HC Energie Karlovy Vary

Energetici na závěr školního roku navštívili ZŠ Krušnohorská

Oceňování nejužitečnějších hráčů sportovních tříd a nejpilnějších školáků na konci školního roku ze strany HC Energie se stalo už tradicí. Partnerskou základní školu Krušnohorská letos navštívili Martin Zaťovič a Tomáš Závorka.

Jako každý rok se školáci a sportovci dočkali ocenění ve dvou kategoriích. Trenéři hokejových ročníků vybrali kategorii nejužitečnější hráč, ve druhé kategorii pak škola určila nejpilnějšího žáka sportovní třídy dle studijních výsledků.

Gratulace a ceny školákům předávali odcházející kapitán Martin Zaťovič, brankář Tomáš Závorka, výkonný ředitel klubu Bronislav Píša a šéftrenér mládeže Jiří Ryžuk. Reprezentant Martin Zaťovič si na mladé hokejové naděje udělal čas i navzdory končícímu angažmá v Energii a nastávající sezoně v KHL. Společně s Tomášem Závorkou mladým posluchačům připomněli, že i pro sportovce je vzdělání důležité a všem školákům popřáli pěkné prázdniny.

Ocenění z rukou zástupců klubu stejně jako před rokem převzali poukaz, který si v prodejně All Sports v KV Areně mohou vyměnit za hokejku přesně podle svých potřeb a preferencí. „Ceny takto předáváme pravidelně. Jsme klub se statusem Akademie ČSLH uvědomujeme si, že při vývoje mládeže má vzdělání stejnou důležitost jako sport,“ uvedl Bronislav Píša, který rovněž poděkoval všem třídním učitelům za jejich nezastupitelnou práci.

Trojice hráčů si svou cenu převezme později, v srpnu při startu předzávodního období v klubu. Filip Galla a Robin Sapoušek nenavštěvují ZŠ Krušnohorská a Jakub Radosta se nemohl zúčastnit z důvodu dovolené. Páteční předávání se také netýkalo Alberta Hrůši z 9. ročníku. Tomu cenu předal už dříve jeho třídní učitel Jindřich Hašek na slavnostním zakončení studia, které proběhlo v Lidovém domě ve Staré Roli.

Fotogalerie

Snímky z předávání cen na ZŠ Krušnohorská

Přehled oceněných

Ocenění jednotlivci – za klub
2004 Filip Galla trenér Karel Hrůša nechodí na ZŠ Krušnohorská
2003 Robin Sapoušek trenér Jiří Kovka nechodí na ZŠ Krušnohorská
2002 Dominik Binias trenér Jiří Kovka tř. učitelka Jana Kafuňková
2001 Daniel Poizl trenér Martin Barčák tř. učitel Václav Eismann
2000 Filip Bernáth trenér Martin Barčák tř. učitel Miroslav Kucián
Ocenění jednotlivci – za školu
4. ST Jakub Radosta 4.A tř. učitelka Ivana Hanousková
5. ST Petr Hrůša 5.A tř. učitelka Jana Kafuňková
6. ST Markus Adam Bošek 6.B tř. učitelka Jana Mikolášová
7. ST David Novotný 7.B tř. učitel Václav Eismann
8. ST Dominik Heger 8.B tř. učitel Miroslav Kucián
9. ST Albert Hrůša 9.B tř. učitel Jindřich Hašek