HC Energie Karlovy Vary

Je to pro mě odměna, říká o nároďáku Zaťovič

V Kotlině, která je domovským stánkem Rebelů, se odehrálo první ze dvou utkání české reprezentace s Norskem, které se neslo zcela v režii výběru Vladimíra Růžičky. Do hry se dostali také tři Karlovarští, kteří nezůstali bodově bez zápisu. Jedním z nejaktivnějších, a to nejen po stránce bodové, na ledě byl i Martin Zaťovič, nejproduktivnější energetik v letošním extraligovém ročníku.

Češi se postavili proti norskému celku, od nějž se očekávala houževnatá hra, jíž znají fandové z uplynulých světových šampionátů. „Já neznám jejich taktiku, ale my jsme jim v podstatě nic nedovolili. Hlavně první třetinu jsme hráli výborně, což zápas rozhodlo,“ má jasno o rozhodujícím momentu Martin Zaťovič. „Výhra to byla jednoznačná. Náš výkon v první třetině byl super, ale v té druhé jsme tam měli i takovou špatnou část, ale pak jsme zase zabrali, zápas dotáhli do vítězného konce a to se počítá,“ dodává karlovarský střelec.

Ten se také v Kotlině dvakrát zapsal do kolonky brankových asistentů a stál i u prvního českého úspěchu. „Je to lepší, když se vede hned od začátku, protože ten tým se pak ještě více nabudí. Jsme rádi, že jsme bezgólový stav změnili hned na začátku a mohli hrát náš hokej,“ pochvaluje si první zásah Růžičkovy skvadry Zaťovič.

Martin Zaťovič musel snést i tvrdé souboje
(foto: Luboš Vácha)
S Karlovými Vary se mu sezóna nevyvedla přesně podle jeho představ. „Ze začátku to byla katastrofa. Jednou nohou už jsem nás viděl v baráži, ale naštěstí jsme to zvedli a zabojovali jsme. Je to dobře, protože pokud někdo ve Varech sleduje baráž, tak si říká, že je rád, že jsme skončili „jenom“ v play-out,“ hodnotí letošní sezonu neproduktivnější energetik.

Bere ale zkušený Zaťovič reprezentační zkušenost i jako satisfakci za nepovedený ligový ročník? „Určitě ano. Řekl bych, že je to taková odměna a prodloužení sezony. Uvidíme, jak dlouho tady ještě zůstanu,“ přemýšlí o své budoucnosti v „nároďáku“. Kdyby v něm zůstal ještě alespoň dva týdny, zajistil by si letenku do Minsku. „Je to sice předčasné, ale byla by to paráda,“ rozplývá se nad možností cesty na světový šampionát.

V reprezentaci ale není jediný zástupce západočeského klubu. „Když jsem přijel na první sraz, tak jsem sice znal kluky z extraligy, ale vždycky je lepší, když je tam někdo z klubu. Někdo, s kým se znáte lépe. Člověk se ale rychle začlení, takže v tomto problém není,“ popisuje výhody toho, že v týmu má dva spoluhráče z klubu.

Ještě celý minulý týden - a dokonce i kousek tohoto - patřil na soupisku i brankář Energie Tomáš Závorka. „Je to pro něj velká škoda. Myslel jsem, že si alespoň jeden zápas zachytá. Nedá se ale nic dělat. Tady jsou tři špičkoví gólmani světové extratřídy, mezi něž se Tomáš bohužel nevešel,“ popisuje kvalitu českého brankoviště.

V Kotlině to ale nebylo vše. Ve čtvrtek se na led havlíčkobrodského stadionu opět vydají české brusle, aby zde ukázaly, že patří k nejlepším. Začátek zápasu, i s několika karlovarskými hráči v hlavní roli, je v šest hodin odpoledne.

TOP foto: Foto Loskot.