HC Energie Karlovy Vary

David Zucker: Zápas byl hodně vydřený

Po nedělním nevydařeném zápase s Brnem přišlo další utkání před domácími diváky. Extraliga vstoupila do své poslední čtvrtiny a energetikům jde nyní o každý bod. Každý člen týmu si to velice dobře uvědomuje a vkládá do zápasů maximum. „Každý zápas bereme tak, jako by šlo o utkání play off,“ přiznává po utkání mladý útočník David Zucker.

Davide, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Byl to zápas plný vyloučení, podle toho se odvíjelo i tempo obou družstev. Jinak stav byl z naší strany parádně vydřený, o to víc si výhry ceníme.

Každý bod je pro tým nyní důležitý. Je v kabině před zápasy cítit větší nervozita?
To ne. Řekli jsme si, že začíná poslední čtvrtina a že každý zápas budeme brát jako by to bylo play off. Budeme k tomu tak přistupovat a musíme sbírat bod po bodu a propracovat se výš.

S Kladnem šlo již o čtvrtý zápas v sezóně. Dovedlo vás ještě něčím překvapit?
Ani ne. Hrají pořád stejně. Především jsme věděli, že přijedou bez Kopřivy. Čekali jsme možná trochu víc defenzivní činnosti, ale přes to velké množství vyloučení se nedalo nic moc dělat. Zápas byl opravdu samá přesilovka a oslabení.

Chybělo v utkání něco z vaší strany?
Možná lepší využití těch přesilovek. To nám dělá problémy, některé zápasy nám právě rozhodují neproměněné šance v početních výhodách. A to je to, co nám chybí. Střílet v přesilovkách více branek.

Ani Vám osobně se ale v posledních zápasech střelecky nedaří...
Možná je to i o tom hokejovém štěstíčku. Chtělo by to, aby mi tam padla nějaká šmudla a třeba by se to pak rozjelo. Uvidíme v dalších zápasech.

V kabině se objevil nový hráč. Jak vnímáte tyhle změny, když se extraliga pomalu ale jistě schyluje ke konci?
Jsme hodně dole, nedařilo se nám, tudíž jsme čekali, že nějaké podobné kroky přijdou. Každý chce hrát naplno, odevzdat na ledě všechno a pokusit se, aby v sestavě zůstal a mohl pomoct týmu do play off.

Zapadl podle Vás Štěpán Hřebejk do kolektivu bez problémů?
Určitě ano. Zapadl okamžitě. I co se týče hry, tak se hodí k našemu hernímu stylu. Je to skvělý bruslař, takže to bylo bez problému.

Související články

Reportáž | čt 14.1.2010

První nula Mensatora přinesla tři body