsme dvakrát inkasovali doslova do kabiny a neustále jsme dotahovali. Ve třetí třetině jsem měl pocit, že domácí trochu zvolnili. Dostali jsme šanci zdramatizovat zápas, ale bohužel jsme dali gól dost pozdě. Přesto vyrovnání v závěru viselo ve vzduchu."