HC Energie Karlovy Vary

Body z Kladna a se Slavií nám hodně pomohou, věří Petr Sailer

Petr Sailer jako první dokázal překonat Miroslava Kopřivu v brance Slavie Praha a odstartoval tak honbu za vítězstvím. Nakonec se Energie radovala ze zisku dvou bodů za výhru 3:2 po nájezdech. „Byla to pro mě jednoduchá dorážka, Kopřiva toho moc neviděl,“ říká pětatřicetiletý forvard v našem rozhovoru.

Hokej se vším všudy, který se divákům musel líbit. Energie dokázala dvakrát vyrovnat a nakonec i zvítězit. Petr Sailer byl tak po utkání velice spokojený. „Tyhle body nám hodně psychicky pomohou,“ odhadoval.

I když to nikdo z hráčů nepřiznal, všichni byli ze situace okolo sporu klubu a města nervózní. Zdá se, že s uklidněním emocí se vrátily i dobré výsledky. „Po tom všem, co se tady dělo, je jenom dobře, že jsme se dokázali zvednout. Vyhráli jsme na ledě Kladna, které i když je v tabulce dole, tak svojí sílu má. Dokázali jsme se zkoncentrovat a od toho se náš výkon odrazil. Se Slavií to bylo podobné, i když oni hrají venku hodně urputný hokej a dokážou vyhrát na jeden nebo dva góly,“ ohlížel zkušený útočník za oběma posledními zápasy.

Přes padesát minut Karlovy Vary narážely na výkon vynikajícího brankaře Miroslava Kopřivy. „Bylo to hodně o štěstí. Ve druhé třetině jsme je dokázali jasně přestřílet a chyběl jenom kousek, abychom dokázali ještě ve druhé třetině vyrovnat. Ve třetí části se nám konečně puk začal odrážet na hokejky a podařilo se nám dvakrát vyrovnat,“ pokračoval Petr Sailer v rozboru střetnutí se Slavií.

Někomu se mohlo zdát, že po vyrovnávacím gólu na 1:1 domácí borci trochu polevili. „To si nemyslím. Když Slavia vedla, tak se soustředila na obranu. Jakmile se nám podařilo vyrovnat, tak se pustila zase do útočení. Nemohli jsme se vymanit z naší třetiny a nakonec to skončilo gólem. Ale náš tým ukázal svojí sílu, když se ještě jednou vrhnul do útoku a dokázal vyrovnat,“ odmítl Sailer, že by si tým ke konci třetiny vybral pomyslný oddechový čas.

Václav Skuhravý se rozhodl druhý samostatný nájezd a jeho branka se nakonec ukázala jako rozhodující. „Venca to udělal velice dobře. Na tréninku to jezdí stejně a věří si. Výborně to udělal i David Nosek. Že jsme vybojovali další bod po nájezdech, je pro nás také psychickou vzpruhou, protože už jsme hodně bodů v prodloužení nebo v nájezdech ztratili,“ říká bývalý dlouholetý kapitán Českých Budějovic.

Jak už bylo napsáno, Petr Sailer odstartoval honbu za body prvním vyrovnávacím gólem. „Bylo tam několik dlouhých přesilovek pět na čtyři a pět na tři. Nám se podařilo jednu z těchto variant využít. Snažili jsme se hodně střílet a bylo jen otázkou, kdy se k nám puk konečně odrazí a na naší stranu se přikloní to štěstí, která nám po celé utkání chybělo. Kopřiva toho moc neviděl a pro mě už to byla jednoduchá dorážka,“ popsal moment po kterém se mohl se spoluhráči začít radovat. Oslavy Petrovi nezkazil ani sudí u videa, jehož přezkoumání si slávisté vymohli. „Ani jsme pořádně nevěděli, co se děje. Až pak nám to řekli. Každopádně jsem nepochyboval, že by tu branku rozhodčí neuznali.“

Související články

Preview k zápasu | so 29.1.2011

Přidusí Slavia karlovarské naděje na šestku?