Jan Košťál pokořil metu 700 utkání

V pátečním utkání v Třinci odehrál Jan Košťál své 700. utkání v české nejvyšší soutěži. V neděli převzal z rukou prezidenta klubu Ladislava Trubače památeční karlovarský dres. Právě v dresu Karlových Varů ikona klubu odehrála všechna svá utkání v nejvyšší soutěži.

Jan Košťál (* 13. 4. 1980)

1. extraligové utkání v sezoně 1998/99

701 utkání, 113 branek, 89 asistencí, 212 TM

V neděli jste odehrál své už 701. utkání. Jaké z toho máte pocity?
Perfektní. Jsem moc rád, že se mi podařilo vstřelit branku. Ještě raději jsem za tři body, které jsme získali. Se Zlínem zase tak moc často nevyhráváme.

Vzpomenete si, kdy jste berany udolali naposledy za tři body?
To teď nevím. Dlouhodobě se nám na ně nedaří. Hrají nepříjemný styl, čekají na brejky. Vedli jsme 4:0, ale v dalších třetinách jsem si cestu k vítězství zkomplikovali.

Letos už jste doma jednou vedení se Zlínem ztratili. Čtyřbrankový náskok byl tentokrát dostatečný...
To ano, ale v hokeji je možné všechno. Dokázali jsme v první třetině vstřelit čtyři góly, a to samé se mohlo v dalším průběhu povést i soupeři. Naposledy jsme doma se Zlínem odehráli strašné utkání. Tentokrát to bylo lepší. Nakonec jsme náskok 4:0 dokázali ubránit.

Berani se ve třetí části vstřelili kontaktní branku. Kouč Žemlička si následně vzal oddechový čas. Co vám radil?
Říkal nám, abychom se nebáli hrát. Byli jsme po tom gólu hodně dřevení. Víceméně nás uklidňoval. Říkal, že se nic neděje, máme se uvolnit a utkání v poklidu dohrát. Musím přiznat, že se nám začaly klepat ruce.

Vstřelil jste šestou branku utkání, po které to chvíli vypadalo na klidný závěr. Ale soupeř rychle kontroval...
Nebyli jsme v klidu. Někdo nám ujel po křídle, objel branku a dal to do prázdné. Zlín má velice šikovné útočníky a dokáže se prosadit. Věřili si. I do rohů nás chodili napadat ve větším počtu. Navíc na brejky venku hrát umí a párkrát se jim to i povedlo a dokázali nám nějaký gól dát.

Jak se vaše branková situace seběhla?
Letošní druhá a z dorážky. Obránce střílel od modré a přišla teč. Brankář puk neudržel a já jsem jen do toho plácl. Nikam jsem nemířil. Prostě jsem se snažil dostat kotouč za gólmana.