HC Energie Karlovy Vary

Velký obrat ve třetí třetině zajistil dorostu výhru v Liberci

Ve velké formě pokračují dorostenci karlovarské Energie. Mladí energetici si pod Ještědem vybojovali páté vítězství v řadě, přestože po dvou třetinách prohrávali s Bílými Tygry 1:3. Ve třetí třetině totiž přišel skvělý obrat a v 58. minutě vsítil rozhodující trefu Samuel Šmajda. Dorost nyní čeká reprezentační pauza, další utkání odehrají až 15. února doma proti Přerovu.
ELIOD Extraliga dorostu, 16. kolo, pá 31.1.2020
Liberec
Karlovy Vary
3:4
0:0, 3:1, 0:3
Branky a nahrávky: 21. Böhm (Rossmy, Gajda), 33. Měchura (Gajda, Rossmy), 37. Kříž (Putz, Böhm) – 40. Rymon (Bulka), 42. Bulka (Matas, Botoš), 55. Príhoda (Šlechta, Hohl), 58. Šmajda.
Rozhodčí: Mareš – Všetečka, Brož.
vyloučení7:4
využití1:2
oslabení0:0
střely na branku28:42
diváci63
Liberec: Krátký – Böhm, Hladík, Meisel, Patzelt, Culek – Putz, Vodlan, Fiala, Jenčovský (C), Kříž, Leden, Měchura, Plos, Jobek, Rossmy, Gajda
Karlovy Vary: Jiskra – Dorot, Houdek (A), Anton, Bulka, Hohl, Vogel, Kupčo, Šlechta, Šmajda, Príhoda, Matas, Rymon, Botoš (C), Sapoušek (A), März, Zeman.

Komentář k utkání

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí. Už v druhé minutě se sám před brankářem Štěpánem Jiskrou zničehonic objevil David Putz, úvodní gól však vstřelit nedokázal. Vzápětí se do dobré šance prokličkoval Mikuláš Jenčovský, ani on ale karlovarského gólmana nepřekonal. V šesté minutě zahrozili i hosté. Lukáš März zpoza branky obdržel přihrávku do skvělé pozice, jenže trefil jen betony Čeňka Krátkého.

Velmi blízko k gólu měl v polovině první třetiny Filip Kříž, jehož šikovná teč však orazítkovala pouze břevno karlovarské branky. Následně si další dobrou šanci vypracoval März, ani tentokrát ale Krátkého nepřekonal. Po vyrovnané první třetině tak bylo skóre bezbrankové.

To se změnilo hned po čtyřiceti sekundách druhé části. Kotouč se po promáchnutí Petra Gajdy dostal na hůl Martina Böhma, jehož dělovka skončila až v síti - 1:0. Tygry vstřelená branka nabudila a rázem je bylo na ledě více vidět. V 33. minutě byli za svou aktivitu podruhé odměněni. Gajda z pravé strany našel před brankou volného Adama Měchuru, který chytrou přízemní střelou překonal Jiskru - 2:0.

A to nebylo všechno, domácí ještě v druhé třetině přidali třetí branku. Krásnou přesilovkovou kombinaci zakončil po přihrávce Putze Filip Kříž - 3:0. S Západočechy to v tu dobu vypadalo hodně špatně, necelých čtyřicet sekund před druhou sirénou se jim ale podařilo snížit. V početní výhodě se o to tvrdou střelou z pravého kruhu postaral Dominik Rymon - 3:1.

Hned na začátku poslední třetiny se Karlovarští dostali na dostřel jediné branky. Ondřej Matas našel volného Kryštofa Bulku, který si položil Krátkého a zavěsil pod víko - 3:2. Západočeši mohli vyrovnat v následném oslabení, Jan Botoš ale při samostatném úniku na libereckého gólmana nevyzrál.

V 55. minutě už však Krátký inkasoval. Robert Šlechta přihrál zpoza branky Ondřeji Príhodovi, který z mezikruží poslal kotouč do sítě. Vyrovnávací branka hosty nabudila a Tygři byli pod tlakem. Proti střele Ondřeje Matase ještě Liberecké zachránilo břevno, poté už ale takové štěstí neměli. Samuel Šmajda se z středního pásma prokličkoval až před Krátkého, kterého překonal bekhendovou střelou a dokonal tak velký obrat - 3:4. Svěřenci trenéra Richarda Loba to ještě zkusili bez brankáře, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Energie si tak ze severu Čech odvezla všechny tři body.