HC Energie Karlovy Vary

Budu se snažit podpořit ofenzivu, hlásí Pulpán

Dvě asistence a jedna vstřelená branka, to jsou statistiky Lukáše Pulpána z duelu proti Litvínovu. Poměrně čerstvá posila hostům zatopila, do ofenzivy však nemíří: „Tohle se ode mne ale asi nečeká, myslím si, že ty šance budu spíše vytvářet,“ říká zkušený bek.

Lukáši, dnes jste byl u tří branek, je to to, co od vás mohou očekávat fanoušci i v sezoně?
Doufám v to. Většinou jsem byl ofenzivní bek, takže se to budu snažit podpořit. Nesmím ale zapomínat na ty obranné činnosti.

Dnes jste si připsal první gól za Energii. Jste rád, že přišel takhle brzy?
Vždycky je lepší, když to padne takhle dříve, spadne z vás pak nervozita. Tohle se ode mne ale asi nečeká, myslím si, že ty šance budu spíše vytvářet. Doufám, že to tak bude pokračovat.

Na druhé straně jste udrželi nulu. Co k tomu dodat?
Dneska to Filip Novotný zavřel, ustál hlavně tu první třetinu. U nás v obranném pásmu máme problémy, takže si k tomu musíme ještě něco říct. Do ligy to musí být stoprocentní.Bylo na Litvínovu znát, že po karanténě hráli první zápas?
To si nemyslím. Od první minuty do toho vletěli. Sice jim nepřijeli ti zkušení hráči, ale o to více se díky mladým hráčům bruslilo.

Jak se vám hraje v obranné dvojici s mladíkem Weinholdem?
Suprově. Myslím si, že si rozumíme a doplňujeme se. Já se mu snažím poradit, předat nějaké poznatky. Takže zatím nám to klape.

Chodí si tedy za vámi pro rady?
Ano. Občas přijde. Já mu rád poradím a doufám, že nám to půjde.

Oproti prvnímu domácímu zápasu přišlo dnes do arény více diváků. Jak to na vás působilo?
V tom prvním zápase to bylo ovlivněno tím, že to bylo televizní utkání. Dneska přišlo hodně lidí a bylo to parádní.

Za dva dny vás čeká odveta proti Litvínovu, budete se na ni nějak speciálně připravovat?
Nějak speciálně asi ne. Samozřejmě si ukážeme nějaké věci, které bude třeba zlepšit. Musíme rozebrat hlavně tu naší třetinu, protože tam to musí fungovat. Budeme se soustředit hlavně na sebe a naší hru.

Díky za rozhovor!

Související články