HC Energie Karlovy Vary

Vlčí smečce proklouzly body mezi drápy

MHL: HK Riga - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Juniorka Energie nehrála v Rize vůbec špatně. Ve tvrdě hraném zápase nejprve inkasovala branku ve druhé třetině. Na tu po pauze dvěma rychlými zásahy z přesilovek odpověděla a otočila vývoj. TO stejné se však povedlo i domácímu týmu a Energie nakonec ani přes závěrečný tlak a možnost dvouminutové dvojnásobné přesilovky už vyrovnat nedokázala. Malou odměnou za dobrý obrat může být premiérová trefa Denise Šimka (na snímku) v MHL. V pondělí hrají svěřenci Tomáše Marišky v Petrohradu proti místnímu Dinamu.
MHL, 9. kolo, so 28.9.2013
HK Riga
Karlovy Vary
3:2
0:0, 1:0, 2:2
Branky a nahrávky: 33. Jelisejev, 47. Maslovskis (Begov), 49. Maslovskis (Begov, Jelisejev) – 42. Šimek (Dvořák), 45. Kvapil (Vachutka). Rozhodčí: Petuchov – Kupčus, Jakovlev. Vyloučení: 12:8. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HK Riga: Grinfogels – Rosinskis, Lipsbergs, Augstkalns, Škuratov, Nejmanis, Jaks – Begov, Jelisejev, Maslovskis – Kurmis, Abols, Ozolinš – Kondrats, Batnja, Sarkanis – Ševčenko, Krijevinš, Opulskis – Galocha
Karlovy Vary: Honzík – Kvapil, Škvor, Kečkeš, Dvořá, Šimek, Troška, Adam, Šafář – Bezúch, Vrána, Vachutka – Harkabus, Gríger, Kohout – Beránek, Táborský, Gorčík – Hroch, Osmík

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme sehráli další kvalitní utkání s výborným soupeřem a bohužel se špatným koncem pro nás. Věděli jsme, co na nás budou domácí chtít hrát, a hráče jsme na to připravovali. Soupeř nás ničím nepřekvapil a po pozorné obraně středního pásmu jsme se dostávali po rychlých protiútocích do několika slibných šancí. Dokonce jsme třikrát měli prázdnou branku, což nám bohužel ke skórování nestačilo. Trápili jsme se v přesilových hrách, kde nám dělal problém rychlý přístup domácích. Na konci jedné z našich přesilovek jsme udělali první individuální chybu a pustili soupeře do zbytečně do vedení. Tuto situaci jsme však ještě zvládli a dvakrát se prosadili střelou od modré čáry a otočili utkání. Bohužel jsem udělali zbytečný faul a nechali domácí vyrovnat. Chtěli jsme dohrát zápas dobře do obrany a hráče jsme k tomu maximálně nabádali. Opět však nastala individuální chyba a po nedobruslení situace jsme utkání ztratili. Velmi mě to mrzí, protože hráči v utkání pracovali dobře, ale srážejí nás osobní chyby a málo produktivní koncovka. Někteří hráči si musí sáhnout do svědomí a změnit myšlení, aby se situace zlepšila a neztráceli jsme takto lehkovážně těžce vydřené body.