Vlčí smečka urvala v Edenu výhru a veze tři body

JUN: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary (1:1, 0:0, 0:1)
Karlovarští junioři vyloupili slavistický Eden. S pražským klubem hráli ve vršovické hale vyrovnanou partii, Slavia odehrála hlavně co do ofenzivy velmi dobrý zápas. Energie ale dobře bránila, zachytal i brankař Jakub Frček a díky gólu obránce Jakuba Dudka (na snímku) ze třetí třetiny vezou Karlovaráci z Prahy tři body. Svěřenci kouče Žůrka tak natáhli vítěznou sérii na tři zápasy, ta slávistická pětizápasová naopak sobotní prohrou skončila.
DHL extraliga juniorů, 10. kolo, so 3.10.2015
Slavia
1:2
1:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 15. Poruba (Tejral, Furch) – 14. Davídek (Zikmund), 54. Dudek (Čejka, Weinhold). Rozhodčí: Nečas – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 26:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Slavia: Sochůrek – Valík, Novák, Čupa, Zderadička, Adam, Straka – Červený, Poruba, Kašek, Heldák, Ječný, Vyskočil, Tejral, Josefus, Suda, Sládek, Mareček, Furch
Karlovy Vary: Frček – Pajk, Prachař, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Osmík, Beránek, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Tamáš, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka, Babka

Do první periody naskočily oba týmy velice bojovně. Po několika pokusech na obou stranách se prosadil Milan Davídek. Střelou z mezikruží prostřelil Sochůrka těsně nad levý beton. Slávisté však bleskově odpověděli. Minutu a půl po brance Davídka se totiž prosadil Jan Poruba. Z bezprostřední blízkosti trefil přesně pravý horní růžek karlovarské svatyně. Po těchto gólech se hra výrazně zrychlila. Ani jednomu týmu se ale nepodařilo skórovat, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu 1:1.

V prostřední periodě se nepodařilo ani jednomu týmu vstřelit branku. Do největší šance se dostali hosté během vlastního oslabení. Po nepřesné rozehrávce Sochůrka se ke kotouči dostal Osmík. Prázdnou branku ale díky perfektnímu zákroku domácího obránce Adama netrefil. Ten se obětavě vrhl do střeli Osmíka. Stav tedy zůstal nezměněn. Do konce třetiny se již nic zásadního nestalo a do šaten se odcházelo za stejného stavu jako po první třetině.

Poslední dvacetiminutovka byla rozhodující. V 54.minutě se od modré prosadil Jakub Dudek. Jeho nahození skončilo přesně mezi betony Sochůrka. Ke konci třetiny to zkusili domácí ještě bez brankáře. Hra v šesti se jim však nepodařila, a tak odcházejí ze zápasu bez zisku bodu.

Petr Novák (HC Slavia Praha): „ My jsme sledovali výsledky Karlových Varů. V posledních zápasech měly perfektní ofenzivu. My jsme se na to trochu připravovali a myslím si, že se nám ten jejich kvalitní útok podařilo ubránit. Bohužel jsme ale dali pouze jeden gól a to je málo. Nedokázali jsme se prosadit proti jejich obraně a ani jsme nevyužili žádnou přesilovou hru, což nás mrzí. Dneska jsme zklamali v koncovce.“

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme rádi, že v tomto zápase byl soupeř agresivní a nepříjemný. Slavia dobře napadala, s čímž jsme měli docela problémy. Vítězství jsme ale ubojovali, hráli jsme dobře týmově, ve třetí třetině jsme předvedli takticky kvalitní výkon. Tyhle okamžiky kluky strašně posouvají dál a jsem rád, že jsme to tady vydřeli, počkali si na šanci a zvládli získat tři body. Frček odchytal dobrý zápas. Slavia hrála hodně času v našem pásmu, říkal jsem hráčům, aby z toho nebyli frustrovaní a hráli disciplinovaně. Měli jsme dobré protiútoky a v obraně hráli kompaktně pospolu a Slavii do vyložených příležitostí nepouštěli. Jsme rádi, že to fungovalo a na trefu si počkali.“