Báječný začátek play-off: Sharks vynulovali Spartu

HC Sparta Praha sledge hokej - SKV Sharks 0:4 (0:0, 0:2, 0:2). Stav série: 0:1.
Čistá práce! Sledge hokejisté Karlových Varů zvládli úvodní semifinálový zápas na ledě Sparty a po výhře 4:0 se ujali vedení v sérii. Důrazné utkání rozhodla druhá třetina, v níž si Žraloci vypracovali dvoubrankový náskok, který v poslední části ještě potvrdili. S bilancí 1+1 se dobře uvedla pardubická posila Pavel Kubeš, nejvíce bodů posbíral Michal Geier s gólem a dvěma přihrávkami. 25. ledna mohou Žraloci na svém ledě postoupit do finále!

HC Sparta Praha sledge hokej - SKV Sharks Karlovy Vary 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 23. M. Geier (P. Kubeš), 25. Forgo (M. Geier, Nejedlý), 35. Kovářík (M. Geier), 45. P. Kubeš (J. Berger). Rozhodčí: Bergman, Záluský (laik). Vyloučení: 0:0. Diváci: 20. Vývoj utkání: 0:4. Hráno 11. ledna 2014 v Neratovicích.

Sparta: Vápenka - J. Krupička, Zapletal, Němec, Podhradský, Z. Krupička, Zikmund, Raul, Žižka, Rumplík, Klíma, Kalina, Kvoch, Košnar.

Karlovy Vary: B. Mach - Hrbek, Nejedlý, P. Kubeš, J. Berger, Forgo, M. Geier, Wágner, Kovářík.

První záznam do zápisu o utkání proběhl ještě před samotným začátkem. Jelikož se dostavil jen jeden delegovaný rozhodčí, ustanovil druhým rozhodčím - laikem bývalého hráče Karlových Varů a Sparty Záluského. A pak již převzaly otěže zápasu namotivované týmy tradičních soupeřů. Oproti týden starému měření sil kvalita hry rapidně vzrostla, tempo a důraz zdobily první třetinu od jejího počátku. Důkazem je odstoupení obránce Hrbka, jehož sledge nevydržela několikátou tvrdou srážku a karlovarský bek nemohl se zlomeným rámem pokračovat ve hře.

První zásah si připsal Mach po Kvochově nahození, ale poté začali šance počítat hosté. Geier po vysunutí Kubešem přestřelil a při další možnosti minul z kruhu pravý roh Vápenkovy branky. Ještě než Hrbek opustil led, odrazil se jeho pokus do brejku Zdeňku Krupičkovi, ten však stínován Macha nepřekonal. Když pět sekund před sirénou Vápenka maskou vyrazil další bombu aktivního Geiera, zůstalo prvních patnáct minut bez gólu.

Prostřední dějství odstartovalo karlovarským tlakem, který byl korunován ve 23. minutě vedoucí brankou. Kubeš prohodil puk mezi obránci Michalu Geierovi a ten v samostatném nájezdu po ledě obelstil Vápenku. Neuběhly ani dvě minuty a vršící se chyby ve sparťanské obraně potrestal zakončením zblízka pod svými sáněmi Jiří Forgo. Vápenka se nestihl přesunout a hosté vedli 2:0. Zdeněk Krupička se neúnavně snažil ujet do brejku, ale karlovarská defenziva fungovala spolehlivě. A tak Mach řešil jen občasné pokusy z velké dálky.

Dva údery přičarovaly Žralokům křídla a ti nepolevili v aktivitě ani po druhé přestávce. Když na začátku 35. minuty po přihrávce z rohu zametl kotouč za Vápenku sváteční střelec Václav Kovářík, zdálo se být prakticky rozhodnuto. Hosté připravovali nápadité kombinace, na které domácí nenalezli protizbraň. Tempo hry postupně zmírňovalo a s ním ubylo i střeleckých pokusů. Mach řešil opět jen náhozy z dálky, Vápenka několikrát zastavil Jiřího Bergera. Razítko pod první semifinálový zářez přidal 42 sekund před koncem utěšenou ranou z mezikruží Pavel Kubeš a Žraloci si před odvetou odvezli dobrý pocit z výhry 4:0.

Ohlasy

Jan Zapletal (Sparta Praha): "V první třetině to byl z naší strany takticky dobrý výkon, dostávali jsme se i do šancí a Vary moc nevěděly jak na nás. Bohužel ve druhé třetině jsme po individuálních chybách dostali góly a už se nám zápas nepodařilo zvrátit."

Václav Kovářík (Karlovy Vary): "Odehráli jsme dobrý zápas. Od začátku jsme měli převahu, i když v první třetině nás Sparta chvílemi zamkla. Oproti minulému týdnu se hrálo víc fyzicky. Bojovali jsme a hlavně jsme dali góly. Ten můj byl takový "tragický", jenom jsem to doklepl, ale počítá se."

Série Olomouc - Zlín

Očekávalo se, nakolik v moravském "derby" Hanáci potrápí favorita vzhledem k nasazení německých posil a aféře nedohraného vzájemného utkání v základní části. Nakonec nastoupil pouze Robert Pabst a domácí dlouho odolávali zlínskému tlaku. Hrdinou se v závěru stal obránce Pavel Julina, který dvěma brankami v posledních dvou minutách rozhodl o výhře hostů.

SOHO Olomoučtí Kohouti - SHK Lapp Zlín 0:2 (0:0, 0:0, 0:2). Stav série 0:1.
Branky: 43. Julina (Palát), 45. Julina.