Vítězný návrat, dorostenci vysoko porazili Přerov

Energetici se po reprezentační pauze vrátili na led ve velkém stylu, soupeře z Přerova dokázali porazit v poměru 8:2. K výhře karlovarských hokejistů značně přispěl i Lubomír Kupčo, který si zapsal hattrick.
ELIOD Extraliga dorostu, 17. kolo, so 15.2.2020, KV Arena
Přerov
8:2
3:0, 4:2, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Bubanec (Kupčo, Šmajda), 13. Bubanec (Remeš, Hohl), 13. Kupčo (Sapoušek, Hohl), 24. März (Botoš), 30. Kupčo (Sapoušek, Bubanec), 33. Kupčo (Botoš, Príhoda), 39. Príhoda (Botoš, Dorot), 52. Remeš (Šmajda) – 23. Hradil (Halík, Šilhavý), 36. Buršík (Štíbr, Brázda).
Rozhodčí: Škrobák – Hanák, Matys
vyloučení4:7
využití3:1
střely na branku45:25
diváci86
Karlovy Vary: Kubát – Bulka, Dorot, Hohl, Vogel, Anton, Houdek – Šmajda, Bubanec, Remeš, Kupčo, Botoš, Príhoda, Matas, Sapoušek, März, Šlechta
Přerov: Žurek (40. Němec) – Billa, Tomiga, Kaprál, Holík, Koblížek – Halík, Šilhavý, Brázda, Štíbr, Mann, Toman, Hyža, Buršík

V prvních dvaceti minutách se diváci dočkali tří branek, všechny si připsala domácí Energie. Ta se už od prvních minut tlačila do útočné třetiny a po ubráněném oslabení ještě přitvrdila. První ovoce přinesla rychlá hra energetikům v sedmé minutě. Ve dvojité přesilovce nejprve vystřelil Šmajda zpoza kruhů, odražený puk převzal Kupčo a bleskově nabil Matějovi Bubancovi, který z předbrankového prostoru přesně trefil odkrytou část hostující svatyně. Druhá branka přišla ve třinácté minutě, přesně mířil znovu Matěj Bubanec, tentokrát ale poslal poměrně pomalý kotouč zleva přímo mezi betony hostujícího gólmana. Po čtyřiadvaceti sekundách slavili domácí znovu, Lubomír Kupčo se dostal do úniku a svou šanci proměnil. Do konce třetiny byli na puku spíše energetici, další branku však přidat nedokázali.

Druhá dvacetiminutovka byla na branky ještě štědřejší, diváci v karlovarské aréně jich viděli hned šest. Přestřelku odstartoval ve 23. minutě Radim Hradil, ten úspěšně dorazil Halíkovu střelu, a Zubr se tak mohl radovat z první branky. Radost však netrvala dlouho, po necelých dvou minutách totiž dokázal odpovědět Lukáš März, ten obdržel puk od Botoše a dělovou ránou propálil Žurka. Lubomír Kupčo byl v polovině třetiny další úspěšným karlovarským střelcem, ke kotouči se dostal u pravé tyče a rychle jej poslal pod víko přerovské klece. Hattrick pak Lubomír Kupčo zkompletoval ve třiatřicáté minutě, po Botošově přihrávce ujel všem a bekhendem poslal puk mezi betony hostujícího gólmana. V pětatřicáté minutě udeřil Zubr podruhé, David Buršík obdržel kotouč do mezikruží, odkud jej nasměroval přesně mezi Kubátovy betony. Poslední branku druhé třetiny si připsal Ondřej Príhoda, ten z levého kruhu dělovkou poslal puk pod Žurkovu levou ruku.

V poslední periodě již nebylo k vidění tolik branek, padla konkrétně jen jedna. Do posledního dějství naskočili Zubři odhodlaní se alespoň pokusit pohnout s nepříznivým stavem. I přes veškerou snahu se jim to ale nepodařilo. Jediným střelcem třetiny se stal v 52. minutě Alexandr Remeš, který sám po své střele skončil v braně hostí. Po krátké konzultaci ale sudí branku uznali a utkání skončilo za stavu 8:2 pro domácí Energii.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Zápas byl ze začátku otevřený na obě strany. Soupeř měl tři nebo čtyři šance, podržel nás ale gólman. Pak se nám podařilo dát rychlé dva góly, což si myslím, že nás trochu uklidnilo. Nehráli jsme teď šestnáct dní, takže to pro nás byl těžký zápas, s klidem na hokejkách jsme pak dovedli utkání do vítězného konce. Jsme rádi za tři body.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Bylo to jednoznačně zasloužené vítězství Karlových Varů. Předčili nás ve všech dovednostech. Samozřejmě jsme měli nějaké šance, ty nám ale domácí brankář pochytal. Mohli jsme se dostat zpět do hry, vyráběli jsme ale zbytečné chyby. Opravdu jsme dnes byli úplně někde jinde, možná v autobuse.