HC Energie Karlovy Vary

Když diváci řvali, tak to bylo hodně slyšet, řekl po premiéře David Zucker

Energetici sehráli svůj první zápas v KV Areně a jak se sluší a patří na mistra ligy, tak ji i úspěšně pokřtili, když zvítězili nad libereckými Tygry 4:2. Do Tipsport Hockey Cupu tak vstoupili stejně jako v předchozích ročnících úspěšně. Podle Davida Zuckera to stále není ono, ale bylo to teprve druhé přípravné utkání a i v něm mohlo tři a půl tisíce diváků zhlédnout zajímavou podívanou.

Davide, máte za sebou první zápas v KV Areně, připadali jste si vůbec jako domácí celek?
Určitě. Měli jsme v ní sice jen dva tréninky, ale už jsme zvykli. A na to, že nebyla hala plná, byla atmosféra dobrá. Když diváci zařvali, tak to bylo hodně slyšet.

Zdálo se, že hala byla dobře klimatizovaná. Žádné extrémní teplo... Jak jste se cítil Vy?
Klimatizace fungovala celkem dobře, možná by to chtělo, aby foukala trochu více na led. Uvidíme až bude plná hala, jaké to bude.

Je velký rozdíl v mantinelech, co se týče toho, že odrazy a všechno kolem je pro vás úplně nové?
Tyhle mantinely jsou určitě rychlejší a puky se odrážejí jinak, na což jsme si ještě nezvykli. Jednou jsem si myslel, že se mi to odrazí přímo na hokejku a najednou to skočilo moc dopředu. Musíme si na to rychle zvyknout a myslím si, že to půjde.

V KV Areně je i užší kluziště než jste měli v „plecharéně“. Je hodně znát ten rozdíl?
Jak je to užší, tak je více soubojů a hra je celkově rychlejší. Musíme si dávat pozor na osobní souboje a na to, abychom neztráceli puky.

Přejdeme k dnešnímu utkání. Jak jste spokojen s výkonem mužstva?
Hráli jsme dobře. Vyskytly se určitě nějaké chyby, ale je to začátek. Hlavní je to, že jsme vyhráli a pokřtili jsme novou halu vítězstvím.

Celý zápas jste hráli ve stejném složení pětek…
Jak jsme byli na začátku, tak jsme byli na konci. Takhle trénujeme a trenér to ještě určitě zkusí proházet v posledních zápasech. Zvykáme si na to, s kým máme hrát. Je tu ještě jedna lajna, která má dostat prostor a každý se bude prát o místo v sestavě.

První utkání jste odehráli proti Orenburgu. Jaký to byl dnes rozdíl?
Ten ruský tým byli mladí kluci, kteří hráli jakýsi juniorský hokej. Hokej, který hrajeme my, čtvrtá lajna. Rychlý hokej, nahazování, hra do těla. Liberec je určitě zkušenější tým a ti zkušenější hráči hráli hlavou. Bylo to znát, když byl zmatek, tak si to dokázali přihrát, něco vymyslet.

Související články