HC Energie Karlovy Vary

Do Karlových Varů přichází útočník Tomáš Vondráček

Další posilou mužstva trenérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky se stal útočník Tomáš Vondráček. Osmadvacetiletý rodák z Třebíče přichází na západ Čech z Pardubic formou hostování na jeden rok.

Svou extraligovou kariéru započal Vondráček v Kometě, kde také odehrál většinu ze svých zápasů v nejvyšší soutěži. Mimo Brno si urostlý forvard zahrál také v Plzni (35 zápasů - 5+3) a v Pardubicích (63 zápasů - 6+9).

Uplynulý ročník rozdělil Tomáš Vondráček mezi dvě mužstva. Úvodních sedmadvacet utkání základní části nosil na dresu pardubické logo. Během této štace nasbíral devět kanadských bodů za čtyři branky a pět gólových nahrávek. Následně se odchovanec Horácké Slavie přesunul do Brna. V základní části si připsal šest bodů (2+4) v 22 startech, další jeden bod zaznamenal v devíti bitvách v rámci vyřazovací části.

Vondráček měří 190 centimetrů a váží 95 kilogramů, z čehož je zřejmé, že by měl být tím hráčem, který se nebojí přitvrdit muziku. Nová karlovarská akvizice již s Energií od pondělí 20. května trénuje.


Tomáš Vondráček v přípravě A-týmu Energie