HC Energie Karlovy Vary

Hráli jsme hrozně, tuší Robin Bacul

Pardubice si opět v Duhové aréně s chutí zastřílely. Zatímco v pátek dostaly potupných 6:0 České Budějovice a týden před nimi Severočeši z Litvínova podlehli 1:6, v úterním podvečeru nestačili na domácí hokejisté Energie Karlovy Vary. Z bídy, kterou Vary předvedly na východě Čech vybředla jen hezká klička, kterou Robin Bacul pokořil v čase 51:24 jinak bezchybného Adama Svobodu. Po utkání se tak dočkal ceny pro nejlepšího hráče hostujícího celku. „Trošku to potěší, ale jinak máme náladu pod psa,“ smutně prozradil centr čtvrtého útoku.
Potřetí za sebou doma Pardubice nadělily svým soupeřům šest branek, přičemž tentokrát jste to odnesli vy. Co k tomu utkání krátce po závěrečném hvizdu říci?
Hráli jsme fakt hrozně! Vůbec jsme nebojovali tak, jak bychom měli, za prvních 40 minut jsme snad ani nevystřelili na branku. Nevím co k tomu říct. Herně jsme na ně vůbec neměli a ani jsme jim nešli pořádně do těla…

Klíčovým momentem zápasu zřejmě bylo, že jste nedokázali zachytit nástup domácích. Už v čase 5:39 totiž Pardubice vedly 1:0…
Právě, že jsme si v kabině říkali, že si na ty jejich úvody musíme dát pořádný pozor. Chtěli jsme začít z obrany, držet to co nejdéle na 0:0 a doufat, že bychom se třeba z nějakého brejku mohli dostat do vedení. Bohužel se nám to nepovedlo. Zklamali jsme na celé čáře.

Gól na 0:1 jste dokonce inkasovali při vlastní přesilovce. S ohledem na vaší využitelnost početních převah 1,70% by zřejmě bylo lepší, kdybyste žádnou přesilovku vůbec nehráli, ne?
(smích)No jo. Přesilovky nám vůbec nejdou. Hrajeme je fakt hrozně špatně, nejsme vůbec schopni dostat se do pásma. Nevím už, čím to může být.

Na pardubický led se ve vašem dresu opět navrátil Michal Tvrdík. Motivoval vás před zápasem zvláštními prémiemi?
Tak to nevím. Tohle většinou vypisuje Fráňa (brankář Petr Franěk; pozn.aut.). Já vážně nevím, jak to bylo teď.

Vy jste v 52.minutě zařídil čestný úspěch Karlových Varů, ale trenér Říha si po zápase neodpustil poznámku, že branka neměla platit, kvůli posunuté kleci. Viděl jste, zda puk přešel brankovou čáru dříve, než Svoboda vykopl svatyni ze svého postavení?
Já jsem tam ten puk viděl hned! Podle mě to bylo dost jasné.

Svobodu jste pokořil parádním blafákem mezi betony. Řešení té situace jste měl v hlavě už od chvíle, kdy jste přebral Polákovu přihrávku?
Já nájezdy skoro vždy řeším takhle, tak jsem to zkusil i teď a vyšlo to.

Snížit jste pak mohl ještě na 2:6, ale vaší prudkou střelu zneutralizovala pohotová lapačka Adama Svobody. Řešil byste teď tu situaci jinak? Na zakončení jste totiž měl relativně dost času…
Tak teď bych to už spíše zkusil dolů. Ale jinak si nemyslím, že by to byla špatná rána. Adam tam však měl lapačku připravenou.

Po zásluze jste nakonec byl vyhlášen nejlepším hráčem na straně Západočechů. Zvedlo vám to alespoň trošku náladu?
Trošku ano, ale ta nálada je jinak hodně špatná. My na to teď musíme rychle zapomenout a přehrát v sobotním zápase, na který bych chtěl touto cestou diváky pozvat, Litvínov!

Až do soboty nebudete narozdíl od ostatních 12 celků hrát žádné utkání. Víte už, jak těch pět dní vyplníte?
Budeme se snažit zapomenout na zápas v Pardubicích a budeme pilně trénovat, abychom v sobotu porazili Litvínov.

Litvínov bude v pátek bojovat o body se Znojemskými orli, zatímco vám bylo odloženo střetnutí v T-Mobile aréně. Může pro vás být to delší volno výhodou?
Mohla by to být výhoda. Ale vlastně taky nemusela…

…takže se uvidí až při zápase?
Přesně tak.

Díky za rozhovor a hodně štěstí.

Související články