HC Energie Karlovy Vary

Kumstát: Musíme hrát celých šedesát minut

Po dvou třetinách by si ve středečním utkání na sešívané vsadil málokdo. I díky dvěma trefám karlovarského Petra Kumstáta prohrávali 1:3 a energetici udávali tempo hry. Pasivita hostů v poslední části hry však nakonec převážila misku vah přece jen na stranu Růžičkových svěřenců. „Byl to náš typický zápas, kdy vedeme, ke konci začneme bránit a vlastně nebráníme,“ postěžoval si útočník vyhlášený nejlepším mužem zápasu.
Autor dvou branek, který měl v utkání i několik šancí k završení hattricku, byl zvolen karlovarskou hvězdou zápasu. Úsměv na tváři přesto Petru Kumstátovi před kabinou chyběl. „Jsem zklamaný. Vedli jsme 2:0 a 3:1, dvě třetiny jsme hráli výborně a byli lepší a stejně v sérii prohráváme. Ve třetí třetině jsme úplně přestali hrát, hrálo se prakticky na jednu branku a Slavia to s námi najednou měla jednoduché. Na její tlak a góly jsme nebyli vůbec schopní reagovat. Slavia jednoduše nahazovala do třetiny a byla všude dřív. My jsme nedokázali dostávat puky rychle z našeho pásma,“ podělil se o svůj pohled na první vystoupení Energie v předkole.

Do čtyřicáté minuty přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by Karlovarští měli mít ve Vysočanech problémy. Soupeře přestříleli, hlídali většinu jeho útoků a vedli o dvě branky. Jejich náskok se ztenčil až v oslabení na začátku poslední dvacetiminutovky. „Je škoda druhého gólu, který jsme dostali na začátku třetí třetiny. Ten Slavii hodně nakopl. Kdybychom to oslabení ubránili a udrželi stav 1:3 trochu déle, hrálo by to zase do karet nám,“ říká nejlepší střelec Energie v základní části.

Sám Petr Kumstát si navíc uvědomuje, že nadějné vedení neztratil jeho tým v této sezoně poprvé. Nebýt tohoto problému, měla by Energie v těchto chvílích zřejmě ještě volno před čtvrtfinálovou sérií. „Byl to náš typický zápas, kdy vedeme, ke konci začneme bránit a vlastně nebráníme. Takových zápasů, kdy jsme vedli třeba o dva góly, jsme letos ztratili hodně.“

Nevydařená třetí třetina, ve které si Lukáš Mensator připsal úctyhodných 22 zákroků, ještě osud energetiků nemusela zpečetit. Na řadu přišlo prodloužení a v něm i slušné příležitosti. „Na začátku prodloužení jsme dohrávali přesilovku, jednu jsme měli i na jeho konci. Určitě jsme chtěli rozhodnout už tam. Nebylo to ale z naší strany ono, Slavia dobře bránila a bylo těžké se prosadit,“ přiznává člen prvního útoku.

Celek s nejlepšími přesilovkami základní části tedy vyšel v prodloužení naprázdno a o osudu prvního utkání série rozhodly samostatné nájezdy. Že tato disciplína letos v Karlových Varech nepatří mezi oblíbené, potvrdil i Petr Kumstát, který stejně jako David Nosek ztroskotal na vysokém Kopřivovi. „Trenér se mě ptal, jestli chci jet, a já řekl, že pojedu. Dnes se mi dařilo, tak jsem si věřil. Myslím, že to nebyl špatný nájezd. Při zakončení jsem v bráně viděl spoustu volného prostoru. Puk se mi ale v poslední chvíli postavil a trefil jsem to moc doprava,“ lituje nešťastného momentu.

Ztracené vedení ze středečního zápasu posouvá energetiky před obtížný úkol. Nechtějí-li v KV Areně odvracet mečbol soupeře, musí ve čtvrtek zabrat. „Hraje se na tři vítězství. Zítra se opět začíná za stavu 0:0, budeme tu chtít vyhrát a odvézt si domů jedno vítězství. Myslím, že to bude opět hodně vyrovnané. Musíme ale hrát celých šedesát minut,“ připomíná Petr Kumstát recept na úspěch do druhého zápasu série.

Související články