HC Energie Karlovy Vary

David Hruška: Přesilovky jsou stále kámen úrazu

Druhé náročné utkání ve dvou dnech, tentokráte se energetici postavili soupeři prakticky z druhé strany světa, do Karlových Varů zavítal ruský Chabarovsk. Poté, co měli Karlovarští v nohách již čtvrteční utkání proti Slavii, nastoupili opět v téměř plné sestavě, změna nastala jen v brankovišti a dvou obráncích. Jedním z nejzkušenějších hráčů, který absolvoval oba náročné zápasy, byl i David Hruška.

Davide, jak hodnotíte toto ne moc vydařené utkání?
Myslím si, že to bylo klasické přátelské utkání, bohužel jsme udělali několik chyb a dostali jsme dvě branky v oslabení. Bohužel, není k tomu moc co říct, zápas byl celkově nevyveden, je těžké ho hodnotit.

Co bylo hlavní příčinou neúspěchu?
Z největší míry to byly asi ty góly v oslabení, pak jsme tam měli i nějaké přesilovky, ale to byl také náš kámen úrazu, je potřeba na to stále pracovat a musíme dít nějaké góly v přesilovkách, příležitostí jsme k tomu měli dost, jen je to chtělo využít.

V čem bylo páteční utkání rozdílné proti duelu se Slavií?
Hlavní rozdíl byl samotný soupeř, Chabarovsk je na úplně jiné úrovni než Slavia, kluci jsou o hodně hokejovější, umí si přihrát, mají dost šikovných hráčů, obránci umí puk podržet. Ale zase jediný rozdíl ve hře mi dnes přišel při přesilovkách, při hře pět na pět to z naší strany bylo ještě o něco lepší než včera.

Pocítili jste po fyzické stránce náročnost dvou utkání krátce po sobě?
No, těžko abych to hodnotil za všechny kluky, ale když to vezmu za sebe, tak já jsem se cítil v pohodě, jako před každým zápasem, ale myslím, že kluci to měli podobně jako já. Neřekl bych, že se to nějak projevilo, je začátek sezony a nyní to ještě jde, kdyby to bylo ke konci roku, tak by se to samozřejmě do utkání promítlo jinak.

Chabarovsk uplatňoval typicky ruskou, tvrdou hru, dělalo vám to potíže?
Určitě, určitě. Oni velmi dobře bruslí, hrají do těla, a to vlastně v každém souboji. Ale hlavně hrají dobře kombinačně, takže to se brání špatně ty vzniklé situace. Ačkoliv to není ten nejlepší tým z KHL, tak stále je na jiné úrovni, se kterou je dost těžké se měřit, nám to nevyšlo.

Chabarovsk byl ještě loni týmem vašeho nového spoluhráče, Marcela Haščáka, radil vám na ně něco?
Ne, to ne, neradil, alespoň tedy mně ne. Ty mančafty jsou skoro vesměs stejné a navíc se stejně na každý tým připravujeme zvlášť, takže tam nebyla žádná speciální komunikace. Něco tam možná padlo, ale že by nám vyloženě radil jak na kterého hráče, to vůbec ne.

V úterý vás čeká ambiciózní Chomutov, který je nyní pod taktovkou vám dobře známého trenéra Růžičky, co očekáváte?
Myslím, že budou hrát tu samou hru, co Vladimír Růžička ordinoval na Slavii, takže budou hrát velmi dobře střední pásmo a budou vycházet ze zajištěné obrany do nějakých těch protiútoků. Jsou ambiciózní, přišlo jim dost hráčů, udělali dobrý mančaft. Asi se s nimi letos bude muset počítat.

Související články

Preview k zápasu | pá 14.8.2015

Příprava pokračuje, Energii čeká Chabarovsk