HC Energie Karlovy Vary

Se žlutými tkaničkami se mi hraje dobře, prozrazuje Vrdlovec

Jeden trénink v KV Areně a hned do ostrého zápasu. První zápas Daniela Vrdlovce po příchodu do Karlových Varů nebyl rozhodně jednoduchý, ačkoliv byla Energii soupeřem poslední Kadaň. Houževnatý soupeř se veze na vlně zlepšujících se výkonů, dnes hostující tým navíc oslabila například i veliká zima na tamním stadionu, na kterou nejsou všichni hokejisti úplně zvyklí.

Danieli, byl to váš první zápas za Energii, jak jste se stihl sehrát s týmem?
Moc jsme toho nestihli. Jenom s klukama na přesilovce jsme si něco málo řekli, byl to jeden trénink, takže jsem toho tedy moc nestihl. Ale trenéři mi taktické věci řekli, takže jsem nějak věděl, co mám hrát.

Uvedl jste se ale poměrně dobře, hned na začátku zápasu jste měl dobrou šanci…
Mohl jsem mít hezčí vstup, kdybych to tam hned dal. Já ale věřím, že ty góly přijdou. Bohužel jsem to neudělal moc dobře, nevím, čím to bylo, gólman to dobře pokryl, třeba příště.

Z týmového pohledu ale ta první třetina nebyla úplně přesvědčivá…
Nějaké šance tam byly. Kdybych já dal první střídání hned gól, pak tam byly zase nějaké šance, tak ten zápas vypadal úplně jinak. Je to vždy o tom, s těmi papírově slabšími soupeři, kolik dáme gólů, ale my jsme se potom trápili střelecky.

Ve druhé třetině došlo ke kuriózní situaci, kdy nám nebyla uznána branka. Byl jste zrovna na hřišti, jak jste to viděl vy?
Já jsem to právě moc neviděl, protože jsem dával puk k Petru Stloukalovi. Vůbec nevím, jestli to byl nebo nebyl gól, prý to šlo nějak bokem, vůbec netuším. Já jsem viděl puk v bráně, tak jsme slavili, ale zřejmě to šlo bokem.

Hrál jste i přesilovky, takže prostoru na ledě jste asi neměl málo, že?
Určitě ne. Já jsem za přesilovky rád, věřím, že i kvůli tomu mě sem částečně brali, protože přesilovky jsou prakticky moje hra. Bylo trošku víc oslabení, tak jsem tam malinko občas mrznul, ale jinak to bylo s časem v pohodě.

Ve druhé třetině se nakonec podařilo vstřelit dvě branky, pak jste ale trošku polevili a Kadaň snížila. Nepolevili jste až moc?
Nevím, jestli to bylo polevení, zrovna jsem byl i u toho gólu. Špatně jsme tam napadali, nějak nám ujeli. Byl to trošku i šťastný gól, tam to vypadlo tomu hráči přímo na hokejku. My jsme je tlačili, ale bohužel z toho nám ujeli a to by se stávat nemělo.

Některým fanouškům byla v hale zima, vy jste to také zmínil. Bylo to cítit i na ledě?
Nevím, jestli fanouškům byla zima, já jsem tam viděl některé jen v trenýrkách, takže to moc nevypadalo (smích). Samozřejmě na rozbruslení, než se člověk zahřeje, ale potom už to nevnímáme.

Jak byste se vy sám fanouškům popsal a hokejově představil?
Svojí postavou silový hráč moc nejsem, takže jsem spíš ten technický typ. Do přesilovek, spíš víc nahrávám, než střílím.

Všiml jsem si, že nosíte na bruslích žluté tkaničky, jako třeba Alexandr Ovečkin, má to nějakou symboliku?
Před nějakými čtyřmi nebo pěti lety jsem s tím začal, nějak mi to s nimi šlo, takže jsem u toho už zůstal, takže to je taková malá symbolika. Žluté tkaničky se mi prostě jen líbí, Ovečkinem to určitě není.

Související články

Preview k zápasu | pá 12.1.2018

Karlovarští zavítají na led poslední Kadaně