HC Energie Karlovy Vary

Energie zkouší Jaroslava Haška a Lukáše Krajička

K a r l o v y  V a r y - Karlovy Vary v současné době testují dva hokejisty - čtyřiadvacetiletého útočníka druholigového Děčína Jaroslava Haška a dvaadvacetiletého obránce Lukáše Krajíčka, jenž loni působil v Českých Budějovicích a letošní přípravu zahájil v prvoligovém Berouně. "Vzhledem ke skutečnosti, že Hašek hraje druhou ligu, jeví se nám opravdu výborně. Konečné rozhodnutí, zda si ho v týmu ponecháme, padne příští týden. Krajíček je robustní bek, který hraje dobře do těla, ale má trochu problémy s rozehrávkou. Ještě je však brzy na nějaké větší hodnocení, je tu jen pár dnů," říká trenér Energie Marek Sýkora.
Jaroslav Hašek normálně pracuje a hraje hokej při zaměstnání. Hokeji by se stoprocentně začal věnovat jen, kdyby s ním klub podepsal profesionální smlouvu. V loňské sezóně nastřílel za druholigový HC Děčín 20 branek a přidal 19 asistencí. "V úvahu připadá několik možností. Možná ho necháme ještě rok v Děčině a budeme si ho zvát na naše soustředění během reprezentačních přestávek. Mohl by tu však nastat problém s uvolňováním ze zaměstnání. Definitivně se rozhodneme až na konci příštího týdne," říká o hráči, který ho velmi mile překvapil svou výkonností karlovarský kouč.

Lukáš Krajíček odehrál v loňské sezóně v dresu extraligových Českých Budějovic 29 zápasů, v nichž si připsal jednu asistenci. Pro letošní sezónu se do kádru Jihočechů neprobojoval a ti ho poslali na roční hostování do prvoligového Berouna. Odtud nyní přišel na zkoušku do konce srpna do Karlových Varů. "Dostane prostor, aby se nám pořádně ukázal. V zápase Tipsport Cupu proti Plzni dostane příležitost v základní sestavě. Do pátku příštího týdne se rozhodneme o jeho budoucnosti v našem klubu," říká Marek Sýkora.

Karlovy Vary mají v současné době šest zraněných hráčů a nějaké zužování kádru u nich nepřipadá v úvahu. "Když někoho vyřadíme, půjde hrát za juniorku. Máme velmi úzký kádr," dodal na závěr Marek Sýkora.