HC Energie Karlovy Vary

A-tým se sešel po dovolené, na led vyjede v neděli

Hokejisté A-mužstva se od pondělí opět připravují na nový extraligový ročník. Na rozdíl od juniorů tento týden ještě stráví na suchu a na led tréninkové haly poprvé vyjedou v neděli. Trenérům se hlásil kompletní kádr včetně dříve avizovaných posil.

O návratu z dovolené do tréninkového procesu jsme hovořili s hlavním trenérem A-týmu Karlem Mlejnkem.

Pane trenére, hráčům skončila dovolená, ale zatím jste ještě na suchu. Jaký je nyní program?
Ano, je to tak. Každý z hráčů v týdnu podstoupí funkční vyšetření a po sobotním volnu v neděli odpoledne máme sraz a v 16 hodin vyjede první skupina hráčů na led KV Areny. Druhá pak přijde na řadu od 17:30.

Často se však na led vstupuje přímo po dovolené. Proč jste se rozhodli pro změnu?
Hráči od nás dostali jasné instrukce, že de facto šlo pouze o dovolenou psychickou, nikoli fyzickou. Každý dostal doporučený individuální program přípravy. Jde nám o to, aby hráči měli chuť do začátku sezony. Myslíme si, že počet týdnů na ledě bude i tak dostačující. První týden tedy využijeme k zapracování do týmového a tréninkového rytmu a vyřešení různých organizačních záležitostí, objednání a vyzkoušení nové výstroje a podobně.

Máte k dispozici všechny hráče, nebo se někdo omluvil?
Aktuálně je kádr kompletní. Sešlo se nám 24 hráčů a 2 brankaři. Pouze v tomto týdnu od úterý se Sebastian Gorčík a Tomáš Dvořák připojili k juniorce, aby byli na ledě, protože 27. července jim začíná kemp národního mužstva U20. Jinak je kádr tak, jak má být. Hlásily se nám i všechny posily, tedy obránce Deyl a útočníci Štals, Pšurný a Heizer.

Nástup na led v neděli je také trochu netradiční termín…
V tréninkové hale budeme od neděle do čtvrtka. Od 1. srpna už se budeme připravovat na velké hale. Neděli jsme zařadili právě proto, aby si hráči vyzkoušeli bruslení a výzbroj, abychom od pondělka už mohli začít naplno pracovat.

Díky za rozhovor!