HC Energie Karlovy Vary

Západ patří Varům! Junioři ve vyhroceném derby naložili Plzni desítku

Lépe se West Derby ani zvládnout nedá! Karlovarští junioři si namísto pátečního výletu do Českých Budějovic doma počkali na Plzeň, pro kterou se jednalo o první zápas sezony. A energetici přivítali svého soupeře v lize akademií tou nejledovější sprchou, ve vyhroceném utkání, při němž sudí rozdali oběma celkům dohromady 62 trestných minut, mu nasázeli celkem deset branek a zvítězili vysoko poměrem 10:1. O pět gólů se postarala lajna Jiskra-Křemen-Novotný, třemi body se zase blýskl Dominik Rymon.
Juniorská liga Akademií, 13. kolo, pá 18.9.2020
HC Energie Karlovy Vary
HC Škoda Plzeň
10:1
2:0, 4:1, 4:0
Branky a nahrávky: 18. Rymon, 19. Príhoda (Remeš), 22. Jiskra (Křemen, Seidler), 24. Křemen, 32. Remeš (Krajčík), 37. Novotný (Bačo, Kupčo), 44. Bačo (Rymon), 53. Adámek (Rymon, Bulka), 54. Jiskra (Novotný, Křemen), 60. Křemen (Jiskra) – 33. Smola (Adamec, Hollar). Vyšší tresty: 24. Vogel (KVA) 10 min., vražení na hrazení - 41. Kremláček (PLZ) 10 min., zásah do oblasti hlavy a krku; 52. Smola (PLZ) 10 min., zásah do oblasti hlavy a krku.
Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Kokrment
vyloučení6:10
využití4:0
oslabení0:0
střely na branku43:36
diváci51
HC Energie Karlovy Vary: Horák – Bulka, Pohanka, Krajčík, Tureček, Vogel, Stejskal – Bačo, Rymon (A), Jiskra, Novotný (C), Príhoda, Křemen, Adámek (A), Rozhon, Seidler, Kupčo, Remeš
HC Škoda Plzeň: Pícl (32. Bočan) – Moravec, Kremláček, Hamšík, Špaček, Vajner, Malák (C) – Šiler, Popelka, Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Beránek, Soukup

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Nástup do zápasu patřil jednoznačně soupeři, svým agresivním forčekem nás dostal pod tlak a vytvořil si šance. Nás podržel Adam Horák a pomohlo nám ubráněné oslabení ve třech. Naopak z naší početní výhody jsme pak dali první branku, přidali druhou a tím jsme se, co se týče obrazu hry, vrátili do zápasu. Dneska jsme byli mimořádně efektivní v koncovce a za rozhodnutého stavu se už soupeř věnoval spíše fyzickým soubojům, ale i to je pro naše hráče zkušenost. Tým můžu za dnešní zápas opravdu pochválit, zejména za to, jak jej dokázali překlopit na naši stranu, ale zítra nás čeká ten stejný soupeř znova, začíná se za stavu 0:0 a my chceme být hlavně pokorní.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): Ačkoliv to podle výsledku může vypadat jako jednoznačná záležitost, dovolím si říct, že do osmnácté minuty jsme na ledě jasně dominovali. Měli jsme spoustu gólových šancí, ale neproměnili jsme vůbec nic. Soupeř byl naopak dneska extrémně produktivní, proměnil všechny šance, které měl. V tom nás předčil, a proto zápas vyhrál takovým rozdílem. Třetí třetinu už moc nepočítám, to už byl z naší strany šrot, ale dvě třetiny jsme byli v určitých pasážích lepší. Bylo to vyrovnané, ale nám puky odskakovaly, oni proměnili úplně vše. Teď se z toho musíme poučit a jít dál, zítra máme další zápas se stejným soupeřem, takže čekáme trochu jiný vývoj a věříme, že to bude lepší.