Vítězná šňůra se přetrhla. Junioři se z jižních Čech vrací bez bodů

Junioři se k dalšímu venkovnímu duelu vydali na jih Čech. Tam karlovarští střelci narazili na Matyáše Maříka, který svou branku zamkl a kapituloval pouze jednou. Energetici tak po čtyřech výhrách v řadě vyšli bodově naprázdno. Na vítěznou vlnu se budou moci vrátit v sobotu, kdy je na domácím ledě čeká Západočeské derby.
DHL Extraliga juniorů, 11. kolo, čt 28.9.2023, České Budějovice, Budvar aréna
Motor České Budějovice
4:1
1:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 07:41 Kříž (Humeník, Pitel; 5/5), 29:58 Vachun (Humeník, Kříž; 5/5), 58:13 Hoch (Kusak; 5/5), 59:01 Aulický (Pitel, Willmann; 5/5) – 43:23 Galnor (Steklý; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Malý, Sýkora. Diváci: 97. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
diváci97
Motor České Budějovice: Mařík – Gřegořek, Buzek, Willmann, Vachun, Placek – Sochor, Aulický, Kříž, Hoch, Kotous, Pitel, Humeník, Pospíchal, Šimon, Moyseyev, Kusak.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Vogel, Holejšovský, Dorot, Postl, Cipko, Zolnaj, Kubíček, Anton – Galnor, Adámek, M. Váňa, Šilhan, Šmajda, Záhejský, Steklý, Zeman, Vojáček, V. Váňa, Pastor.

Do zápasu vkročili lépe jihočeští mladíci, kteří se hned usadili v pásmu, ale jejich pokusy Adama Ebenstreita vážněji neohrozily. Energetici se dostali na chvíli do pásma, ale ani oni Matyáše Maříka příliš nezaměstnali. Nebezpečnější už byl pokus exkarlovarského útočníka Michala Kusaka, který orazítkoval beton Adama Ebenstreita. Tlak junioři Motoru zužitkovali v osmé minutě, kdy se prosadil Marcel Kříž. Do přestávky už ani jeden z gólmanů za svá záda kotouč nepustil a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro domácí tým.

Ve druhé třetině se o pobyt v pásmu oba týmy dělily. Velkou šanci na srovnání měl Pavol Cipko, který svou střelu schoval za clonící hráče, ale Matyáš Mařík na poslední chvíli stihl zareagovat. Závar před svou brankou pár minut před polovinou třetiny utnul Adam Ebenstreit tím, že skryl kotouč a přerušil hru. V polovině třetiny se přece jenom Jihočeši prosadili a díky střele Dominika Vachuna odskočili o další gól - 2:0. I ve zbývajícím čase druhé části se musel mít spíše na pozoru Adam Ebenstreit. Ve třicáté sedmé minutě mohla náskok Motoru snížit první lajna Energie, ale hra byla přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Po druhé části tak byl stav 2:0 pro Motor.

Do třetí třetiny energetici vstoupili se snahou zvrátit stav zápasu. Hned v prvních minutách měli velkou šanci Vít Záhejský a Matyáš Váňa, ale domácí gólman se nachytat nenechal. Prosadit se dokázal v čase 43:23 Jakub Galnor, který poslal kotouč za povyjetého Matyáše Maříka - 2:1. Maříka po polovině třetiny málem překonal Jakub Vogel, ale domácí gólman na poslední chvíli kotouč vyrazil. Na zamčenou branku narazil necelých pět minut před koncem znovu Vít Záhejský. Naděje na srovnání začala energetikům mizet, když se v čase 58:13 prosadil Štěpán Hoch. Trenéři Energie v závěru utkání sáhli po power-play. V ní výhru Motoru trefou do prázdné branky zpečetil Vojtěch Aulický.

Radim Skuhrovec(Banes Motor České Budějovice):

Opět jsme velmi dobře vstoupili do utkání. Zápas snesl parametry juniorského hokeje díky výborně hrajícímu soupeři. Musím pochválit naše hráče, kteří utkání opravdu odpracovali a i díky výbornému brankáři jsme zvítězili. Jak říkám už poněkolikáté, tohle je cesta, díky které by hráči mohli být úspěšní a které se chceme určitě držet. Od zítřka se budeme připravovat na další těžké utkání, které nás čeká v sobotu."