HC Energie Karlovy Vary

Gřegořek: Nedokázali jsme překonat střední pásmo

Po čtvrté porážce v řadě se hokejistům Energie zápas hodnotil jen těžce. Jedním z mála, který po utkání se Slavií otevřeně hovořil o nedostatcích ve hře, byl Petr Gřegořek. „Zápas jsme si prohráli především sami a to v první třetině,“ přiznal se sklopenou hlavou.

Slavia nastoupila s aktivním pojetím hry, a to dělalo svěřencům Vladimíra Kýhose veliké problémy. „Takhle hrát prostě nemůžeme. Postupem času se to zlomilo. Měli jsme i více puk na hokejkách, ale nemohli jsme se dostat před střední pásmo. To hráli hosté opravdu výborně,“ přiznal obránce Energie.

Sešívaní stáli ve středním pásmu v pěti lidech a domácí jen najížděli do červenobílé zdi. „Nepamatuji si zápas, kdy by bylo tak těžké se k soupeři dostat. Když si vezmu naší pětku, měli jsme veliké problémy předat si hned první nahrávku. Měli nás výborně přečtené a své vedení si hlídali velice zkušeně,“ vyzdvihl Gřegořek hru Slavie.

Energii se postupně podařilo snížit náskok soupeře až na 2:3. „Druhá branka měla přijít daleko dříve. Hosté by se ještě více zatáhli a měli by větší strach. K vyrovnání nám samozřejmě chyběl jeden gól, ale my jsme neměli žádnou vyloženou šanci nebo tlak,“ pokračoval v rozboru.

Energie dostala možnost zahrát si ve třetí části několik přesilových her. „Měli jsme je, ale žádnou jsme neproměnili. Chyběla buď finální nahrávka, nebo střela, kterou by někdo mohl dorazit. Čas od času se nějaké takovéto zápasy odehrají. Bohužel my jsme ho sehráli zrovna teď, když jsme potřebovali po dvou prohraných zápasech vyhrát,“ posteskl si Petr Gřegořek.

Na energeticích bylo většinu utkání patrné, že nejsou ve své kůži. „Asi ano. Nám moc nepřidala jak první třetina, tak i dva předchozí zápasy, které jsme měli vyhrát. Kdybychom je vyhráli, tak by to prostě vypadalo jinak. V podvědomí jsme všichni tyhle zápasy měli a z hlavy jsme to nedokázali vymazat. Velcí hráči se poznají podle toho, že dokážou zabrat, i když se týmu nedaří. My jsme předvedli, že zase tak velcí hráči nejsme,“ nešetřil zkušený bek kritikou.

Už v neděli se Karlovy Vary představí na ledě Litvínova. Tedy na hřišti týmu, který je relativně v pohodě. „To není dobrá zpráva, že se Litvínov cítí v pohodě. Každopádně u nich je náročné vyhrát. Hrají agresivní a útočný hokej. Venku jsou téměř poloviční. Dá se říci, že to jsou dva odlišné týmy na venkovní a domácí zápasy. Nám se ale v Litvínově dlouhodobě daří, takže doufám, že to bude platit i tentokrát,“ uzavřel Petr Gřegořek.

Související články

Preview k zápasu | st 31.10.2012

Přijíždí Slavia a Energie potřebuje bodovat