HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská mládež bude v přípravě opět bojovat se špičkovými zahraničními soupeři

Mezinárodní konfrontace je jedním ze základních nosných kamenů koncepce HC Energie Karlovy Vary při práci s hokejovou mládeží. V minulých letech mířili mladí energetici pravidelně na soustředění do ruské Ufy nebo na turnaje do Švýcarska a Německa. Mimořádný ohlas měla i loňská účast karlovarských juniorů na European Trophy – setkání nejlepších klubů v této věkové kategorii z celé Evropy. Přestože v současné ekonomicky složité době není v klubové pokladně prostředků nazbyt, může se hokejová budoucnost Karlových Varů těšit i toto léto na výborné zápasy se silnými zahraničními soupeři. Velkým oceněním pro klub je například pozvání juniorů Energie na Junior Club World Cup do Omsku, kde budou naši mladíci reprezentovat Českou republiku v bitvách s nejlepšími juniory z Kanady, Ruska, USA, Švédska, Slovenska, Lotyšska a Běloruska! „Jde o mimořádně kvalitně obsazený turnaj, který organizuje KHL ve spolupráci s IIHF pro 8 špičkových týmů kategorie U-21 z osmi zemí, jako takzvaný Světový pohár juniorských klubových týmů. Zúčastnit se jej můžeme díky vstřícnosti hostitelů, kteří za nás přeberou náklady na stravování, ubytování a transport z Moskvy do Omsku a zpět,“ přidává podrobnosti hlavní trenér mládeže a metodik klubu Jiří Ryžuk. Turnaje se Západočeši zúčastní na přelomu srpna a září.
V rámci cesty do Omsku sehrají úřadující čeští vicemistři ještě jedno přípravné utkání v Moskvě. Na tuto jedinečnou akci vyrazí také čtyři kluboví trenéři, kteří se turnaje zúčastní formou odborné stáže.

Starší dorost si užije vrchol letní přípravy tradičně v domácím prostředí. V polovině srpna je totiž na programu již desátý ročník turnaje O pohár hejtmana Karlovarského kraje. Loňské vítězství bude obhajovat Salavat Julajev Ufa, dorostenecký tým partnerského klubu HC Energie. Navíc do Varů dorazí i německý tým Kölner Haie. Turnajovou účast doplní Plzeň, Vítkovice, Slavia Praha, Hradec Králové a Litvínov.

Na svou zahraniční zkušenost se mohou letos těšit i mladší dorostenci. Ty čeká hned po Vánocích cesta na mezinárodní turnaj do hlavního města Švýcarska, Bernu. „Mezinárodní akce plánujeme i pro další kategorie, ať už to budou mezinárodní turnaje u nás doma, nebo bude zajištěna účast družstev na turnajích v zahraničí,“ připomíná Jiří Ryžuk.