Úspěšný vstup do nového roku, Junioři porazili Chomutov

Karlovarští junioři úspěšně zahájili rok 2022. Na domácím ledě v úterý přehráli Chomutov vysoko 7:1 a vyhráli už potřetí v řadě.
DHL Extraliga juniorů, 25. kolo, út 4.1.2022
Chomutov
7:1
2:0, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 2. M. Adámek (Botoš, Seidler), 4. Šmajda (Kupčo), 28. Šmajda, 37. Príhoda (Kočí, L. Adámek), 41. Kusak (Csabi, L. Adámek), 43. M. Adámek (Csabi, Kusak), 58. Šmajda (Kupčo, Bulka) – 33. Šilar (Ekrt, Titlbach).
Rozhodčí: Zubzanda, Červenka - Belko, Axman
vyloučení6:2
využití1:0
oslabení1:0
střely na branku39:23
diváci42
Karlovy Vary: Dybal – Benda "A", Dorot, Kočí, Vogel, Pohanka, Zolnaj – Kusak, L. Adámek "C", Csabi, Kupčo, Bulka, Šmajda, M. Adámek, Botoš "A", Seidler, Šlechta, Príhoda.
Chomutov: Suk – Cestr, Janda, Pöschl, Döring "A", Petrásek "C", Rykl – Dan. Badinka, Svoboda "A", Šugár, Titlbach, Šilar, Ekrt, Cháb, Krasanovský, Rindoš, Vostiňák, Vyroubal.

První třetinu zahájily oba týmy ve svižném tempu. První gólová šance přišla pro domácí v čtyřicáté páté sekundě, kdy si Samuel Šmajda vyjel na branku hostů, Štěpán Suk však jeho šanci bezpečně zlikvidoval. Necelé dvě minuty po začátku třetiny se Energetici usadili před branku Pirátů. Střelu Jana Botoše brankář Pirátů vyrazil, takže skončila pouze na tyčce, ale poté se ke slovu dostal Matyáš Adámek a jeho dorážka otevřela skóre zápasu. Prvním vyloučeným byl v čase 02:49 Ondřej Príhoda. Energetici se v oslabení ubránili a dokonce krátce po třetí minutě skóroval Samuel Šmajda. Následovalo několik útočných akcí, které se však hostům nedařilo zakončit, i když některé povedenější, gólmana Energetiků Adama Dybala, dost potrápily. Až do konce třetiny měli Piráti i Energetici několik šancí, ale ani jeden tým žádnou z nich neproměnil. Oba brankáři si své svatyně dokázali uhájit. Týmy odjížděly do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Druhá třetina začala velkou šancí Pirátů, kdy na branku domácích zaútočil Adam Titlbach, nebezpečná střela však skončila jen v lapačce Adama Dybala. Piráti se utábořili v obranném pásmu domácích a následovalo několik dobrých střel, které Dybalovi dělaly hodně těžkou hlavu. Ke zvýšení napětí posléze přispělo vyloučení domácího útočníka Sebastiana Seidlera za hákování. Tlak hostů před brankou domácích zesílil a šanci dostal Tadeáš Svoboda, který před Dybalovou brankou našel Pavla Šugára. Střela však skončila ve výstroji brankáře domácího týmu. Energetikům se poté konečně povedlo opustit své obranné pásmo a Jan Botoš se pokusil překonat Štěpána Suka, ale ten mu jeho šanci zmařil.

Energetiky pak čekala další hra v oslabení, neboť za hru vysokou holí byl na trestnou lavici poslán Ondřej Príhoda. Energetici se přesunuli do útočného pásma, ale byli z něj Piráty opět vytlačeni. Po několika akcích hostů pálí od modré kapitán domácích Lukáš Adámek, ale Štěpána Suka se mu nedaří překonat. Vzápětí však střílí Samuel Šmajda, který podruhé překonal brankáře hostů. Hned poté měl šanci na zvýšení skóre Energetiků Vítek Benda, ale jeho střela branku Pirátů minula. Obrana Pirátů následně uťala naději na další branku Jakubovi Vogelovi, který si vyhlédl volného Ondřeje Príhodu před brankou hostů. Piráti se poté s kotoučem přesunuli do obranného pásma domácích a zahájili kanonádu na branku Energetiků. Velkou šanci měl Pirát Vojtěch Cestr, jeho střela však branku domácích minula. Svou šanci dokázal v čase 32:27 využít Tomáš Šilar, kterého na levém kruhu našel Jan Ekrt. Piráti si tak připsali první gól a pustili se do dalších útočných akcí, které se jim však nepovedlo zakončit kýženou brankou.

Ke slovu se dostali opět Energetici, jmenovitě Ľubomír Kupčo, který vybojoval puk ve středním pásmu. Štěpán Suk však jeho střelu vyrazil. Na Adama Dybala se vypravil útočník hostů Pavel Šugár, ale jeho rána skončila na Dybalových betonech. Šanci dostali domácí Vítek Benda a Ondřej Príhoda, ale jejich akce skončila střelou mimo branku. V čase 36:36 na konto Energetiků připsal gól Ondřej Príhoda. Krátce poté je nařízeno trestné střílení pro Energetiky. Ĺubomír Kupčo, ale Štěpána Suka neprostřelil. Poslední minuta druhé třetiny se odehrála v obranném pásmu hostů, kdy svou šanci zkusil Samuel Šmajda, ale ránu zachytil Štěpán Suk. Po druhé třetině byl stav zápasu 4:1 ve prospěch Energetiků.

Hned na úvod poslední třetiny skóroval domácí útočník Michal Kusak. Piráti ukořistili puk domácím v útočném pásmu, ale jejich přečíslení dva proti jednomu jim překazil skvělým zákrokem Lukáš Adámek. Energetici nejenže překazili Pirátům jejich akci, ale hned vzápětí si připsali další gól, jehož autorem byl Matyáš Adámek. Nebezpečnou akci před brankou Energetiků rozehráli Filip Döring a Jan Rindoš, ale domácího brankáře nepřekonali. S blížícím se koncem třetiny nabrala hra spád a oba týmy se snažily skórovat. Šance se naskytla Ĺubomíru Kupčovi, který poslal puk Adamovi Csabimu a ten si vyhlédl Lukáše Adámka, ale tomu se nepodařilo přihrávku zpracovat. V čase 56:25 byl za podrážení vyloučen hráč Pirátů Jan Ekrt. Přesilovou hru domácí využili a v čase 57:08 překonal svou střelou Štěpána Suka domácí útočník Samuel Šmajda, který si tak zároveň zkompletoval svůj hattrick v tomto zápase.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Do utkání jsme nastupovali v roli favorita, těší mě, že jsme ji zvládli. Vítězství se ale po našem druhém vstřeleném gólu zrodilo trošku v porodních bolestech, kdy jsme trochu sklouzli na úroveň, ve které být nechceme. Probrala nás až třetí třetina, která hlavně v ofenzivě snesla určité parametry. Celkově nás těší tři body, těší nás sedm vstřelených branek. Zároveň ale víme, že do pátku se potřebujeme výrazně probudit, protože podobný výkon by na Jihlavu nestačil.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): Měli jsme špatný vstup do utkání. Chtěli jsme se na to připravit, chtěli jsme hrát aktivně, soupeř nás v tom ale předčil. Rychle dal dva gól, což určilo ráz zápasu. Trochu jsme se chytli během pětiminutovky v první třetiny, pak i na začátku druhé části, bohužel naše produktivita byla špatná. Soupeř posléze otočil a utkání už si pohlídal.