HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští zavítají na led poslední Kadaně

Energetici budou po úspěšném domácím souboji chtít získat "povinné" tři body na ledě posledního celku WSM ligy. Trenéři Pešout s Mariškou chystají několik změn v sestavě. Nepodcení Trhače, kteří do klání vstoupí s vítězstvím z minulého kola? Přijeďte Karlovarské podpořit přímo do Kadaně, sobotní duel započne v 17:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

O soupeři

Sestava Kadaně z předešlého utkání

  • Pavlát - Trefný, Černý, Kadeřávek, Blaha, Cestr, Szathmáry, Šesták - Wágner, Kůs, Krejčiřík - Chrpa, Hejcman, Chlán - Procházka, Rindoš, Tůma - Müller, Tupý, Polák

Nic se nemění. Kadaň je stále na chvostu ligové tabulky. Severočeši mají na kontě dvacet tři bodů, z nichž čtrnáct získali na domácím ledě. Na třinácté Benátky nad Jizerou chybí Trhačům čtyři body, vypadá to tedy na souboj o předposlední místo. Na to dvanácté, na kterém se nachází trápící se Ústí, ztrácejí dvacet dva bodů. Kadaňští mají po třetí letošní trenérské rošádě nové kormidelníky. Tým převzali trenéři Miroslav Buchal a Petr Klíma. Jejich svěřenci dokázali v uplynulém, tedy v 38. kole porazit v derby Ústí nad Labem poměrem 3:1. Energii se Kadaň postaví v této sezoně potřetí a bude bojovat o velké překvapení a o první výhru nad Západočechy. První vzájemný duel ovládli energetici, ačkoliv vlastní nedisciplinovaností a uspokojením z pěti vstřelených branek dovolili soupeři ve třetí třetině třemi góly klání zdramatizovat. Ve druhém zápase zvítězily opět Karlovy Vary, tentokráte 4:1.

Sestřih z předešlého souboje s Kadaní

Koho sledovat

Dominik Pavlát, foto: skkadan.cz

Důvody kadaňského vítězství na ledě ústeckého Slovanu? Dominik Pavlát zastavil třicet pokusů Ústí, za záda mu propadl pouze jediný puk. Pavlát odchytal v dresu Trhačů letos devět klání, po kterých si drží obdivuhodnou úspěšnost zásahů 93,60 %. V severočeském derby se navíc premiérovým gólem mezi seniory prezentoval chomutovský junior Tom Polák. O první místo v týmovém kanadském bodování se přetahují Darek Hejcman a Jakub Trefný. První zmíněný má na kontě šest ranek a deset asistencí. Trefný zaznamenal o jeden gól méně, ovšem o asistenci navíc. Nejlepším střelcem je s devíti zásahy Nicolas Hlava. Dva zápasy v dresu Kadaně stihl odehrát i Václav Rezek, jenž je u Trhačů na hostování z karlovarské Energie. Mladý forvard se již stihl i gólově prosadit.

Poznatky asistenta trenéra

Energetici rozhodně nebudou chtít utkání s Trhači podcenit. „Kadaň prokázala jak v zápasech s námi, tak v posledních kolech, že je velmi nepříjemný a houževnatý soupeř,“ tvrdí Tomáš Mariška. „Dvakrát vyměnili trenéra a řekl bych bych, že se jejich tým stabilizoval, čemuž nasvědčují i výsledky,“ myslí si asistent trenéra. „Musíme se na to utkání připravit a dát do toho vše, abychom zápas zlomili na naší stranu, nesmíme nic podcenit,“ ví Mariška. Asistent trenéra oznámil i novinky v sestavě. „Nově se do sestavy zařadí Daniel Vrdlovec. S Petrem Šenkeříkem počítáme do sestavy až příští týden. Návrat hlásí Martin Osmík,“ informuje Tomáš Mariška.

Statistické okénko

HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 17,09 % (9. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 90,91 % (2. místo v lize)
Tresty 408 TM (2. místo v lize)
Zblokované střely 257 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,19 za zápas (2. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,90 % (4. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,31 % (2. místo v lize)
SK Trhači Kadaň
Úspěšnost přesilovek 14,6 % (12. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 77,6 % (12. místo v lize)
Tresty 500 TM (6. místo v lize)
Zblokované střely 297 (9. místo v lize)
Střely na branku 25,7 za zápas (12. místo v lize)
Úspěšnost střelby 7,9 % (14. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 46 % (12. místo v lize)

Související články